Take a fresh look at your lifestyle.

Telefon İnternetini Bilgisayara Bağlamak

0

Telefon internetini bilgisayara bağlamak konumuza hoş geldiniz. Teknolojinin gelişmesiyle paralel olarak günlük hayatta kullandığımız cep telefonları da muazzam derecede gelişme göstermiştir. Cep telefonları barındırmış olduğu bir çok hizmet sayesinde, insanoğlunun hayatına birçok kolaylık getirmiştir.

Cep telefonlarının barındırmış olduğu birçok hizmetten biride, telefonun modem hizmeti verebilmesidir. Bilgisayarın telefon internetine bağlanılarak kullanılması, bir nevi modem hizmeti olarak görülmektedir. Telefon internetini bilgisayara bağlama işlemi oldukça basit adımlar ile gerçekleştirilebilmektedir. 

Ancak telefon internetinizi bilgisayara bağlamadan önce, bilgisayarda yapacağınız işlemlerin, özellikle video izlenimlerinin, telefon internetini büyük oranda sömüreceğini unutmayın. 

İnterneti Bilgisayara Bağlamak

Telefon internetini bilgisayara bağlamak için aşağıda anlatmış olduğum adımları tek tek uygulayarak, işlemi kısa süre içerisinde yapabilirsiniz. 

İlk olarak telefonunuzun ayarlar kısmına giriş yapın. 

Ayarlar sekmesinden sonra karşınıza sol üst menüde ağlar sekmesi çıkacaktır. Ağlar sekmesine giriş yapıp bağlantı sekmesinin altında internet paylaşımı oluşturma sekmesine giriş yapıyoruz.

Bu sekmenin içinde Wifi hostpot alanını göreceksiniz. Bu alanı aktif hale getiriyoruz. Bu alanı aktif ettiğimizde, telefonun sol üst köşesinde telefon internetinin paylaşıma açıldığını gösteren simge çıkacaktır. Burada telefonunuza bağlanan cihazların sayısı da görülmektedir.

Anlatmış olduğum adımları uyguladığınızda telefonunuzun internetini paylaşıma açmış olacaksınız. İnterneti paylaşıma açtıktan sonra dilerseniz paylaşıma şifrede koyabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Wifi hostpot alanını üstünde basılı tutun. Karşınıza şifre belirleme alanı gelecektir. Buradan istediğiniz şifreyi oluşturabilirsiniz. 

Bilgisayarı internete bağlamak için, bilgisayarınızın koblosuz internet bağlantısını açın. Sağ alt köşeden ağları gösteren simgeye tıklayın. Wifi’yi açık konuma getirin ve telefonunuzu iyi çeken bir yere koyun. Biraz bekledikten sonra bağlanabileceğiniz internet bağlantıları sağ tarafta görünecektir. Buradan telefonunuzu bulun ve üstüne tıklayarak bağlan deyin. 

Eğer telefonda wifi hostpot da şifre oluşturduysanız, bilgisayarda sizden şifre isteyecektir. Karşınıza şifre alanını çıkaracaktır. Bu durumda oluşturduğunuz şifreyi girin. 

Şifresiz bağlantı yapıyorsanız, bilgisayardan telefona bağlanmak istediğinizde, telefonunuza bildirim düşecektir. Telefonunuzdan bildirim onaylamasını yapın. Bildirimi onayladıktan sonra, bilgisayarınız telefon internetini bağlanmış olacaktır. 

Telefon internetini bilgisayara bağlamak makalemizin burada sonuna geldik. Konu hakkında veya konuyla alakalı sormak istedikleriniz olursa, aşağıdaki yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz. Ekibimiz sitemizde sürekli online olduğundan dolayı, kısa sürece içerisinde sorularınızı cevaplandıracaktır. 

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et