Take a fresh look at your lifestyle.

Sakal Hızlı Bir Şekilde Nasıl Çıkar? Sakal Çıkarma Yöntemleri Nelerdir?

0

Sakal hızlı bir şekilde nasıl çıkar, sakal çıkarma yöntemleri yazımızda konu hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Sakal Nasıl Çıkar? Sakal Çıkarma Yöntemleri (Giriş – Bilgi)

Sakal çıkarma konusunda sorun yaşıyorsanız bu durumdan kurtulmak için bazı evde kendinizin uygulayabileceği yöntemler kullanarak çare bulabilirsiniz. Sakal çıkma problemi ile başa çıkmak isteyenlerin evde uygulayabileceği en iyi yöntemlerden birisi sakal için kullanılan ve bazı mağazalarda satılan yağ ile yapılan masajdır. Evde kendiniz bu yağı düzenli bir şekilde yüzünüze sürüp ovalayarak kullanabilirsiniz. Sakal çıkarmayı bu yolla başarmanın en iyi yolu yatmadan hemen önce yağ masajını uygulamanızdır. Sakalım çıkmıyor diyenler sakalın çıkmadığı yerler için zeytinyağı veya hindistan cevizi yağının sakal çıkarmada çok etkili yağlar olduğunu bilmelidirler.

Limon Suyu Tedavisi İle Sakal Çıkarma

Yağ masajını düzenli bir şekilde uyguladınız fakat istediğiniz sonucu elde edemediyseniz sakal çıkarma doğal yollarından diğeri olan limon suyu tedavisini deneyebilirsiniz. Limon suyu ile sakal çıkarma yöntemi evde kendinizin uygulayabileceği basit bir yöntemdir. Yapmanız gereken sadece limonu sıkarak suyunu çıkarmak ve sonrasında doğrudan sakalım seyrek dediğiniz sakalın çıkmasını istediğiniz alana uygulamaktır. Limon suyu ile sakalınızı büyütme tedavisinde daha etkili sonuç almak için limon suyuna siyah çay karıştırabilirsiniz. Bu yöntemle sadece birkaç hafta içinde sonuç alabilirsiniz.

Bitkisel Çaylar İle Sakal Çıkarma

Diğer bir sakal çıkarma tedavisi bitkisel çaylardır. Bu yöntemde suda ıslatılmış çay yapraklarını veya suda ıslatılmış poşet çayları kullanabilirsiniz. Ardından çay ile oluşan karışımı sakalın büyümesini istediğiniz alana sürebilirsiniz. Sakalım dökülüyor diyenlerin uygulayabileceği bu yöntemin uygulanması tavsiye edilen zamanlar sabahın erken saatleri veya gecenin geç saatleri yatağa girmeden öncedir.

Sakal Uzamayı Hızlandıran İlaçlar

Evde eğer bu bahsettiğimiz yöntemleri uyguladınız fakat sonuç alamadıysanız artık internete girip sakal uzamasını hızlandırıcı ürünleri araştırmanızı tavsiye ederiz. Sakal çıkarıcı ve saç çıkarıcı ilaçlar genelde farklıdır. Sakal bölgesi daha hassastır ve özel bir önem gerektirir. Sakal çıkarıcı ürünleri kolaylıkla internet üzerinden mağazalardan alabilirsiniz. Fakat bu ilaçların çoğunun etkili olup olmadığı tartışmalıdır. Eğer sakal uzamasını hızlandırıcı bir ilaç kullanmaya karar verdiyseniz ve bu ilaç kimyasal madde içeriyorsa, istenmeyen bazı yan etkilerle karşı karşıya kalabilirsiniz.
Sakal çıkarma ilaçları ile sakal büyümesini hızlandırmaya karar verdiyseniz aktarlarda veya marketlerde bulunan ürünler hakkında eleştiri yorumlarını ürünü almadan önce mutlaka okuyun.

Bazı ürünlerde “iki alana üçüncüsü bedava” şeklinde kampanya reklamları uygulanır. Özellikle bu ürünlere daha dikkatli yaklaşmanızda ve emin olarak anlamadığınız hususlar varsa kullanmamanızda fayda vardır. Güvenilir olmayan sakal büyütücü ilaçlar sakal derisi çok hassas olduğu için ters etki yapıp sakalların daha fazla dökülmesine yol açabilir. İnternet üzerinden kolaylıkla ulaşabileceğiniz sakal uzatıcı ürünlerin içeriğine ve ürünle ilgili kullanıcı yorumlarına ürünü kullanmadan önce bakmanız bu yüzden büyük önem taşımaktadır.
Sakal çıkarıcı bitkisel tedavi yöntemleri de bu konuda problem yaşayanların deneyebileceği diğer bir alternatiftir. Bu metot çok fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Bunun belki çok sayıda sebebi vardır ama belki de bu nedenlerin en önemlisi sıfır yan etkidir. Bitkisel tedavi yöntemini tercih etmenin zorluğu ise paketlerde belirtilen ve krem veya bitkisel yağ şeklinde sunulan ürünlerin uygulama adımlarıdır.

Bu yazımızda sakal nasıl hızlı çıkar, sakal çıkarma yöntemleri nelerdir konusunu işledik. Daha fazla bilgi için cilt bakımı kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et