Take a fresh look at your lifestyle.

Kaybolan Kapalı Cep Telefonu Nasıl Bulunur?

0

Kaybolan kapalı cep telefonu nasıl bulunur? Sorusu size şaşırtıcı gelmesin. Telefon kapalı da olsa, onu bulmanız mümkün olabilir.

Android platformunda ‘Cihazımı Bul’ ve iOS telefonlarda ‘iPhone’umu Bul’ şeklinde bir özellik vardır. Cihazın şarjı bitmiş olsa dahi, bu özellik sayesinde en son konumunu görüntüleyebilirsiniz.

Kaybolan Kapalı Telefon Nasıl Bulunur?

Tabii ki yapılacak ilk şey etrafınızı araştırmak olacaktır. Evde kaybettiğinizi düşünüyorsanız tüm odaları aramalı, halka açık bir yerde kaybettiyseniz oraya geri dönerek varsa kayıp eşya departmanına başvurabilirsiniz.

Bunun dışında yapabilecekleriniz şunlardır:

Cihazınızın Seri Numarasını Yetkililerle Paylaşın

Telefonunuzun orijinal kutusunda ve fişlerinde cihazınızın seri numarası yazar. Onları bulmaya çalışın. Bunlara ulaşamıyorsanız kullandığınız operatörün müşteri temsilcisini arayarak telefonun seri numarasını talep edebilirsiniz.

Çalıntı ihbarıyla ilgili adli birimlere başvuruda bulunduysanız bu numarayı kendilerine bildirerek onların işini kolaylaştıracaktır.

iPhone’da Bul Uygulamasını Deneyin

Eğer iPhone kullanıyorsanız, telefonunuz bu hizmete bağlı olabilir. Bunun için Apple kimliğinizle buradan giriş yaparak telefonunuzu haritada arayabilirsiniz.

Başka bir Apple aygıtınız varsa, Bul uygulamasını o aygıt üzerinden de çalıştırabilirsiniz.

iPod touch’ınız, iPad’iniz veya iPhone’unuz aygıtlar listesinde yoksa Bul özelliğini aktifleştirmemişsiniz demektir.

Cihazınızı kayıp olarak işaretlerseniz, aygıtınızı bir şifre yardımıyla uzaktan kilitleyebilirsiniz. Böylelikle bilgileriniz güvende olur. Aygıtı başka biri ele geçirse bile, içindeki verilerinize erişemez.

Android’de Cihazımı Bul Uygulamasını Kullanın

Kaybolan kapalı cep telefonu nasıl bulunur? Diye merak ediyorsanız ve telefonunuz Android işletim sistemine sahipse bu uygulamadan faydalanabilirsiniz.

Bu adresi ziyaret edip Google hesabınız ile giriş yapın. Cihazınızın en son nerede görüntülendiğine haritadan bakabilirsiniz.

Buradan cihazınızı kilitleyebilir veya tamamen silebilirsiniz. Eğer aygıtınızı silmeyi seçerseniz, artık konumunuzu izleyemezsiniz ve bu işlemin geri dönüşü olmaz.

Kaybolan Telefonu Bulma Yöntemleri

Telefonunuza erişemiyorsanız Lost Android veya Find My Android Phone! Uygulamalarını da deneyebilirsiniz. Bunlar GPS ile telefonun konumunu bulmanıza yardım edebilir. Bu uygulamalarla da SD kartı uzaktan veya telefonu uzaktan silebilirsiniz.

Samsung’un da ‘Find My Mobile’ adlı bir hizmeti vardır. Bununla tabletinizin veya telefonunuzun konumunu harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz. Telefonunuzu başka birinin sizden izinsiz kullanmasını engellemek için, ‘Mobil Aygıtımı Devre Dışı Bırak’ seçeneğini kullanabilirsiniz.

Diğer bir içeriğimiz olan Google Chrome Bildirimleri Kapatma yazımızı da okuyabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et