Take a fresh look at your lifestyle.

Vodafone Modem Arayüz Giriş Yöntemi

0

Yazı İçerisindeki Konular (Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayınız.)

Vodafone modem arayüz giriş yöntemi cihazınızın modeline göre değişir. Biz, Huawei marka Vodafone modem üzerinden anlatım yapacağız.

Vodafone Modem Arayüzüne Nasıl Girilir?

Bunun için Opera, Safari, Firefox veya Chrome gibi herhangi bir tarayıcıyı kullanabilirsiniz. İzlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • Tarayıcıyı açın.
  • Adres çubuğuna 192.168.1.1 yazın. (Bu adres her modemde farklı olabilir fakat genellikle işe yarar.)
  • Karşınıza çıkan sayfada kullanıcı adınızı ve şifrenizi ilgili bölümlere yazarak giriş yapın. Bunu daha önce değiştirmediyseniz, modeminizin alt yüzünde yazılı kullanıcı adı ve parolayı kullanabilirsiniz.

Huawei Vodafone modem giriş bilgileri çoğunlukla şöyledir:

  • Kullanıcı İsmi: Admin ya da vodafone (Küçük harflerle)
  • Şifre: Vodafone veya admin

Şifrenizi daha evvel değiştirdiyseniz fakat bu parolayı hatırlamıyorsanız, varsayılan kullanıcı adı ve şifreye geri dönmek için modeminizi sıfırlamanız gerekir. Bu şekilde aygıtı fabrika ayarlarına döndürmüş olursunuz.

Genellikle modemin arkasında bir yerlerde küçük bir reset düğmesi olur. (Modemi açıp kapatırken kullandığınız tuşu kastetmiyoruz.) Bu reset düğmesine birkaç saniye basılı tutarak modem sıfırlama işlemini yerine getirebilirsiniz. Butonu bulamıyorsanız Vodafone müşteri destek hattından yardım alabilirsiniz. Bunun için 0850 542 0542 numarasını arayabilirsiniz.

Vodafone Modem Arayüz Nasıl Kullanılır?

Burada modeminize hangi cihazların bağlı olduğunu görebilir, kullanıcı adı ve şifre değiştirme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Ayrıca modeminizin güvenlik seviyesini değiştirebilir, güvenlik duvarı ayarlarını yapılandırabilir, IP veya Mac adresi üzerinden bir cihazı yasaklayabilirsiniz. Port yönlendirmelerini de buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Yanlış bir işlem yapmamak adına, Vodafone müşteri temsilcisini arayarak onların yönlendirmeleri doğrultusunda hareket etmenizi öneririz.

İlginizi çekebilir > Gmail De Gönderilen Mail Nasıl Geri Çekilir

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et