Take a fresh look at your lifestyle.

Santorini Hakkında Bilgi

0

Yeni evli çiftlerin balayı seçimlerinde ilk akla gelen yer olan Santorini, her an denizle iç içe olduğunuzu hissedeceğiniz bir adadır. Eşsiz manzarasıyla romantik anlara şahitlik eden Santorini, eşeklerle gezebileceğiniz şirin köyleri, huzuru ciğerlerinizde hissedeceğiniz atmosferi, doğal güzellikleri ve son olarak da damakta unutulmayacak bir tat bırakan şarapları ile tercihlerde ilk sıralarda yer alır.

Ege adalarının henüz keşfedilmemiş güzelliklerinden biri olan Santorini adası masallara konu olabilecek eşsiz güzellikleri ile kapılarını sizlere açmaktadır.

Santorini Adası Gezilecek Yerler

Fira’daki Üzüm Bağları: Santorini’deki Fira kasaba merkezine eşekler ile ya da teleferik ile yolculuk yaparak ulaşabilirsiniz. Yolculuk esnasında birbirinden ilginç yapılara rastlayacaksınız ve bol bol fotoğraf çekmek için elinizde bir çok unsur olacaktır. Fira kasabası Santorini’nin en kalabalık ve en hareketli yerleşim yeri olduğundan zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile.

Oia Köyü

Mavi kubbeli, deniz manzaralı kiliselere sahip olan Oia köyü, neredeyse tüm Santorini görsellerden de yer alan harika bir yerleşim yeridir. Santorini otellerinin en güzelleri bu köyde yer almaktadır.

Vlihada Plajı

Benzersiz güzelliği ve sakin bir plaj olarak bilinen Vlihada plajı, Santorini gezilecek görülecek yerler arasında yer almaktadır. Perissa’da ise adanın en sessiz kısmıdır. Cam gibi bir denizi olan ve huzur kokan bir atmosfere sahip olan Vlihada plajı, “Kırmızı Plaj” olarak da adlandırılmaktadır.

Amoudi Köyü

Oia köyünün alt bölümünde yer alan eşsiz doğa güzelliğine sahip Amoudi, aynı zamanda bir koy ve balıkçı kasabası olarak Santorini güzellikleri arasında yer almaktadır. Bu koyda yan yana dizilmiş onlarca tavernaya rastlayabilir ve buralarda dinlenerek güzel yemekler yiyebilirsiniz.

Santorini gezilecek diğer yerleri ise;

Agiou Mina Kilisesi, Prehistoric Kilisesi, Caldera Koyu ve Kamari Plajı’dır.

Yapmadan Dönülmemesi Gereken Şeyler!

Ouzo – Balık – Santorini: Türkiye’de ayvalık denince akla nasıl rakı – Balık – Ayvalık geliyorsa, Santorini denilince de akla Ouzo – Balık – Santorini gelmektedir. Santorini yapmadan dönme diyeceğimiz bu üçlemeyi mutlaka Oia köyünde yer alan tavernalarda taze balıklar eşliğinde gerçekleştirebilirsiniz.
Şarapları Mutlaka Tadın: Üzümleri ile ünlü Fira kasabasını gezdikten sonra yapmanız gereken bir diğer şey ise, şarapları ile ünlü Santorini’nin şaraplarını tatmak olacaktır.

Eşek Sırtında Gezi

Santorini gezi notlarınıza mutlaka eklemek isteyeceğiniz bir diğer etkinlik ise eşekler ile gezi olacaktır. Özellikle yüksek tepelere çıkmak adına sizlere yardımcı olabilecek eşekler, hem sizleri köy atmosferine sokacak hem de güzel bir deneyim yaşayabileceksiniz.

Santorini Gece Hayatı

Mikanos kadar hareketli bir gece hayatı olmasa da oldukça aktif bir gece hayatının yaşandığı Santorini adasında, sabahlara kadar müziğin keyfini yaşayabilir kendinizden geçinceye kadar dans edebilirsiniz.

Santorini Ne Yenilir? Ne İçilir?

Türk yemekleri ile alakalı bir mutfağı olan Santorini’de ne yenilir diye bir takım düşünceleriniz olabilir. Santorini ege mutfaklarının en çarpıcı ve en bol örnekleri ile kartpostal tadında bir mutfağa sahiptir. Santorini tatilinizde mutlaka yemeniz gerekenler ya da en azında tadına bakmanız gerekenler ise; karidesli spagetti, taze balık çeşitleri, levrek, ıstakoz, zeytinyağlı ot yemekleri ve ızgara ahtapot yemekleri ön planda yer alan lezzetlerdir.

Bu yemekler güzel de Santorini’de ne içilir diye merak edersiniz de çok güzel içeceklerin olduğunu hemen belirtelim. Reçine şarabı Santorini’de en çok içilen ve tadına bakılan içecekleridir. Bu şarabın yanında tabii ki, ouzo ve frappe gibi içecekleri de mutlaka denemelisiniz. Bu tür içeceklere Santorini’deki tüm taverna ve restoranlarda rastlamanız mümkündür.

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et