Turkcell Operatör İsmini Değiştirme

Turkcell operatör ismini değiştirme konumuza hoş geldiniz. Gsm şirketleri hakkında yazdığımız yazılardan dolayı, bir kaç gündür turkcell operatör ismi değiştirme hakkında sorular almaya başladık. Gelen sorular doğrultusunda konuyu iyice araştırarak, en güncel işlemin nasıl yapıldığını yazımızda sizlere elimizden geldiğince anlatmaya çalışacağız.

Turcell operatör ismini değiştirme işleminde, turkcell yazan yere istediğiniz şeyi yazmanız mümkündür. İster adınızı soyadınızı yazarsınız, ister taraftarı olduğunuz takımı, ister desteklediğiniz partiyi. Yani anlatacağımız işlem ile, yazacağınız şey tamamen size kalmıştır.

Operatör ismi değiştirme işleminin nasıl yapıldığını aşağıda sizlere adım adım anlattım. Adımları izleyerek işlemi oldukça basit ve kolay şekilde yapabilirsiniz.

Operatör İsmi Nasıl Değiştirilir?

Yazıda Neler Var? (Başlığa Tıklayarak İlgili Konuya Geçebilirsiniz.)

Turkcell’de operatör ismi değiştirme adımları oldukça basittir. Aşağıda sizlere hem android cihazlar hemde ios cihazlar için gerekli olan uygulamanın linkini sundum. Uygulamamızın ismi UpCall, verdiğimiz linki üzerinden cihazınıza kurulumunu yapabilirsiniz.

  1. Uygulamayı cihazınıza yükledikten sonra uygulamayı açıyoruz.
  2. Karşımıza kullanıcı sözleşmesi alanı gelecek. Kullanıcı sözleşmesini kabul edip telefon numaramızın girişini yapıyoruz.
  3. Telefon numaranızı girdikten sonra, telefonunuza doğrulama mesajı gelecek. Doğrulama mesajı ile uygulamanın ana menüsüne ulaşıyoruz.
  4. Ana menünün alt kısmında profil fotoğrafınızın olduğu bir yer göreceksiniz. Buradan profilimize tıklıyoruz.
  5. Karşımıza operatör isim ayarı ekranı gelecek. Üst kısıma istediğiniz yazıyı yazabilirsiniz. Varsayılana dön derseniz, operatör ismi turkcell olarak kalacaktır. Operatör ismini değiştirmek için üst alana bir yazı girişi yapın. 
  6. Son işlem olarak, operatör ismini yazdıktan sonra, en altta yer alan onayla butonuna basıyoruz. 

İşleminiz başarı ile sonuçlanmıştır ve turkcell operatör ismi istediğiniz şekilde düzenlenmiştir. 

Turkcell Operatör İsmini Değişmeyenler

Arkadaşlar uygulamaları denerken, yapmış olduğum ilk işlemde operatör ismi değişmedi. Bu durum illaki sizinde karşılaşacağınız bir durum değildir. Başıma geldiğinden dolayı, bu durumu yaşayanlar olursa bu konuda da bilgi sahibi olmasını istediğimden yazının bu kısmını yazıyorum.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]İlginizi Çekebilir: Telefon Meşgulken Diğer Arayanı Görme[/box]

Yapmış olduğunuz ilk işlemde operatör ismi değişmezse, uygulamayı tamamen kapatın ve tekrar açarak işlemi tekrar deneyin. Sorun tamamen ortadan kalkacak ve operatör isminiz değişecektir.

Yazımızda sizlerde android ve ios cihazlarda turkcell operatör ismi değişme hakkında elimizden geldiğince bilgi aktarmaya çalıştık. 

Anlamadığınız, yapamadığınız veya takıldığınız bir yer olursa, yorum bölümünden yazarak bizlere ulaşabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.