Take a fresh look at your lifestyle.

Takibi Bırakanlar İnstagram

0

Yazı İçerisindeki Konular (Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayınız.)

Çağımızın en popüler sosyal medya ortamı için hazırladığımız takibi bırakanlar instagram konumuza hoş geldiniz. Yazımızda sizlere, instagramda sizin takip ettiğiniz, ancak sizi takipten çıkan kişilerin kimler olduğunu, öğrenip öğrenemeyeceğiniz bir uygulamanın olup olmadığı hakkında araştırmamızı sunacağız.

İnstagramda hemen hemen herkes oldukça fazla takipçi sayısına ulaşmak istemektedir. Yaptığı fotoğraf veya video paylaşımlarının daha çok insan tarafından beğenilmesini isteyerek, insanlara takip isteği gönderip, karşılığında da takip isteği almaktadır. Ancak bu tür veye buna benzer işlemler, profilin takipçisi arttıkça, bu kişiler içinden kimlerin takipte kalıp kalmadığını kontrol etmek oldukça zor olmaktadır. 

İnstagram kullanıcıları, kendisinin takip ettiği bir kullanıcının, onu takip edip etmediğini genellikle merak etmektedir. Yani siz birini takip ediyorsunuz, acaba bu kişi sizi takip ediyor mu veya takip ediyorken ilerleyen günlerde takipten çıktı mı? Bu işlemi manuel olarak kontrol etmek neredeyse imkansız bir konu. Kişiler genel olarak bu tip durumlarda instagram takibi bırakanlar uygulaması veya programı arayışına girerek, kolaylıkla sorularını cevaplandırmak istemektedirler. 

Googlede bu tip konular hakkında araştırma yapmadan önce konumuza denk gelip okuduysanız, yazımız sizin için oldukça faydalı olacaktır. Bu konu hakkında yapmış olduğumuz kapsamlı bir araştırma bulunmaktadır. Ancak araştırmamızın sonucu, instagramda takibi bırakanları öğrenme adı altında araştırma yapan kişileri biraz üzecek türdendir.

Takibi Bırakanları Öğrenme Dikkat

İnstagram’da sizi takipten çıkanları öğrenebileceğinizi varsayan oldukça fazla uygulama bulunmaktadır. Ancak instagram politikaları içerisinde böyle bir konu hakkında üçüncü kişilere kesinlikle bilgi verilmediği yönündedir. Yani ortada bir tezat bulunmaktadır. İnstagram ben bu tip bilgileri kimseye sunmuyorum diyor, ancak piyasada var olan bir çok uygulama da, ben bu işi yapabiliyorum diyor. 

Şimdi burada kime güvenmek gerekli, kararı sizlere bırakıyorum. İnstagram takibi bırakanlar hakkında kullanmış olduğumuz çoğu uygulama ve programlar, sizlerden özel bilgilerinizi istemektedir. Yani kullanıcı adınız ve şifrenizi. Bu durumda da, uygulama ve program yapımcısının, eğer uygulama veya programı kullanırsanız, sizlerin kullanıcı adı ve şifrenizi ulaşması saniyelik bir olay olacaktır. Bu durumda hesap bilgileriniz ikinci kişilerin eline geçtiğinden dolayı, istediği anda hesabınıza giriş yapacağı anlamına gelerek, kısa sürede hesabınızın çalınmasına neden olabilecektir. Yapmış olduğunuz önemli yazışmalar bulunuyorsa onlara da ulaşarak, tamamen mahrem bilgileriniz ifşasına kadar olayı götürebilecektir. 

Dünya üzerinde bir çok ünlünün instagram hesabının çalındığı haberlerini çokça duyuyorum. Burada hata tamamen hesap sahibinin yapmış olduğu bilinçsiz işlemlerden kaynaklanmaktadır. İnstagram için ortaya çıkan yan uygulamalar, sizlerden kullanıcı adı ve şifresi istediğinden dolayı, olumsuz sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir. Hesabını çaldıran çoğu kişide, bu tip uygulamalardan dolayı hesaplarını çaldırmaktadır. 

Uygulamaları Daha Önce Kullananlar

Arkadaşlar yukarıda dediğim gibi, instagramda takibi bırakanları öğrenebilmek adına piyasaya sürülmüş oldukça fazla uygulama bulunmaktadır. Daha önce bu tip bir uygulamayı kullandıysanız, uygulamaya verdiğiniz izinleri mutlaka iptal ettirip, var olan şifrenizi de değiştirmenizi öneririm. Ayarlar kısmından uygulama alanına giriş yapıp, hangi uygulamaya izin verdiğiniz kontrol edebilirsiniz.

Uygulamaların Hepsi Problem Çıkarır Mı?

Arkadaşlar şu veya bu uygulamanın problem çıkarıp çıkarmayacağı hakkında sizlere net bir şey söyleyemem. Yazımızda konunun mantığını sizlere açıklamaya çalıştım. Bu uygulamalar şifre ve kullanıcı adı istediğinden dolayı, her an sorun çıkarabilir veya çıkarmayabilir de. Bu sebepten dolayı uygulama veya program kullanmadan önce bu konuyu dikkate almanızı şiddetle tavsiye ederim.

Burada sizlere tavsiyem, instagram takibi bırakanlar adı altında kullanacağınız bir uygulama varsa, uygulamayı kullandıktan sonra mutlaka şifrenizi değiştirmeniz ve ayarlar kısmından da uygulamaya verilen izinleri iptal etmeniz yönündedir. Ancak instagramın bu konu hakkındaki politikasını da dikkate almanızı öneririm. 


Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et