Take a fresh look at your lifestyle.

Minecraft Madencilik Rehberi

0

 

Bu içeriğimizde Minecraft da Madencilik nasıl yapılır, Hangi madenler var, Dev bir Minecraft Madencilik rehberi oluşturduk.

Her fırsatta Minecraft’ın ne kadar detaylı ve kapsamlı olduğundan bahsediyoruz. Minecraft oynarken farkında olmadan saatlerimizi bile harcayabiliriz. Biraz ağaç kasayım, biraz moblarla savaşayım veya biraz haritayı keşfedeyim derken Minecraft’ı saatlerce oynayabiliriz. Minecraft oyunu o kadar kapsamlı ki madencilik bile yapmamıza imkan veriyor. Evet yanlış duymadınız, tıpkı gerçek hayatta ki gibi madencilik yapabilir ve değerli taşlar ile aletlerimizi güçlendirebiliriz.

Mesela bulduğunuz elmaslar ile elmas kazma veya balta gibi aletler yapabilir bu sayede blokları daha hızlı kırabilir aynı zamanda çok daha uzun dayanan aletlere sahip olabilirsiniz. Minecraft oynayan her oyuncunun mutlaka ama mutlaka madencilik yapması gerekmektedir.  Minecraft’ın çok kapsamlı olduğunu söylemiştik, hal böyle olunca ne yazık ki tek bir maden olmuyor.

Oyuna yeni başlamış bir oyuncu onlarca madeni ezberlemekte zorluk çekebilir. İşte tam da bu nedenden ötürü siz değerli okurlarımız için Minecraft madencilik rehberi içeriğini hazırlıyoruz. Sizleri daha fazla sabırsızlandırmadan hadi gelin içeriğimize başlayalım!

Minecraft Madencilik Yapma

Minecraft’ta madencilik yapmak gerçekten çok keyifli bir aktivitedir. Özellikle madencilik yaparken değerli bir cevher bulursanız keyfiniz daha da fazla artabilir. Hadi gelin Minecraft’ta madencilik bilginizi hep birlikte arttıralım!

Minecraft Kömür  Cevheri

Kömür cevheri oyunda ki en fazla bulunan cevherlerin başında gelmektedir. En fazla 29. katmanda bulunan kömür cevherini herhangi bir kazma aracılığı ile kazarak elde edebilirsiniz. Kömür cevheri genelde yemek pişirmek, meşale yapmak ve maden eritmek için kullanılır. Kömür cevheri Minecraft haritasının %1’ini oluşturmaktadır.

Minecraft Demir Cevheri

Demir cevheri Minecraft haritasının %0.72’sini oluşturmaktadır. En fazla 35. katmanda bulunan demir cevherini minimum taş kazma ile kazarak elde edebilirsiniz. Demir cevheri genellikle kılıç, zırh veya kazma yapmak için kullanılmaktadır.

Minecraft Altın Cevheri

Altın cevheri Minecraft haritasının %0.38’ini oluşturmaktadır. En fazla 20. katmanda bulunan altın cevherini minimum demir kazma ile kazarak elde edebilirsiniz. Altın cevheri özellikle altın elma yapımında sık bir şekilde kullanılmaktadır.

Minecraft Elmas Cevheri

Elmas cevheri tıpkı gerçek hayatta ki gibi oyunda da en değerli cevherlerden biridir. En fazla 10. katmanda bulunan elmas cevherini minimum demir kazma ile kazarak elde edebilirsiniz. Elmas cevheri özellikle kazma, kürek, balta, zırh ve kılıç yapımında kullanılmaktadır.

Minecraft Kızıltaş Cevheri

Kızıltaş, en çok bilinen adıyla redstone oyunda ki en nadir cevherlerden biridir. En fazla 8. katmadan bulunan kızıltaş cevherini minimum demir kazma ile kazarak elde edebilirsiniz. Kızıltaş cevheri özellikle redstone sistemlerini yapmakta büyük bir rol oynamaktadır.

Minecraft Lapis Cevheri

Lapis cevheri oyunda ki en az bilinen cevher olabilir. En fazla 14. katmanda bulunan lapis cevherini minimum taş kazma ile kazarak elde edebilirsiniz. Lapis cevheri çoğunlukla yünlere renk vermek ve renkli bloklar yapmak için kullanılmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer bir içerik > Minecraft Tarım Rehberi

Minecraft Zümrüt Cevheri

Zümrüt madeni özellikle köylüler yüzünden oyunda ki en popüler cevherlerden bir tanesidir. En fazla 20. katmada bulunan bu zümrüt cevherini minimum demir kazma ile kazarak elde edebilirsiniz. Zümrüt cevheri çoğunlukla köylüler ile ticaret yapmak amacı ile kullanılmaktadır.

Evet, artık Minecraft oyununda çok daha iyi bir şekilde madencilik yapabilirsiniz. Bu bilgiler ışığında aradığınız cevheri çok daha hızlı bir şekilde bulabilir ve en doğru şekilde kazabilirsiniz. Kazım sonucu elde ettiğiniz cevherleri en verimli şekilde kullandıktan sonra oyunda hızlı bir biçimde ilerleme kaydedebilirsiniz.

Bu içeriğimizde siz değerli okurlarımız için “Minecraft Madencilik Rehberi” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu içeriğimiz size yardımcı ve sorduğunuz her soruya cevap niteliğinde olmuştur. Aklınıza takılan herhangi bir şeyi yorumlar bölümünden bizlere sorabilirsiniz. Olabilecek en kısa sürede size cevap vereceğimizden emin olabilirsiniz.

En Beğenilen Android Oyunları adlı içeriğimizi de okumanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et