Take a fresh look at your lifestyle.

Rüyada Abdest Almak Ne Anlama Gelir?

Yazı İçerisindeki Konular (Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayınız.)

Rüyada abdest almak ne anlama gelir?

Rüya; insanlığın var olduğu tarihten beri değer atfedilen, hemen hemen bütün inanış ve dinlerce de farklı rüya yorumları yapılmış olan beşeri bir gerçekliktir.

Rüyalar, psikolojik olarak açıklanabildiği gibi, içerdiği imgeler ile rüyalara gerçek hayata dair anlamlar da yüklenebilmektedir. İslam âlimleri tarafından da birçok imgenin taşıdığı anlamlar yorumlanmış, böylelikle de İslami rüya tabirleri doğmuştur.

Rüyada abdest aldığını görmek pek çok farklı anlamda yorumlanmıştır. Bu yorumlar genel olarak abdestin ne ile alındığı, tamamlanıp tamamlanamadığı gibi unsurlara göre farklılık arz etmektedir. Rüyada temiz suyla abdest aldığını gören kişinin istek ve arzularına kavuşacağı yorumu ekseriyet kazanmıştır. Buna göre dinimizce de temiz sayılan bir su ile abdest alındığının ve abdestin tamamlandığının görülmesi; kişinin üzüntüden kurtulacağına, korktuğu şeylerden korunacağına, hasta ise şifa bulacağına, borçlu ise borcunu ödeyeceğine delalet eder. İbrahim El Eş’as’ın da içinde bulunduğu pek çok zat tarafından bu yorum yapılmıştır.

Rüyada Kirli Su İle abdest almak ne anlama gelir?

Rüyada kirli bir su ile abdest aldığını gören kişinin ise borç altına gireceğine, dert ve tasaya uğrayacağına dair yorumlar yapılmıştır. Aynı zamanda sudan başka unsurlarla; örneğin süt ile çay ile vb; abdest aldığının görülmesi de aynı şekilde yorumlanmıştır.

Rüyada abdest almak ne anlama gelir benzer rüyaları

Bunlar dışında abdest almak hakkında diğer unsurlar içeren rüyalardan en çok merak edilenler de şu şekilde yapılmaktadır:

Rüyada abdestin yarım kalması, abdestin tamamlanamadığının görülmesi; geçici bir sıkıntıya işaret eder.

Abdest alınan suyun içilmesi ise zenginlik ve bereket olarak yorumlanmıştır.

Rüyada çarşıda veya hamamda abdest aldığını gören kişinin büyük bir hasara ve/veya zarara uğrayacağı tabir edilmiştir.

Rüyada abdest almanın anlamı nedir? sorusunun cevabını vermeye çalıştığımız bu makalenin ve rüyalarınızın sizlere hayır getirmesini diliyoruz.

Yoruma kapalı.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et