Take a fresh look at your lifestyle.

Youtube Kanalı İçin 16 Adet Seo Tavsiyesi

Youtube Kanalı İçin Seo Tavsiyeleri

 1. Hedef kitlenize yönelik anlamlı kanal isimleri kullanın. Kanal adlarınızda büyük ve küçük harfler kullanın. Örneğin kedilerle ilgili bir kanal kuruyorsanız ŞirinKediler kanal adı iyi bir seçim olabilir.
 2. Youtube kanalınız için bir başlık oluşturun. Varsayılan olarak kanalınızın adı aynı zamanda kanalızın başlığıdır, ancak ayarlardan bunu değiştirme imkanınız var. Başlığınızda kanalınız ile ilgili anahtar kelimel kullanabilir siniz. Ayrıca kanal başlıkları H1 tagıdır yani seo açısından mükemmel.
 3. Kanalıza internet sitenizin linkini ekleyin. Ayrıca Youtube birden fazla kanal eklemeye sağ taraftaki sidebarda izin vermektedir.
 4. Videolarınıza anahtar kelime taglarını dikkatli bir şekilde ekleyin. Düşük rekabetli kelimeler kullanın.
 5. Powerpoint gibi programlar kullanarak bilgilendirme amaçlı video hazırlıyorsanız bunlara mutlaka özel arkaplan resimleri ekleyin. Bu arkaplan resminde websitenizin linki de yer almalıdır. Bu teknik sayesinde diğer kullanıcılar videoyu kendi sitelerine eklediklerinde sizin sitenize de  geri dönüş olacaktır.
 6. Ekran görüntüsü kaydederek videolar hazırlıyorsanız ekranı 640×360 boyutlarında kaydetmeye özen gösterin. Eğer bunu yaparken sıkıntılar yaşıyorsanız 840×480 boyutlarında ekran görüntünüzü kaydedin.
 7. Videolarınızda açıklamalar kullanın. Bu sayede kayıt sayfanıza ve diğer videolarınıza link verebilirsiniz. Bu noktada belirtmemiz gereken bir diğer önemli konu: Sadeve youtube videolarınıza link verebilirsiniz. Yani kendi sitenize link verme imkanı bulunmamaktadır.
 8. Videolarınızda Youtube Trendlerini kullanın. Böylece trendlerden faydalanarak videolarınıza hatırı sayılır gösterim elde edebilirsiniz.
 9. Kanalınıza yüksek kalitede videolar ekleyin, böylece ziyaretçilerinizi daha çok mutlu edersiniz.
 10. Youtube’nin aslında bir içerik sitesi olduğunu unutmayın.
 11. Mümkün olduğunca video çekimlerinde yüzünüzü gösterin.
 12. Çok uzun videolar eklemekten kaçının.1-2 dakika uzunluğundaki videolar en iyi geri dönüş alabileceğiniz videolardır. Uzun videolar hazırlamak zorundaysanız videonuzu partlara bölebilirsiniz.
 13. Tartışmacı videolar hazırlayarak Youtube’de dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Tartışmacı videolar hazırlarken içeriğinizinde kaliteli olmasına dikkat edin.
 14. Youtube kanalınızı, yorumları ve beğenileri günlük olarak kontrol edin.
 15. Eklediğiniz her videonun başka bir videonuz ile ilintili olmasına dikka edin.
 16. Youtube kanalınız için ayrı bir hesap kullanın, böylece eğer hesabınız devre dışı bırakılırsa youtube kanalınız bundan etkilenmemiş olur.

Bu yazımızda youtube kanalı için seo tavsiyelerinde bulunduk. Daha fazla youtube içeriği için sosyal medya kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yoruma kapalı.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et