Take a fresh look at your lifestyle.

Ziraat Ek No Nedir? İban Hesaplama

0

Yazı İçerisindeki Konular (Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayınız.)

Ziraat ek no nedir? ziraat bankası iban hesaplama nasıl yapılır? konumuzdan herkese merhabalar. Hesaplarda ek numara ortaya çıkması ve aynı banka içinde ek hesap açılması, bir çok banka müşterisinin kafasını karıştırıp, bazı durumlarda da bilgi sahibi olunmadığından dolayı insanların hata yapmasına sebep olmaktadır.

Ek numara konusunu bilmediğim dönemlerde bu muhabbetle ilgili başım kısa süreliğine ağrımıştı. Bir arkadaşıma ödemem gereken bir rakam vardı. Arkadaşımın bankada ek hesabı varmış. O bu hesabı oluşturmuş ama hatırlamıyor bile. Bende ona para gönderirken, kullanmadığı ek hesaba parayı atmışım. Onu arayıp parayı gönderdiğimi söyledim, o da hesabını kontrol etti ancak para ortada yoktu. Banka ile uzun görüşmeler sonunda paranın ek hesapta olduğunu anca öğrendik ama parayı buluna kadar akla karayı seçtik desek yeridir.

Sizinde bu ve benzer sorunlarla karşı karşıya kalmamanız için ziraat ek no nedir konusunu açmaya karar verdim. Yazımız sizlere ek no konusunda detaylı bilgilendirme içermektedir.

Ziraat Ek Numara Nedir?

Ziraat bankasının müşterilerine sunmuş olduğu ek no sistemi bulunmaktadır. Bu sistem ile bankada hesabı bulunan kişinin, birden fazla hesabı açılabilmektedir. Yani bankada bir hesabınız var, ancak banka sizin istediğiniz ile var olan hesaptan ayrı, farklı bir hesapta oluşturmaktadır.

Ek Numara Nasıl Öğrenilir?

Ek numara öğrenme işlemi oldukça basittir. Konuyu şu şekilde sizlere anlatayım. Diyelim bankada 1 adet hesabınız var. Bu hesabın iban numarasının sonu 5001 şeklinde olacaktır. Eğer ilerleyen dönemlerde bankadan var olan hesabınızın dışında bir hesap oluşturmanız durumunda ek hesap olayı ortaya çıkacaktır. Ek hesabın iban numarasının sonu bu durumda 5002 olmuş olacaktır.

Eğer ikiden fazla hesap açma işlemine giderseniz, iban numaranızın sonu 5003, 5004, 5005 şeklinde uzayıp gidecektir.

İban numarasının sonu 5001 olanlar sizin ana hesabınızdır. Onun dışında sonu 2, 3, 4 şeklinde uzananlar ise ek hesaplarınızdır.

Ziraat İban Numarası Sorgulama

Ziraat bankasında iban sorgulama işlemi online sistemler üzerinden yapılmaktadır. Aşağıdaki linkten ziraat bankasının sitesine girerek, açılan ekrandan şube ve müşteri numaranızı yazarak, hesapla sekmesine tıklayarak iban numaranızı öğrenebilirsiniz.

Ziraat İban Sorgulama: https://www.ziraatbank.com.tr/tr/hesaplama-araclari/iban-hesaplama

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et