Take a fresh look at your lifestyle.

Öğrencilerin Beslenme Çantasına Neler Koyulabilir?

0

Bu yazımızda öğrencilerin beslenme çantasına neler koyulabilir hakkında bilgiler vereceğiz.

Çocuklar hangi yaşta olurlarsa olsunlar anne ve babaları için her zaman çok özel ve değerlidir. Özellikle çocukluk ve öğrencilik yıllarında sağlıklı bir yaşam sürmeleri için anne babalar çok hassas davranmaktadır. Sağlıklı bir yaşam sürmenin en doğru yöntemi, doğru ve sağlıklı beslenmek ten geçmektedir. Bu kural sadece çocuklar ve gençler için değil her yaştan insan için geçerlidir. Bu makalemizde günün büyük bir kısmını okulda geçiren çocuklar, gençler ve tüm öğrencilerin beslenmesinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? konusu hakkında bilinmesi gerekenleri paylaşacağız.

Öğrencilerin beslenme çantasına neler koyulabilir?

Okulların tatil olduğu dönemlerde çocukların beslenmesi yüzde doksan annelerin kontrolü altındadır. Yani çocuklar evdeyken her zaman daha sağlıklı beslenirler. Okulda oldukları zamanlarda ne yediklerini ne içtiklerini kontrol altında tutmak oldukça zordur. Okula giden öğrencilerin sağlıklı beslenmesi derslerinde göstereceği başarıyı desteklemektedir.

Çoçuğunuz sabah okula gitmeden önce kahvaltı yapmak istemiyorsa zorlamayın. Sabah çok erken saatlerde yeme isteğinin olmaması çok normaldir. Evden çıkmadan önce bir bardak süt ve bir kaç tane ceviz yemesi yeterli olacaktır. Evde tam anlamıyla kahvaltı yapmayan bir öğrenci doğal olarak saat 10 gibi açılacaktır. Bu saatte okul kantininden sağlıklı beslenme için hiçbir katkısı olmayan gıdalar yemesi yerine evde peynir, domates, salatalıklı ekmek arası hazırlayabilirsiniz. Peki, öğrencilerin beslenme çantasına neler konulabilir? Her gün çocuğunun beslenmesi için ne hazırlayacağı konusunda kararsız kalan anneler için alternatif beslenme listesi hazırladık.

Her zaman buzlukta ev yapımı meyve suyu bulunsun. Küçük pet şişelerde hazır olan meyve suyunu akşamdan buzluktan çıkartıp sabah beslenme çantasına koyabilirsiniz. Meyve suyu olmadığı zamanlarda elma gibi sert ve ezilme olasılığı olmayan bir meyve koyabilirsiniz. Okulda beslenmesinde meyve yemediği günlerde akşam mutlaka meyve yemesini sağlayın.

Ceviz, fındık, badem, kuru kayısı gibi kuru yemişlerden haftada en üç gün okulda ya da evde yemesini sağlayın. Kek, kurabiye, börek, poğaça evde her zaman bulunsun ki beslenme çantası için seçenekleriniz çok olsun. Patates salatası ve makarna salatası okulda öğle yemeği saati için çok iyi bir seçenektir.

Sabah evde kahvaltı yapmayan öğrenciler için sabah saatlerinde okulda yemeleri için krep hazırlayabilirsiniz. Çocuklarınız beslenme çantalarına koymuş olduğunuz beslenmeleri yemeden eve getiriyor diye beslenme çantası hazırlamaktan vazgeçmeyin. Siz her gün beslenme hazırlayın bir gün yemez ise başka bir gün mutlaka yiyecektir.

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et