Take a fresh look at your lifestyle.

Telefonum Açılmıyor Sorunu Çözümü

0

Telefonum açılmıyor sorunu çözümü konumuza hoş geldiniz. Teknolojik aletlerin hemen hemen hepsi belirli zamanlarda sorunlar ve sıkıntılar ortaya çıkarabilmektedir. Teknolojik cihazlarda görülen en büyük problemlerin başında kapanan cihazın tekrar açılmama problemidir. 

Teknolojinin gelişmesi, teknolojik cihazların insan hayatının her evresinde adeta bir parçası olmuştu. İnsanoğlunun son yıllardaki değişmez parçalarından biride kesinlikle telefonlardır. Cep telefonları insanların hayatlarında olmazsa olmazlar arasındaki yerini almış, hatta abartı olmasa gerek, artık bir uzvumuz olmuştur. Bizler için bu denli öneme sahip olan telefonlarda, sıklıkla görülen problemlerin başında, telefonum kapandı açılmıyor sorunu kesinlikle yer almaktadır. Bir çok insanın dönem dönem mutlaka başına gelen bir sorundur. 

Telefonum Kapandı Açılmıyor

Telefonunuz bir anda kapandı ve güç düğmesine basmanıza rağmen açılmıyorsa, bu problemin bir çok sebebi olabilmektedir. Problemi ortadan kaldırabilmemiz için bazı adımları uygulamamız gerekiyor. Sorunun kaynağını tam olarak bilmediğimiz için, bütün denemeleri yapmamız gerekmektedir. Eğer ki yaptığımız tüm denemelere rağmen telefonumuz hala açılmıyorsa, artık tamirci veya garanti hakkımızı kullanmanın zamanı gelmiş demektedir. 

 • İlk olarak telefonun bataryasını çıkarın ve tekrar takıp açmaya çalışın.
 • Telefonunuz açılmazsa, bataryanın bitme ihtimali göz önüne alarak, telefonu şarja takın. 
 • Telefonun şarjının dolu olduğunu düşünüyorsanız ve hala telefon açılmıyorsa diğer adımlara geçelim.
 • Telefon açma tuşu ile ses tuşunun ses açma kısmına basarak açmayı deneyin.
 • Telefon açılmazsa yukarıdaki işlemin tersini deneyin. Yani telefon açma tuşu ve ses azaltma tuşu.
 • Telefon hala açılmadıysa, yukarıdaki iki işlemi aynı kombinasyonda yapın. Güç tuşu, ses artırma ve ses azaltmaya aynı anda basın.
 • Yukarıdaki işlemler çözüm olmazsa, home tuşu ve ses açma kapama tuşuna basın.
 • Kombinasyonu kamera tuşu ile deneyin. Home tuşu ve kamera açma tuşu.
 • Hala bir sonuç alamadıysanız, telefonun kendini resetlemesi için güç tuşuna ortalama 30 saniye basılı tutun ve güç tuşunu bırakıp tekrar açmayı deneyin.
 • Tüm bu işlemlere rağmen sonuç hala yoksa, var olan bataryanızı yeni dolu bir batarya ile değiştirin. 
 • Anlatmış olduğumuz tüm denemelere rağmen hala telefonunuz açılmıyorsa, yapacağınız tek bir şey kalıyor. Telefonunuzun garantisi bulunuyorsa cihazı garantiye gönderin. Garanti süreniz geçmişse bir tamirciden teknik destek almayı deneyebilirsiniz. 

Telefonum açılmıyor konusu hakkında destek almak isterseniz, aşağıdaki yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz. Kısa sürede ekibimiz sorularınızı cevaplandırmaya çalışacaktır. 

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et