Whatsappta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Çoğu whatsapp kullanıcısının aklına gelen bir sorudur, whatsappta engellendiği mi nasıl anlarım konusu. Birinin sizi whatsappta engelleyip engellemediğini öğrenebilmenin bir çok yolu bulunmaktadır. Sizde bu sorunun cevabını merak ediyorsanız, konumuzu detaylıca incelemeye devam edebilirsiniz. 

Whatsapp şüphesiz çağımızın en büyük mesajlaşma platformudur. Whatsapptan önce insanların kullanmış olduğu bir çok mesajlaşma uygulaması olmuştur. Bu konuda whatsapptan önce msn’nin dünyada zirveye ulaştığını bilmeyenimiz yoktur. Whatsappta yapabildiğimiz tüm işlemlerin neredeyse aynısı msn üzerinden yapılmaktaydı. Ancak gelişen düzene ayak uyduramayan msn bu konuda zamanla zirvedeki yerini kaybettiği gibi, tarihin tozlu sayfalarındaki yerini de çoktan alarak piyasadan çekilmek zorunda kaldı. 

Whatsappta engellendiği mi nasıl anlarım sorusunu, bir zamanlar insanlar msn için sormaktaydı. O zamanlar onun yöntemleri bulunuyor. Bu sorunun whatsapp içinde bir çok cevabı bulunmaktadır. Gelin şimdi birinin sizi engelleyip engellemediğini nasıl öğrenebileceğinizin cevaplarına bakalım. 

Whatsappta Engellendiğini Anlamak

Whatsappta birinin size engel atıp atmadığını öğrenmek için, aşağıda vermiş olduğum kriterlere dikkat ederek çıkarımlar yapabilirsiniz. En son aşamada yazdığım yöntem ise kesin sonuç vermektedir ve sorunuzu tam anlamıyla cevaplandır maktadır.

Sizi engellendiğini düşündüğünüz kişinin, aşağıda vermiş olduğum kriterlerini takip edin.

  • Kişinin profil resmi sürekli sabit olur ve en son ne zaman aktif olduğu görülmez. Tabi bu durum whatsapp’ı hiç kullanmayan kişiler içinde geçerli olacaktır. Siz whatsapp kullanmayan birinin, profiline telefonunuzdan baktığınızda yukarıda vermiş olduğum şekilde sizlere görünecektir. 
  • Kişiye mesaj attığınızda tek tik düşer. Yani mesaj iletildi ancak karşı taraftan alınmadı. Yani çift tik olmadı. Bu ihtimal ilk yazımdaki kriter ile aynıdır. Bu durum whatsapp kullanmayan kişiler içinde geçerli olacaktır. 

Whatsappta sizi engellediğini düşündüğünüz kişi veya kişiler, mesajlar bölümünde yukarıda vermiş olduğum sonuçları sizlere çıkarmaktadır. Bu sonuçlar ile karşılaşıyorsanız kişi sizi whatsappta engellemiş olabilir. Bu sorunun kesin cevabını öğrenmek içinse aşağıdaki yolu deneyin. 

  • Size engel attığını düşündüğünüz kişinin numarasını arkadaşınızın veya evden birinin telefonuna kaydedin. Telefona kayıt ettikten sonra whatsappa giriş yapın ve eklediğiniz kişiyi whatsappdan bulun. Kişinin whatsapp profiline girin. Eğer kişinin profil resmi, sizin telefonunuzda görünenden farklı ise ve kişinin en son görülme tarihi bulunuyorsa, bu kişi sizi whatsapptan engellemiştir. Ancak giriş yaptığınız ikinci telefonda da sonuç alamıyorsanız, bu kişi whatsapptan kendini silmiş ve daha kullanmıyor demektedir. 

Konu hakkında sormak istedikleriniz olursa yorum bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.