Take a fresh look at your lifestyle.

Wifi Ağına Oturum Açın Hatası Çözümü

0

Yazı İçerisindeki Konular (Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayınız.)

Wifi ağına oturum açın hatası çözümü yazımızda hatanın çözümü hakkında bilgiler vereceğiz. Mobil cihazlardan wifi ağına bağlanmak isteyen bir çok internet kullanıcısı zaman zaman bağlantı yapmaya çalışırken wifi ağına oturum açın hatası ile karşı karşıya gelebilmektedir. Konuya girmeden bir bilgilendirme yapalım. Wifi hız testi işleminizi speedcheck üzerinden gerçekleştirerek internet altyapınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Wifi ağına bağlanmada ortaya çıkan bu problemin temel sebebi bir çok faktör olabilmektedir. Kombinasyonlu hataların ortaya çıkarabileceği bu problem, tek bir hatadan kaynaklı da olabilmektedir. Bu sorunun cihazınız da neden ortaya çıktığı bilemediğimiz için, genel olarak yapılması gerekenleri ele almaya çalışacağız. Bu hata sizde farklı bir sebepten dolayı ortaya çıkabiliyorken, başka bir kullanıcıda da farklı bir sebepten dolayı ortaya çıkabilmektedir.

Sorunu ortadan kaldıra bilmeniz için bazı denemeler yapmanız gerekmektedir. Belki ilk anlatacağımız yöntem sorunu çözebileceği gibi, anlatacağımız son yöntem de sorununuzu ortadan kaldırabilir veya soruna bir çözüm yolu o anda bulamayabilirsiniz. 

Wifi Ağına Oturum Açın Hatası Çözümü

Yukarıda ele aldığımız yazımızda sorunun tam olarak kaynağının ne olduğu bilmediğimiz için, deneme yanılmalar yapmamız gerekecektir.  Yapacağınız bu deneme yanılmalar büyük bir ihtimal wifi ağına oturum açın sorununu ortadan kaldıracaktır. 

Çözüm Yolları

Birinci Çözüm Yolu

Bulunduğunuz ortamda sizin dışınızdaki kişiler wifi bağlanıyor ancak sadece sizde bu hata çıkıyorsa, bu hata cihazınız la alakalı olabileceği gibi, modem kaynaklı da olabilir. Bunun için ilk olarak yapmanız gereken modemi kapatıp tekrar açmaktır.

Modem açıldığında hala sorum devam ediyorsa, modem ara yüzüne giriş yapıp, ( bu konudan modem ara yüzü girişi nasıl yapıldığına bakabilirsiniz ) DHCP kısmına kapalı hale getirin. Bu sırada telefonunuzun modem ile hiç bir bağı olmasın, telefonu kapatın ve tekrar açıp wifisi kapalı konuma getirin.

Sonrasında telefonun wifisini açın ve modem ile bağlantı sırasında direk bağlantı kısmını seçmeyin. İP adresini elle girmeniz gerekecek. NS1 8.8.8.8 – NS2 4.4.4.4 şeklinde ayarlayın.

Yaşadığım bir wifi ağına oturum açın hatasında sorunu bu yollu çözmüştüm. Bu işlemde sizin sorununuzu ortadan kaldırabilir ancak hala soruna çözüm olmadıysa, ele aldığım ikinci çözüm yolunu uygulamaya geçin. 

İkinci Çözüm Yolu

Mobil cihazlarda WLAN veri kullanımında sebebi belli olmamakla birlikte veri kısıtlamaları olabilmektedir. Bu durumda kısıtlama kaldırılması wifi ağına oturum açın sorununa çözüm olabilmektedir. 

Bunun için yapmanız gereken Ayarlar – Veri Kullanımı – WLAN yoluyla giriş sağlayın. WLAN sekmesinin içinde Ağ Uygulamaları bulunmaktadır. Bu sekme de Ağ kısmının yanında yer alan kutuda işaretleme yaparak seçeneği aktif hale getirin. 

Tabi bu işlemi yapmadan önce kullandığınız cihazın wifisini kapalı tutup, modem ile hiç bir bağının olmadığına dikkat edin. 

Sorununuz çözülmezse durumu tam olarak bize yazın. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız. Bu problem için farklı çözüm yolları üretenler olursa lütfen diğer kullanıcılarında faydalanması için çözüm yolunu yorum bölümünden yazabilirsiniz. 

Bu yazımızda wifi ağına oturum açın hatası çözümü hakkında bilgiler verdik. Daha fazla bilgi için internet kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et