Take a fresh look at your lifestyle.

Saçlar Nasıl Hızlı Uzatılır?

0

Saçlar nasıl hızlı uzatılır yazımızda hızlı saç uzatmayla alakalı detaylı bilgiler vereceğiz. Konuya girmeden bir bilgilendirme yapalım. Yağlı ve kuru saçlar için en iyi şampuan, saç bakım maskesi ve kürler kullanıldığı taktirde saçlarınız hem sağlıklı hem de dolgun ve hacimli bir şekilde uzayacaktır.

Saçlar Nasıl Hızlı Uzatılır? (Giriş – Bilgi)

Uzun ve sağlıklı saçlar göz alıcı bir görünüm için pek çok kadının vazgeçilmezi. Ancak zaman zaman kimyasal işlemler nedeniyle saçların yanması ya da yanlış saç kesimi sonrası saçlar istenilenden kısa bir boyda kalabiliyor. 

Bu durumda başvurabileceğiniz temel olarak iki yöntem vardır; saç kaynak yöntemleri ile saçınızı uzatmak ve ya saçınıza bakım yaparak daha hızlı uzamasını sağlamak. Bunlardan ikincisi her ne kadar zaman alan ve sabır gerektiren bir işlem olsa da uzun vadede kalıcı çözümler ve sağlıklı saçlar vaat eder. Öte yandan saç kaynak yöntemleri pahalı ve kullanımı zor olabilir.

Bu yazımızda saçınızı hızlı uzatmak için dikkate almanız gereken önerilerden bahsedeceğiz.

Saçlarınızı Soğuk Su ile Yıkayın

Saçlarınızı soğuk su ile yıkamak saç derinizdeki kan akışını hızlandırarak saç hücrelerinin yenilenmesini ve saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlar. Bunun yanında pek çok saç ve saç derisi probleminin oluşumunun önüne geçer.
Bu nedenle saçlarınızı mümkün olduğu kadar soğuk suyla yıkamanız da fayda vardır.

Saçlarınızı Her Gün Yıkamayın

Özellikle kuru ya da kurumaya yatkın bir saç tipine sahipseniz saçlarınızı her gün yıkamak doğal yağlarını ve nemini kaybetmesine neden olabilir. Bunun yerine saçlarınızı 2 ya da 3 günde bir yıkamaya ve yıkadıktan sonra saç kremi ile kaybettiği yağı ve nemi geri kazandırmaya özen gösterin.

Saçlarınız Çok Sıkı Toplamayın

Saçlarınızı çok sıkı toplamak saç hücrelerine zarar vererek saçın daha yavaş uzamasına neden olduğu gibi saç dökülmesi problemine de yol açabilir. Bu nedenle saçlarınızı çok sıkı toplamamaya ve özellikle gece saçınız toplu uyumamaya özen gösterin.

Saçlarınızı Sık Sık Tarayın

Saçlarınızı gün içinde sık sık taramak saç derinizdeki kan akışını hızlandırarak hücre yenilenmesi sağlar ve saçlarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olur. Ancak saç tipinize uygun bir tarak kullanmaya özen göstermelisiniz. Aksi halde saçlarınız koparak dökülebilir ve saçlarınızı uzatmaya çalışırken seyrekleşmesine neden olabilirsiniz.

Kimyasal İşlemlerden Uzak Durun

Kimyasal işlemler saçınızın nemini kaybetmesine yol açar ve pH dengesini bozar. Sonuçta saçlarınızın daha yavaş uzamasına neden olur. Bu nedenle mümkün olduğunca kimyasal işlemlerden kaçının.

Bu yazımızda saçlar nasıl hızlı uzatılır konusunu işledik. Daha fazla detaylı bilgi için nasıl yapılır kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et