Take a fresh look at your lifestyle.

Muradi Güler Kimdir? Muradi Güler Biyografisi

0

Yazı İçerisindeki Konular (Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayınız.)

Muradi güler kimdir başlıklı yazımızda meşhur memati lakaplı Muradi Gülerin biyografisi hakkında bilgiler vereceğiz.

Muradi Güler Kimdir? (Giriş – Bilgi)

Muradi Güler çoğu insanın ismine aşikar olduğu, özellikle kurtlar vadisi dizisinde Gürkan Uygun’nun canlandırdığı ve hayat verdiği bir karakter olarak, pek bilgi sahibi olunmayan bir kişiliktir.

İnternet ortamında Muradi Güler hakkında pek fazla bir bilginin olmama sebebini tam olarak bilemiyorum. Bu durumun sebebi her şey olabilir. Yaptığımız araştırmalar ile Muradi Güler hakkında pek fazla bilgiye ulaşamasak da, genel olarak hayatı hakkında sizlere kısa bilgiler aktaracağız. 

Zamanında sıkı bir kurtlar vadisi izleyicisi olanlar mutlaka, film karakteri mematinin kimi canlandırdığını merak etmiştir. Googlede yapılan memati kimdir aramaları, karşınıza mutlaka Muradi Güler ismini çıkarmıştır. Ancak kimdir bu Muradi Güler diye arama yapıldığında, hakkındaki tek bilginin Alaattin Çakıcı ile olan bağları görülmekte ve daha detaylı bilgiye ulaşılamamaktadır. Milyonların izlediği bir dizede, ana oyuncu karakterine hayat veren biri hakkında neden bilgi bulunmaz, yukarıda da dediğim gibi bilemiyorum. Gelin şimdi yapmış olduğum araştırmalar sonucu elde etmiş olduğum bilgiler ile, Muradi Güler’in kim olduğuna bakalım. 

Muradi Güler Biyografisi

Muradi Güler, aslen Bayburt’un Rüştü köyündendir. Gümüşhane Kılıçören köyü ile de yakın bağları vardır. 20 kasım 1960 günü dünyaya gelmiştir. Evlidir ve iki çocuğu bulunmaktadır. 

Genç yaşlarda İstanbul’a gelmiş, Kağıthane Sanayi mahallesi ve Gültepe mahallesinde gençlik yıllarını geçirmiştir. Küçük yaşlardan itibaren ülkücü hareket içerisinde yer almış, bulunduğu bölgede üstlenmiş olduğu yükümlüküler ile insanların sevdiği ve saydığı bir kişi haline gelmiştir. 

Alaattin Çakıcı ile dostlukları gençlik yıllarına dayanmaktadır. Genç yaşlarda ülkücü hareket içerisinde yürüttükleri çalışmaları, ilerleyen zamanlarda devlet adına yürütür hale gelmişlerdir. Aktif oldukları yıllarda adeta devletin kara kutusu pozisyonunda olmuşturlar. 

İlerleyen yıllarda dönemin hükümetleri ile olan ters düşme durumları, onları uzun yıllar boyuncu kaçak hayatına sürüklemiştir. Arantılarının olduğu dönemde, Fransa’nın Nice kentinde 17 Ağustos 1998 yılında Fransız polisinin yaptığı operasyon ile Güler, Çıkıcı ve Aslı Ural yakalanmıştır. Yaklaşık olarak 1,5 yıl Fransa hapis macerasından sonra, Türkiye’ye şartlı iadeleri yapılmıştır. İkilinin Türkiye’ye iadesi sonrası ortaya çıkan kasetler, dönemin ANAP devlet bakanı Eyüp Işık’ın istifa etmesine sebep olurken, davaya Meral Akşener, Yavuz Ataç ve Erol Evcili’de dahil etmiştir. İkilinin devletle olan bağları ve o dönemlerin hükümetleri ile yürüttüğü birliktelikler tam olarak detayları ile bilinmemektedir. 

Muradi Güler Fransa’da yakalanıp Türkiye’ye iade edildikten sonra, uzun yıllar hapis hayatı yatmamış ve tahliye edilmiştir. Birlikte hareket etmiş olduğu çakıcı ise uzun yıllardır hapis hayatına devam etmektedir. Çakıcı uzun yıllardır hapiste yatarken, Güler’in nasıl ve neden tahliye edildiği hakkında ise bilgimiz bulunmamaktadır. 

Muradi Güler ve Alaattin Çakıcı geçtiğimiz yıllarda aralarında yaşanan anlaşmazlıklardan dolayı, birbirleri ile olan bağlarını koparmıştır. Bir çok kez barışıp küsen bu iki kadim dostun tekrardan aralarının düzelmesini temenni etmekteyiz. 

Muradi Güler uzun yıllardır ticaret ile uğraşmaktadır. Genelde gençliğini geçirmiş olduğu sanayi mahallesi ve gültepe mahallesinde bulunmaktadır. Akrabalarının büyük bir bölümü kağıthane sanayi mahallesinde ikamet etmektedir. Güler çevresinden ve akrabalarından hiç kimseyi, bulunmuş olduğu ortamlara dahil etmeyerek bir nevi onları olası zarar görme durumlarından her zaman korumaya çalışmıştır.

Bu yazımızda muradi güler kimdir, hayatı hakkında bilgiler verdik. Diğer yazılarımız için biyografi kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et