Take a fresh look at your lifestyle.

Telefon Hafızasından Silinen Mesajları Geri Getirme

0

Telefon hafızasından silinen mesajları geri getirme işlemi bir çok durumda kullanıcılar tarafından aranan ve oldukça önemli mesajların silinmesi sebebi ile sıkıntı çıkaran bir konudur.

Kullanmış olduğunuz telefon, donanım, yazılım veya virüs kaynaklı durumlardan dolayı, hafızada barındırmış olduğu mesajları silebilir. Oldukça önemli mesajların silinmesi telefon kullanıcılarına büyük sorunlar çıkarabilmektedir. Ancak android işletim sistemine sahip telefonlarda, telefon hafızasından silinen masajları geri getirme işlemi mümkün olmaktadır.

Bu konuda önemli olan noktalardan biri, telefonunuzda önemli mesajlar silindikten sonra, kesinlikle kalan mesajları silme veya birine mesaj gönderme işlemi yapmamanız gerekmektedir. Bu işlemleri yapmanız, aşağıda anlatacağım işlemin yanıtsız kalmasına sebep olabilir ve telefon hafızasından silinen masajları geri getirmeniz de sorun çıkarabilmektedir.

Android Telefondan Silinen Mesajları Geri Getirme

Aşağıda sizlere anlatacağımız yöntem, hem silinen mesajları, hemde telefonunuzdan kaybettiğiniz diğer tüm dokümanları geri getirmeye yaramaktadır. Yöntemi işleme koyabilmek için ilk olarak, telefonunuzu ara kablosu ile bilgisayara bağlamanız gerekmektedir.

Telefonun bilgisayar ile bağlantısı sağlandıktan sonra sms ve doküman kurtarma programını indirip bilgisayara kurunuz. Programı buradan indirebilirsiniz. Android Rocevery İndir

Programın indirme linkine tıkladıktan sonra, açılan sayfanın sol alt tarafından Download seçeneği yer almaktadır. Programı oradan indirebilirsiniz. Daha sonra bilgisayara bağladığınız telefonun, bilgisayarla bağlantısını kesin. 

Program indikten sonra programı kurun ve çalıştırın. Program çalıştığında karşınıza aşağıda yer alan görselde ki görüntü gelecektir.  

Daha sonra kullanmış olduğunuz android telefonu usb kablo ile tekrar bilgisayar bağlayın. Ancak telefonunuzda usb hata ayaklama aktif değilse, usb hata ayıklamayı etkinleştirmeniz gerekmektedir.

Usb hata ayıklamasını ektin yapmak için, android cihazınız dan ayarlar, en altta yer alan telefon hakkında, yazılım bilgileri alanına kadar geliyorsunuz. Sonrasında yapım numarası kısmına gelip 4 kere üst üstü basarak usb hata ayıklama aktif hale getirilir. 

Telefon ile bilgisayarın bağlantısı tamamlandıktan sonra, karşınıza yukarıdaki gibi bir alan çıkacaktır. Buradan OK tuşuna basıyoruz. Sonrasında program hangi tür dosyanın taramasını yapacaksınız, o alanın aşağıdaki görselde ki gibi seçimini yapacağınız ekranını getirecektir.

Yukarıda açılan ekrandan hangi tür dosyanın aranmasını istiyorsanız onu seçmeniz gerekmektedir. Telefon hafızasından silinen mesajları geri getirme işlemi için, Message Attchments kısmını işaretlemeniz gerekmektedir. Daha sonra Next tuşuna basıp işleme devam ediyoruz.

Telefonunuza bu sırada izin ver işlemi gelecektir. İşlemin başlaması için telefonunuzdan izin vererek işleme devam edelim. 

İzin verme işleminden sonra program tefonunuzu taramaya başlayacaktır. Tarama işlemi bilgisayarınızın hızına göre 3 – 5 dakika sürebilmektedir. Bu sırada programı kapatmayın. Tara işleminden sonra karşınıza kaybolan mesajlarınız çıkacaktır. İletiler ve ileti ekleri alanından sola tıklayıp, daha sonra kurtar seçeneği yaparak, kaybolan mesajları bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. 

Arkadaşlar sizlere sunmuş olduğumuz bu program sadece sms kurtarmaya yardımcı olmayarak, telefonunuzdan sildiğiniz, fotoğrafları, videoları, müzikleri, whatsapp konuşmalarını ve benzeri çoğu dosyayı kolaylıkla geri getirmenize olanak sağlamaktadır.

Program hakkında anlamadığınız veya takıldığınız yerler olursa, aşağıdaki yorum bölümünden yazarak bizlere ulaşabilirsiniz. 

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et