Take a fresh look at your lifestyle.

LOL Fps Arttırma

0

Yazı İçerisindeki Konular (Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayınız.)

Lol fps arttırma çabası çoğu lol oyuncusunun sıklıkla araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Lol oyununda fps düşüklüğü bir çok sebepten kaynaklanabilmektedir. Oyunda fps düşüklüğü yaşamak ister istemez çoğu kişinin canını sıkan bir konu olduğundan, bu konuda araştırma yaparak, piyasanın en güncel yöntemlerini elde edip, elimizden geldiğince sizlere sunmaya çalışacağız. 

Sizlerde Lol’da fps düşüklüğü yaşıyor ve lol fps yükseltmeye çalışıyorsanız, piyasanın en güncel yöntemlerini anlatmış olduğumuz makalemizi okuyarak ele aldığımız adımları uygulamaya alabilirsiniz. 

LOL FPS Yükseltme

Yaptığımız araştırmalar, oyunda fps düşüklüğünün yaşanmasına bir çok faktörün sebep olabileceğini göstermektedir. Araştırmalarımızı deneme yanılma yöntemleri ile yapıp işe yarayan çözüm yollarını tek tek konumuzda ele alacağız. FPS yükseltmek için anlatmış olduğumuz yöntemleri tek tek uygulamaya alın.

FPS Yükseltme Yöntem 1

Lol fps arttırma işlemi için ilk olarak ele almanız gereken konu ekran kartıdır. Çünkü oyunda fps düşüklüğüne genel olarak güncel olmayan ekran kartı sebebiyet vermektedir. Bunun için ekran kartı güncellemesi yapmamız gerekecek. 

Ekran kartı güncellemesi için; Masa üstü bilgisayarım sağ tık yapıp özellikler diyoruz. Sol üst taraftan aygıt yöneticisine giriyoruz. Açılan bu alandan görüntü bağdaştırıcıları kısmına gelip menüyü açıyoruz. Karşımıza ekran kartımızın modeli çıkacak. Burada ekran kartının üstüne gelip sağ tık yaparak sürücü yazılımını güncelleştir diyoruz. 

Güncelleme işleminin bitmesini bekleyip, güncelleme sonunda oyunda fps artışı olup olmadığını kontrol ediyoruz.

FPS Yükseltme Yöntem 2

Birinci yöntemde anlattığımız ekran kartı güncellemesine rağmen oyunda hala fps artışı olmuyorsa, bu aşamada anlatacağımız işlemi ele alıyoruz. 

Lol oyunun kurulu olduğu dizine giriş yapıyoruz. Oyunun kök klasörü genelde C:\Riot Games\League of Legends\ uzantısındadır. Dosya yolunu izleyerek Config dosyasına giriş yapıyoruz. Burada game.cfg dosyasında yapmanız gereken düzenlemeler yer almaktadır.

Ancak düzenlemeye başlamadan önce oluşabilecek bir hatanın önüne geçmek için, game.cfg dosyasının bir yedeğini alıp farklı bir yerde saklayalım. Olası bir sıkıntı olursa, bu dosyayı tekrardan kök dizine atacağız. Bu adımı mutlaka dikkate alın. 

Dosyanın yedeğini oluşturduktan sonra, game.cfg dosyasının üstüne gelip sağ tık yapıp özellikler diyoruz. Salt okunur seçeneğini kaldır deyip sonrasında tamam diyoruz. Sonra dosyayı not defteri ile açıyoruz. Not defteri ile açtığımız game.cfg dosyasının içindeki tüm yazıları silin, size verdiğim kodu dosyanın içine koyuyoruz.

Kodları dosya içine atıp kaydediyoruz ve tekrar oyuna giriş yapıyoruz. Anlattığım bu iki yöntem büyük bir ihtimal fps sorununu çözecektir, ancak hala sorun çözülmediyse üçüncü yönteme geçiş yapıyoruz. 

FPS Yükseltme Yöntem 3

Oyun oynarken arka planda çalışmaya devam eden programlar, çoğu oyunda olduğu gibi lol oyununda da fps düşüklüğüne sebebiyet vermektedir. Bunun için görev yöneticisine girerek arka planda çalışan gereksiz programları devre dışını bırakın.

Görev yöneticisine girdiğinizde aktif olan tüm uygulamalar karşınıza çıkacaktır. Buradan skype, virüs programı tarzında programların çalışmasını sonlandıra bilirsiniz. 

FPS Yükseltme Yöntem 4

Tüm bu anlattıklarımıza rağmen, bilgisayarınız oyun gereksinimlerini karşıladığı halde, hala oyunda fps düşüklüğü yaşıyorsanız, bilgisayarınız için temizlik vakti gelmişte geçiyor demektir.

Bilgisayarda format olayına girmeden önce makinenin içini açıp iyice tozlardan arındırıp, tüm parçaların fanlarını iyice temizleyelim. İyi bir temizlikten sonra tekrar oyuna giriş yapalım, eğer hala oyunda bir değişme yaşanmıyorsa, bilgisayarınıza en son çare olarak format atmak gerekmektedir. 

İlgili Konu: Lol Bedava RP Kodları


Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et