Take a fresh look at your lifestyle.

Zula Kasma Sorunu Çözümü

0

Yazı İçerisindeki Konular (Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayınız.)

Merhabalar zula hayranları. Zula kasma sorunu çözümü makalemizde sizlere, oyunda kasmaya sebep olan konuların neler olduğunu tek tek anlatacağım. Anlatacağım çözüm yöntemleri uygulayarak, sizlerde kasma sebep olan problemleri ortadan kaldırıp, oyunu sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz. 

Zula bilindiği üzere online oyunlar içerisinde popülerliği zirve yapmış oyunlar arasında yer almaktadır. Oyunun milyonlarca hayranı bulunmaktadır. Ancak hayran kitlesinin bir bölümü zaman zaman oyun içerisinde kasma sorunları ile karşı karşıya kalmaktadır. Oyunlarda kasma problemlerinin olması, oyunu oynanmaz hale getirdiği gibi, oyun içerisinde istenilenin de yapılamamasına sebep olmaktadır. Zula oyununda da aksiyon yüksek olduğundan, bir anlak oluşan ufak kasmalar bile büyük problemler ortaya çıkarabilmektedir. 

Zula kasma sorunu, her türlü sebepten ortaya çıkabilmektedir. Şimdi sizlere aşağıda kasmaya sebep olan konuları anlatacağım. Anlattığım yöntemleri tek tek uygulamaya alın. Anlatmış olduğum yöntemler zula kasma sorununa çözüm olacak niteliktedir. 

Zula Kasmaya Sebep Olan Konular

Sebep 1

Her oyunun bir sistem gereksinimi olduğu gibi, zulada da sistem gereksinimleri bulunmaktadır. Yani kullandığınız cihazın minimum olması gereken değerlerdir. Zula oyunu, kullandığınız cihazdan aşağıdaki minimum özellikleri istemektedir. 

  • Windows XP, Vista, Windows 7 – 8 – 8.1 – 10
  • Pentium 4,3GHZ – Athlon 3500 üstü
  • Harddisk 2 GB
  • Ram 4 GB
  • GeForce 8800 GT veya Radeon HD 5850 minimum ekran kartı
  • Direck X 9.0

Kullanmış olduğunuz cihazın, yukarıda vermiş olduğum özelliklerden düşük olması kasmaya sebep oluşturmaktadır. Cihazın özellikleri yukarıda ki minimum gereksinimleri karşılamıyorsa, o cihazda zula sürekli kasma sorunu ortaya çıkaracaktır. 

Eğer kullandığınız cihazın özellikleri yukarıdaki oyun gereksinimleri karşılıyor veya çok çok üstünde yer alıyorsa ve hala kasma sorunu yaşıyorsanız, anlatacağımız aşamaları uygulamaya alın. 

Sebep 2

Zulaya giriş yapın. Daha sonra ayarlar kısmına gelip ek efektler bölümünden BLUR sekmesine kapatın. Bu işlemden sonra oyunun çözünürlük kısmına giriş yapın. Oyunun çözünürlük ayarlarını düşürerek, DPI sekmesini aktif hale getirin. 

Sebep 3

Kullandığınız cihazda farkında olmadan arka planda çalıştırdığınız tüm uygulamalar ve programlar zula kasma sorununu ortaya çıkarmaktadır. Oyuna giriş yapmadan, arka planda çalışan uygulamaları kontrol edin ve gereksiz olanları kapatın. Özellikle, kullandığınız cihazda virüs programı çalışıyorsa, oyuna giriş yaparken virüs programını devre dışı bırakın. 

Sebep 4

Güncel olmayan ekran kartları çoğu oyun ve programda sorunlar ortaya çıkarmaktadır. Ekran kartınızın güncel olup olmadığını kontrol edin. Bu kontrolü yapmak için bilgisayarım sağ tık yapıp özellikleri açın. Sol üst alandan aygıt yöneticisine tıklayın. Açılan ekrandan görüntü bağdaştırıcıları alanını gelip oraya açın. Burada ekran kartınızın modeli çıkacaktır. Eğer ekran kartının yanında sarı ünlem işareti bulunuyorsa, ekran kartı güncellemesinin yapılması gerektiği görülmektedir. 

Güncellemeyi yapmak için, görüntü bağdaştırıcısı alanında yer alan tam ismi kopyalayıp, googleye yapıştırın ve arama yapın. Güncel sürümünü indirerek, güncelleme işlemini sağlayın.

Sebep 5

Oyunu açtığınızda kasma sorunu yaşamıyor ancak oyunu oynamaya başladığınızda zula kasma sorunu yaşıyorsanız, cihazın internet bağlantısını kablolu yapın. Kablosuz bağlantılar oyunda kasma sorunları ortaya çıkarmaktadır. 

Sebep 6

  • Cihazınız sistem gereksinimlerini karşılıyor ve yukarıdaki tüm işlemleri yaptınız. Ancak hala zula kasma sorunu yaşıyorsanız, cihazın yazılımsal veya donanımsal sorunları olabilir. Bunun çözümü için; 
  • Öncelikle kullanmış olduğunuz cihazı tamamen sökün ve güzel temizleyip, tüm tozlardan kurtarın. Toz maalesef bilgisayarların en büyük düşmanı görünmektedir. Tozlanma eş zamanlı olarak cihaz parçalarının da çabuk ısınmasına sebep olmaktadır. 
  • Cihazı güzelce temizledikten sonra, yazılımsal problemi gidermek gerekmektedir. Yıllarca format atılmayan bilgisayarlarda, milyonlarca gereksiz dosya birikmektedir. Cihaza format atarak harddisk güzelce bir temizleyin. 

Zula kasma sorunu çözümünde ele almış olduğumuz yöntemler ile, oyunda kasma sorununu büyük bir ihtimal çözmüş olacaksınız. Özellikle tüm yöntemleri uygulayıp çözüm almazsanız, 6. yöntemde cihaz özellikleri yeterli ise, kesinlikle sonuç alacağınızı söylemek isterim. 

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]Zula Bedava Çarlar hakkında bilgi sahibi olmak için, makalemizi ziyaret edebilirsiniz. [/box]

Zula bizimde uzun zamandır oynadığımız oyunlar arasında yer alıyordu. Yani oyuna bir nevi hakim sayılırız. Sormak istedikleriniz olursa, aşağıdaki yorum bölümünden bizlere sorularınızı iletebilirsiniz. Kısa süre içerisinde sorularınız cevaplandırılacaktır. 

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et