Take a fresh look at your lifestyle.

Messengerda Silinen Mesajları Geri Getirme

0

Messenger’da silinen mesajları geri getirme adı altında piyasada oldukça fazla anlatım yer almaktadır. Ancak bu anlatımların neredeyse hepsine göz gezdirdik ve konuların güncel olmadığı gördük.

Günümüzde hemen hemen herkes arkadaşları ile yazışmalarının büyük bir bölümünü messenger veya whatsapp üzerinden yapmaktadır. Bu iki uygulama insanlar arası yazışmada en ön plana çıkan uygulamaların zirvesinde yer almaktadır. Messenger bilindiği üzere hayatımıza yıllar önce girmişti. Ancak rakip firmaların çıkması, messengerin kendini yeterli güncelleyememesi zamanla messengerin kullanılmaz bir uygulama olmasına sebep olmuştu.

Ancak kısa süre içerisinde facebook kendi yazışma platformunun dışına çıkarak, messengeri bünyesine katmış ve facebook yazışmalarında messengeri aktif hale getirmiştir. Durum böyle olduğundan messenger insanlar arasındaki popülerliğini tekrar geri yakalamıştır. Messenger artık facebook’un iç uygulamalarından biri olup, kişiler arası yazışmalarda kullandığı tek platform haline gelmiştir. 

Kısa süre önce mobil cihazlarda facebook’a giriş yapıp, birine mesaj atmak isteyen kişiler her hangi bir yan uygulama kullanmaya gerek duymuyor, facebook sistemi üzerinden mesajını istediği kişiye gönderebiliyordu. Ancak artık mobil uygulamalarda facebook mesaj bölümüne kullanabilmek için messenger uygulaması gerekmektedir. 

Yukarıdaki yazıda var olan yeni bir güncellemeyi sizlere anlatarak, asıl konumuz olan messenger da silinen mesajları geri getirme içeriğimize tekrar dönüş yapalım.

Messengerda Silinen Mesajlar Geri Gelir Mi?

Kısa süre öncesine kadar facebook üzerinde yapılan yazışmalar silinse dahi geri getirilmesi mümkündü. Bilgisayardan facebook’a girip, ayarlar kısmı içerisinde genel sekmesi altından facebook verilerinin kopyasını indir diyerek, kaybettiğiniz tüm yazışmalara tekrar ulaşabiliyordunuz.

Ancak facebook’un yazışma platformu olarak messengere geçiş yapması, artık bu işlemin aktifliğini kaybetmesine sebep oldu. Yani artık facebook yani messenger üzerinden yapılan yazışmalara, olası silinme durumlarında ulaşmak mümkün değildir.

Yaptığımız araştırmalar, messengerde silinen mesajları geri getirme adı altında bir çok uygulamanın ve programın çıktığını bizlere gösteriyor. Bu programlardan ve uygulamalardan onlarcasını araştırma altına alarak, gerçekten böyle bir işlemi yapıp yapamadıklarını incelerken, facebook mühendislerinin yaptığı bir kaç açıklamaya denk geldik. 

Mühendislerin yapmış olduğu açıklamalar artık böyle bir işlemin mümkün olmadığını söylemektedir. Bu sebepten dolayı, piyasada var olan uygulama ve programlardan kesinlikle uzak durmanızı sizlere şiddetle öneririz. Bu tip uygulama ve programların hepsinin amacı farklıdır. Kullanacağınız uygulama veya programın hesabınızın çalınmasına sebep olabileceğini unutmayınız. 

Messengerda silinen mesajların geri getirilmesi maalesef artık mümkün değildir. 

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et