Take a fresh look at your lifestyle.

Ülker çikolatalı gofret kaç kalori?

0

Türkiye’de insanlar oldukça yağlı ve şekerli ürünler tüketmektedirler. Bunların başında ise çikolata gelirken marketlerde her yerde satılan ülker çikolatalı gofret kalorisi kaç, kalorisi ne kadar? gibi soruların yanıtlarını kalorisikac.com adresinde rahatlıkla bulabileceksiniz.

İnsanlar yedikleri şeylerin vücutlarına ne denli bir etki yarattığını bilmek istemektedirler. Özellikle sadece merak duygusunun yanı sıra spor yapan insanlar da yedikleri besinlerin kalorilerini araştırmaktadırlar. Peki Ülker Çikolatalı Gofret kalorisi kaç, kalorisi ne kadar? İşte detaylar…

Her çikolata da olacağı gibi ülker çikolatalı gofret ürününde de yüksek kalori miktarı mevcut. Bir adet ülker çikolatalı gofret (40gr) bulunan kalori miktarı 220’dir.

1 adet Ülker çikolatalı gofret için diğer besin değerleri ise şöyle:

  • Yağ: 12,7 (g)
  • Karbonhidrat: 23,4 (g)
  • Şekerler: 14,4 (g)
  • Protein: 2,4 (g)

Ülker markasının çoğu kişinin sevdiği ve en eski ürettiği çikolatalardan olan gofret atıştırmalık olarak düşünüldüğünde hemen ilk akla gelenlerden oluyor. Tek olarak satılmasının yanında artık 5-10-20’li paketlerde de satılıyor. Ekstra bir kötülüğü yok fakat tüm çikolatalı gofretler gibi yağ ve karbonhidrat oranı yüksek bir üründür. Tüketilmese iyi olur ama çok seven insanların yediği miktarı azaltması ve yedikleri arayı uzatmaları çok güzel olur. Nestle markasının sevilen gofret çeşidi Kit Kat ülkemizde en çok tüketilen gofretlerden birisidir. Bir paket Kit Kat ortalama 42 gramdır. 42 gramlık bir gofret paketi ise ortalama 217 kalori gelmektedir. İnsanların gün içinde kalori tutturma sorunu yaşadığı düşünüldüğünde oldukça yüksek olarak görülebilir. Fakat Nestle Kit Kat gofrette yukarıda dediğimiz gibi ekstra bir sorun yoktur. Genel olarak bu yiyecek türünün kalorisinin yüksekliği nedeniyle az tüketilmesi gerekmektedir. Kilo vermek isteyenler tamamen karbonhidrat ve yağdan oluşan yiyeceklerden uzak durmalıdır. Ayrıca sağlıklı yaşamak için günlük belirli miktarda hareket etmek ve belirli sınırlarda kaloriyi tutturmak çok önemlidir. Buna lütfen dikkat ederek günlük diyetinizi hazırlayın.

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et