Take a fresh look at your lifestyle.

Opel Astra Hatchback İnceleme (2021 Yılı)

0

Yazı İçerisindeki Konular (Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayınız.)

Türkiye ve dünya genelinde herkesin duymuş olduğu Opel yeni araçlarıyla kullanıcılarını mest etmeye devam ediyor. 21 Ocak 1862 yılında Adam Opel tarafından Almanya’da kurulan bu marka yıllardır üretime ve kullanıcılarını mutlu etmeye devam etmekte.

Opel Astra Hatchback İnceleme

Opel Astra hatchback yeni çıkarılan modelinde en önemli ve göze batan değişiklik aracın farlarında yapılmıştır. Opsiyon olarak alabileceğiniz Led Matrix farları sayesinde sürücülerini ve dışardan bakan insanları şaşırtmayı ve mest etmeyi başardı diyebiliriz. Opel yeni Astra hatchback modelinde daha şık ızgara ve tampon kullanımına dikkat etmiş gibi görünüyor.

Aracın diğer eski versiyonlarına göre bu versiyonunda aracınıza dilediğiniz gibi 18 inc jant takılabilecek olması kullanıcılarını mutlu etti. Yeni Opel Astra Hatchback modelinde ön farlar kadar arka stoplarda dikkat çekmektedir. Aracın arkası ve önünü çok uyumlu bir hale getirmişler diyebiliriz.

Opel Astra artık arabalarını daha güçlü ve daha kaslı göstermek için çalışmalarını geliştirmiş gibi görünüyor. Ön taraftan başlayıp arka tarafa kadar yaptıkları çizgi detayları, kapı altlarında bulunan çıkıntılar, çamurlukların geniş yapısı gibi etkenler sayesinde Astra hatchback modeli artık daha güçlü ve daha kaslı gözüküyor.

Gelelim Aracın İçine

Eski Opel Astra kullanıcıların çok şikayetçi olduğu ön konsolda bulunan düğme çokluğunun önüne geçilmiş gibi gözüküyor. Çok sayıda düğme olması sürücülerin kafasını karıştırmaktaydı. Fakat Opel yetkileri bu şikayetleri göz önündü bulundurarak gerekli düzenlemeler yaparak kullanıcılarına sundu.

Araçlarına artık dokunmatik multimedya sistemi koyan Opel müşterilerinin kalbini kazanıyor. Multimedya sisteminden aracın bütün kontrollerini sağlayabilme olağını kullanıcılarına vermiş.

Opel tarafından yeniden tasarlanan koltuk tasarımları ve koltuk yerleşim alanlarında değişiklik yapılmış. Yeni Opel Astra hatcback modelimizde artık rahat şekilde oturabilme imkanına sahipsiniz. Bir hatchback araba modeline göre diz boyu mesafesini oldukça artırmışlar.

Opel firmasının tek değişiklik yapmadığı alan aracın iç tasarımında her zaman ki gibi koyu renkler ön planda. Ne kadar ışık alırsanız alın kendinizi hep karanlık bir yerde gibi hissediyorsunuz diyebiliriz. Sürücü odaklı konsol yapma konusunda çok başarılı olan bu marka kalitesini bozmadan bu yolda ilerlemeye devam ediyor.

yeni opel astra hatcbackin içi nasıl
opel astra hatcback ic dizayn

Motor Kısmı

Opel Astra hatchback aracında önemli alanlardan biri ise motor kısımıdır. Yeni dönemde en çok kullanılan türlerden olan Dizel – Otomatik ikilisi bu arabada yer almakta. Diğer araçlara göre vites üzerinde yapılan çalışmalar sayesinde artık vites geçişleriniz hızlı ve sarsıntısız olacak.

Bunun yanı sıra vites tepkilerinizde ki artısı gözle görebileceksiniz diyebiliriz. Bu haber Opel severleri çok sevindirecektir.

Araç 136 HP 320 tork gücüne sahip. Düşük devirlerde yavaş ve hantal gibi görünse de, yüksek devirlere çıkıldığında aracın turbosu devreye giriyor. Turbonun devreye girmesi ile birlikte araç adeta beklenenin kat ve kat üstünde bir performans sergileyebiliyor. Üstelik 6 ileri vites olması aracı fazla yormadan kullanabileceğinizin müjdesidir.

Fabrika verilerine göre 100 km’de ortalama 4.5’lik bir tüketim verisine sahip. Tabii ki hiçbir aracın fabrika verisi kesin olarak tutmuyor diyebiliriz. Opel Astra hatchback modeli gerçek sürüşlerde ortalama 6.0 – 6.5 gibi ortalama tüketimlere çıkmakta.

Opel Astra Hatchback Teknik Özellikleri

Yakıt Türü – Dizel

Şehir İçi Yakıt Tüketimi – 100 KM / 5.8 L

Şehir Dışı Yakıt Tüketimi – 100 KM /  4.5 L

CO2 Emisyon Oranı – 119 g

Opel Astra Hatchback Performans Bilgileri

Motor Hacmi – 1598 CC

0-100 KM Hızlanma – 9,8 Sn

Maksimum Hız – 200 km/s

Ön Frenler – Hava kanalına sahip diskler

Arka Frenler – Sabit disk

BU VERİLER FABRİKA VERİLERİDİR!

Diğer otomobil incelemelerine de göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et