Take a fresh look at your lifestyle.

Telefon Meşgulken Arayanı Görme

0

Telefon meşgulken diğer arayanı görebilmek için telefonunuzda bazı ayarlamalar yapmanız gerekmektedir. Bazı durumlarda bu durum otomatik gerçekleşirken, bazı telefonlarda bu işlem manuel olarak ayarlanmak zorundadır. 

Çoğu cep telefonu kullanıcısı biri aradığında, karşı taraf biriyle konuşuyorsa, aradığınız kişi şuan başka bir kişi ile konuşuyor lütfen hattan ayrılmayınız ibaresi ile karşılaşmaktadır. Bu durumda telefonu kapatsanız dahi karşı tarafın telefonuna cevapsız arama ibaresi düşmektedir. Karşı taraf telefonla konuşmaya devam etse dahi, sizin onu aradığınız ibaresi sürekli ona gösterilmektedir. Siz aradığınız kişi şuan başka bir kişi ile konuşuyor bildirisini duyduğunuz anda telefonu hemen kapatsanız dahi, karşı kişiye cevapsız çağrı düşmüş olacaktır. 

Yukarıdaki işlem bazı telefonları aradığınızda karşınıza çıkabilmektedir. Ancak bazende karşı taraf başka bir kişi ile konuşuyorsa, siz onu aradığınızda sadece meşgul sesini duyabiliyorsunuz. Bunun sebebi aradığınız kişinin, meşgul olduğunda çağrı bekletme ayarlarını yapmamasından kaynaklanmaktadır. Aradığınız kişi meşgulse ve hiç bir şekilde size bilgilendirme yapılmadan meşgul den kapanmaya geçiyorsa, bu durumda karşı tarafın sizin onu aradığınızdan haberi olmayacaktır. Çünkü bu durumda telefonda meşgul olan kişiye hiç bir uyarı veya cevapsız arama ibaresi düşmemektedir. 

Kullandığınız telefonda, meşgul olduğunuzda birinin sizi aradığında hem telefonla konuşup, hemde ikinci arayanın kim olduğunu görebilmeniz için, cihazınız da bazı ayarlamalar yapmanız gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki adamları izlemeniz gerekmektedir. 

Telefonda Konuşurken Diğer Arayanı Görme

  • İphone telefonlarda diğer arayanı görmek için, ayarlar –  telefonaramayı bekletme seçeneğine kadar gidin. Bu alandan aramayı bekletme seçeneğini aktif hale getirin. 
  • Samsung telefonlarda diğer arayanı görmek için, arama ayarlarıdiğer ayarlararama bekletme ekranına kadar gelip, arama bekletmeyi aktif hale getirin.
  • LG telefonlarda diğer arayanı görmek için, ayarlarçağrı ayarlarıdaha fazlaek ayarlarçağrı bekletme ekranına kadar gelin. Bu alandan çağrı beklenme işlemini aktif hale getirin.
  • General Mobile telefonlarda Arama ayarlarıarama bekletme menüsüne giriş yapıp, arama bekletmeyi aktif hale getirin. 

Yukarıda iphone, samsung, LG, general mobile telefonlarında, telefon meşgulken arayanı görme işleminin nasıl aktif edileceğini ele aldım. Diğer marka ve model telefonlar içinde işlem hemen hemen aynıdır. Kullandığınız cihazın markası farklı ise, yukarıda yer alan benzer yolları izleyerek, çağrı bekletme veya arama bekletme sekmesini bulabilir ve bu alanı aktif hale getirebilirsiniz. 

Arkadaşlar cihazınız da bu işlemlerle uğraşmak istemez veya cihazınız da benzer yolları bulamazsanız, telefon meşgulken arayanı görme işlemini operatörünüz üstünde de yapabilirsiniz. 

Bunun için *43# tuşlamasını yapmanız yeterli olacaktır. Bu işlem sonunda meşgul olduğunuzda diğer arayanı görmeniz mümkün olacaktır. Eğer ki bu özelliği iptal etmek isterseniz #43# tuşlamasına yapmanız yeterli olacaktır. Özelliğin açık olup olmadığını öğrenmek isterseniz *#43# tuşlamasını yapabilirsiniz. 

Arkadaşlar telefon meşgulken arayanı görme işlemi için elimden geldiğince yöntemleri sizlere anlattım. Kullandığınız telefonun markası yukarıda ele aldıklarım arasında yoksa ve işlemi yapmayı başaramıyorsanız, konuyu bizlere aşağıdaki yorum bölümünden detaylı bildirin. Kısa süre içerisinde yardımcı olunacaktır. 

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et