Take a fresh look at your lifestyle.

Sürekli Gelen Mutsuzluk Hissi

0

Gün içinde en mutlu olduğunuz anda bile uzaklara dalıp düşünmenize sebep olan bir duygusal yoğunluktan bahsediyorum. Mutsuzluk hissi sürekli olarak içinizi sarıyorsa YALNIZ DEĞİLSİNİZ.

Çoğu insan gün içinde defalarca Mutsuzluk Hissi’ne düşüyor. Bunun size sürekli gelmesinin sebebi bu mutsuzluk hissi üzerinde fazla durmanızdır. Unutmayın ; acı hareket etmezseniz , üzerinizde birikir. 

Size bu mutsuzluk hissi neden olur , neden sürekli nüfuz eder bunu tek bir şey ile açıklayamam.  Çünkü ”Aslında her şey yolunda ama şu mutsuzluk hissinden kurtulamıyorum. ” adında bir durum var.

Bu durum ağlayan insana neden ağladığını sorduğunuzda ” bir nedeni yok , nedensizce ağlıyorum!” demesi gibidir. Kimse durup dururken üzülmez ya da ağlamaz. İlla ki nedenleri vardır. Genelde neden olduğunu anlamadığımızda , bir nedeni yok gibi geldiği zamanlarda bizim es geçtiğimiz ,  küçük küçük ciddiye almadığımız , bilinçaltımıza itilen düşünceler vardır. 

Bizim farkında olmadığımız nedenler dışında hayatımızın ortasında duran net sorunlardan dolayı da mutsuzluk hissine kapılabiliriz. Olay şu ki ; eğer mutsuzluk hissi geldiğinde ona kendimizi bırakmak istiyorsak bir neden bulmak çok kolay.

Mutsuzluk Hissinden Kurtulmak

Önemli olan o mutsuzluk hissinden kurtulmak için bir neden bulabilmek. Ne zaman negatif duygular sizi sarsa ” Kendimi şuan üzmemin sebebi ne? ” diye değil de ” Kendimi şuan iyi hissetmek için ne yapabilirim ? ” diye düşünmeye çalışın.

Başta sebepler bizi üzer. Üzüntüyü devam ettirip mutsuzluğa dönüştürmek bize kalmış bir şeydir. Ayrıca kendimize verdiğimiz değerle alakalı bir durumdur. KENDİNİZİ SEVİN. Çünkü kendinizi çok değer verdiğiniz biri gibi sevdiğiniz zaman mutsuzluğu sürekli olarak yaşamaya bilirsiniz.

Sürekli üzüntüye ve mutsuzluğa odaklanmak acı verir. Sevdiğiniz birinin gözlerinizin önünde acı çekmesine nasıl içiniz razı olmazsa ; kendiniz için de olmasın. Nasıl sevdiğiniz acı çektiğinde harekete geçip yardım etmeye başlıyorsanız ; kendinizi de harekete geçirin. Üzerinizde biriken acıdan kurtulun. 

Kendi ellerinizden tutmayı öğrenin , çocuk kalbinizin yaralı dizlerine pansuman yapmayı bilin. Birilerinin gelip kanayan yeri silip temizlemesini beklemeyin. Çünkü hiç kimse sizin yaranızı sizden iyi bilemez. O yarayı en iyi bilen kapatabilir. 

Aslında her ruhun acısının dermanı , hayat bulduğu bedende saklıdır. Dertlerinizin dermanını güzel kalplerinizde bulabilirsiniz. Kalbinizin kapısını aralamayı denemeyenler iniz bile vardır. Kalbinizin kapısını açın, anahtarının bir tek sizde olduğu evi küstürmeyin.Açıp da bulamayanlarınız ise derinliklerine baksın. Belki bir köşede üstü toz tutmuş güzel bir çocukluk anısı bulursunuz tutunacağınız.

Dermanınızı kendinizde bulabilmeniz dileğiyle…

Sürekli Gelen Mutsuzluk Hissi adlı yazımız hakkında yorum yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et