Take a fresh look at your lifestyle.

Sodaların kalorisi kaç?

0

Yazı İçerisindeki Konular (Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayınız.)

Türkiye’de insanlar oldukça şekerli ve gazlı içecekler tüketmekte. Bunların başında ise soda ve meyveli sodalar gelirken marketlerde her yerde satılan soda ürünlerinin kalorisi kaç, kalorisi ne kadar? gibi soruların yanıtlarını kalorisikac.com adresinde rahatlıkla bulabileceksiniz.

İnsanlar yedikleri şeylerin vücutlarına ne denli bir etki yarattığını bilmek istemektedirler. Özellikle sadece merak duygusunun yanı sıra spor yapan insanlar da yedikleri besinlerin kalorilerini araştırmaktadırlar. Peki sodaların kalorisi kaç, kalorisi ne kadar? İşte detaylar…

Maden suyu kalorisi kaç?

Sade soda

Sade soda diğer adı ile maden sularında kalori var mı? gibi sorular çok sorulmakta. Maden sularında kalori yoktur. Kalorisi 0 olarak açıklanmıştır.

Meyveli soda kalorisi kaç?

Meyveli soda

Maden sularında kalori yok peki meyveli sodalarda kalori bulunur mu? gibi soruları da yanıtlıyoruz…

Meyveli sodalarda ki kalori miktarı 38’dir. Besin değerlerinde ise 38 kalorinin tamamı karbonhidrat olarak geçmektedir. Bu ince belli bir çay bardağı miktarındaki 38 kaloridir.

Bir şişe meyveli sodada ise miktar ortalama 94 kaloridir. Bu kalori aslında vücuda alınmış şeker olarak düşünebilirsiniz. Bir su bardağı ise soda şişesinden biraz küçüktür ve yaklaşık 75 kalori civarındadır.

Meyveli sodalar marka fark etmeksizin yüksek miktarda şeker içeriğine sahiptir. Meyveli soda içmek isteyenlerin sade soda veya sade maden suyuna yönelmeleri çok daha güzel olacaktır.

Sade soda kalorisizdir. Soda kilo vermeye yardımcı oluyor. Bu cümle üzerine çok sayıda araştırma mevcuttur. Fransa’da yapılan araştırmaların abartılmadığı taktirde sodanın kilo vermeye yardımcı olduğu gözükmüştür. Soda hazmı kolaylaştırarak sindirimi arttırır. Fakat her gün çok sayıda içildiği zaman mide tembelliği gibi birçok soruna yol açabiliyor.

Meyveli sodalar ise kilo vermeye yardımcı değildir. Çünkü içinde bulunan şeker miktarı fazladır. Günde 2 veya 3 tane içildiği düşünülürse ise sorun olacaktır.

Soda veya maden suyu tüketen kişiler kesinlikle sade tüketmelerini tavsiye ediyoruz. Eğer tadı dolayısı ile tüketmiyor ve lezzetini sevmiyorsanız içine küçük meyve dilimleri (çilek gibi) veya limon parçacıkları koyarak tüketebilirsiniz. Hem tadını daha güzel yapacaktır hem de sağlıklı bir içecek tüketebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et