Take a fresh look at your lifestyle.

Onur Saylak Kimdir?

0

Yazı İçerisindeki Konular (Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayınız.)

Bir çok dizi ve filmde rol almış, en son ise Kanal D de yayınlanan Vatanım Sensin adlı dizinin kötü karakteri olmasına rağmen oyunculuğu ile adından çokça söz ettiren Onur Saylak kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, hakkında tüm bilgileri ve hiç bilinmeyen özelliklerini yazımızda sizlerle paylaşacağız.

12 Eylül 1977 yılında Ankara’da doğan Onur Saylak’ın tam adı Arif Onur Saylak’tır. Ankara Ortadoğu Teknik Üniversitesi Fizik bölümünde üniversite hayatına başlayan Onur Saylak bir müddet sonra okulu yarıda bırakıp tekrar sınava hazırlandı ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü kazanarak üniversite hayatında bu bölümde devam etti.

Ankara üniversitesinde okuduğu dönemlerde tiyatro etkinliklerine katılmaya başlayarak tiyatro ve oyunculuğa ilk adımı atmış oldu. Zamanla tiyatroyu benimseyerek ağırlığını tiyatro üzerine verdi ve oyunculuğunu geliştirmek üzere çalışmalar yaptı.

Tiyatro da kendini bulan Onur Saylak okuduğu ikinci üniversite deneyimi olan Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü de bırakarak Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümüne başladı. Tiyatro üzerine girdiği sınav ve mülakatlardan başarılı sonuçlar alan Onur Saylak tiyatroda ve oyunculukta kendini buldu.

Bir yandan Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümünde okurken bir yandan da bazı tiyatro etkinliklerinde devlet tiyatrosunda rol alıyordu. Ankara’da Ted Kolejinin tiyatro yönetmeni olarak da kendini camiaya ispatladı.

Onur Saylak Evli Mi?

İlk evliliğini Filiz Alpgezmenle yapan Onur Saylak bir buçuk yıllık evliliğin ardından ayrılma kararı aldı ve çift kısa sürede boşandı. Onur Saylak’ın ikinci evliliği ise Tuba Büyüküstün ile olmuştur. Bu evlilikten 2012 yılında Toprak ve Maya adında ikiz çocukları dünyaya gelmiştir.

Oyunculuk Geçmişi

Onur Saylak tiyatro ve oyunculuk konularında kendini geliştirmesinin yanında 2003 yıllarında televizyon ekranlarına merhaba dedi. 2003 yılında TRT 2 ekranlarında “Hadi Gidelim” adlı programın sunuculuğunu başarıyla yaptı. Sunuculuk yaptığı dönemlerde dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Onur Saylak birçok büyük yapımda rol aldı.

2010 yılında Gönülçelen adlı dizideki rolüyle bir sıçrama yaşayan Onur Saylak dizideki ağır tavırlarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış ve rolünün hakkını vermiştir. 2013 yılında oynadığı Mavi Dalga adlı filmde ve 2014 yılında oynadığı Hayat Ağacı adlı dizilerde de rolünü başarıyla yerine getirmiş olsa da, en büyük sıçrayışı 2016 yılında başlayan Vatanım Sensin adlı dizi ile yapmıştır.

Dizi de vatan haini, kurnaz, acımasız, psikopat bir askeri canlandıran Onur Saylak kendine özgü konuşma tarzı, jest ve mimikleri ve karizmatik hareketleriyle şu sıralar oyunculuğundan çokça söz ettiriyor.

Oynadığı Diziler

Bizim Evin Halleri – 2000
Yuvadan Bir Kuş Uçtu – 2003
Aşk Buraya Uğramıyor – 2004
Yabancı Damat (İhsan) –2004
Ne Seninle, Ne Sensiz (Batanay) – 2005
Hisarbuselik (Çetin) – 2006
Kod Adı (Erkan Karaca) – 2006
Asi (Ziya) – 2007
Kod Adı Kaos (Erkan Karaca) – 2007
Güz Sancısı – 2008
Nefes (Ateş) – 2009
Ölü Yaprak Vuruşu (Rahim) – 2009
Gönülçelen (Levent) – 2010
Sensiz Olmaz (Aydın) – 2011
Ağır Roman Yeni Dünya (Janti) – 2012
Hayat Ağacı (Cengiz Kaya) – 2014
Vatanım Sensin (Miralay Tevfik) – 2016

Oynadığı Filmler

Sonbahar (Yusuf) – 2007
Denizden Gelen (Halil Temel) – 2009
Mavi Dalga (Fırat) – 2013
Rüzgarın Hatıraları – 2014

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et