Take a fresh look at your lifestyle.

Kaybolan Cep Telefonu Nasıl Bulunur?

0

Yazı İçerisindeki Konular (Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayınız.)

Cep telefonumu kullanımının zirveye çıkmasıyla cep telefonlarımızın kaybolma veya çalınma olasılığı da oldukça fazla olmuştur. Bu makalemizde kaybolan telefonumuzu nasıl bulabiliriz ve telefonumuz kaybolduğunda nereye danışmamız gerekir, hakkında sizlere kapsamlı bilgi aktaracağız. Kaybolan cep telefonu nasıl bulunur hakkında detaylı bilgi için telefon bulma işlemi için anlattığımız adımları dikkatlice uygulayabilirsiniz.

Kullanmış olduğumuz cep telefonları bilindiği üzere ios ve android işletim sistemlerine sahiptir. İki tür işletim sistemi olduğundan dolayı kayıp cep telefonu bulma işleminde, iki farklı yol bulunmaktadır. Kayıp cep telefonu android olanlar, android kayıp telefondaki işlemi, kayıp cep telefonu iphone olanlar, ios için anlattığımız yöntemi işleme almalıdır. Kaybettiğiniz cihazın işletim sistemi hangisi ise, o alanı dikkatlice inceleyebilirsiniz.

Kaybolan cep telefonu nasıl bulunur yazımızı, cep telefonunuzun bir gün kaybolma ihtimali olduğunu düşünerek, erken okumanız ve adımları uygulamanız, olası kayıt anlarında anında telefonunuzu bulmanıza yardımcı olacaktır. Aksi taktirde olan durumlarda, kaybolan cep telefonunu bulmak neredeyse imkansızdır.

Android Kayıp Telefon Nasıl Bulunur?

Aşağıda sizlere kayıp android telefonun nasıl bulunacağını detayları ile anlatacağım. Umarım cihazınız kaybolmadan önce, aşağıda size anlatmış olduğum işlemi telefonunuzda kurmuşsunuzdur. Eğer sistem telefonunuzda kurulu ise, kaybettiğiniz telefonu anında internet üzerinden aratarak, elinizle koymuş gibi bulursunuz.

İlk olarak telefonunuza Find My Device uygulamasını play stor üzerinden kurun. Kaybolan cep telefonunu bulmak için, bu uygulamanın cihazda yükle ve aktif olması gerekmektedir. Daha sonra anlatacağım adımları teker teker uygulamaya alın.

 • Uygulama mobil cihazınıza yüklendikten sonra, uygulamayı çalıştırmadan önce konum sekmesini aktif hale getirin.
 • Daha sonda mobil cihazın ayarlar sekmesine giriş yapın.
 • Ayarlar kısmı sekme görünümünde ise, bu alanı sağ üstteki 3 noktaya tıklayarak liste görünümü yapın.
 • Sonrasında Güvenlik ve Konum alanına veya google seçeneğine girin. Bu alandan google kısmını tavsiye ederim.
 • Açılan kısımda ekranı aşağı kaydırın ve Güvenlik alanını bularak giriş yapın.
 • Karşınıza çıkan ekrandan Cihazımı Bul deyin.
 • Sonrasında Bu Cihazın Konumu Uzaktan Belirle ve Uzaktan Kilitlemeye ve Silmeye İzin Ver seçeneklerini aktif edin.
 • İşlemimiz tamamlanmıştır. Artık telefonunuz kaybolduğunda kolaylıkla yerini belirleye bilir ve cihaz üzerinde istediğiniz dosyaları uzaktan kontrol ile silebilirsiniz.

Yukarıdaki işlemi yaptığınız ve telefonunuzu kaybol ihtimalinde bulma adına işleminizi gerçekleştirdiniz. Telefona sistemi kurduk, peki telefon kaybolduğunda ne yapacağız.

 • Kaybolan telefonda kullandığınız google hesabı ile, https://www.google.com/android/find  adresine giriş yapın.
 • Giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki görselde ki gibi bir alan çıkacaktır. Sağ tarafta yer alan harita, telefonun nerede olduğunu göstermektedir.
 • Sol taraftaki menüden cihazı sil kısmına tıklayarak, kayıp telefon içindeki tüm verileri silmeniz mümkündür.

İphone Kayıp Telefon Nasıl Bulunur?

Telefon kaybetmek zaman içerisinde her insanın başına gelebilecek durumlar arasında yer almaktadır. Bu tip durumlarda eski dönemlerde kaybolan telefonu bulmak neredeyse imkansız gibi bir şeydi. Ancak günümüzde durum oldukça farklı. Özellikle teknolojik gelişmeler, bu konuda bizlere büyük fayda sağlamaktadır. Artık kaybolan telefonu elinizle koymuş gibi bulmak hiçte zor değil.

Anlatacağımız bu yöntem iphone, ipad ve ipod için geçerlidir. Kullanmış olduğunuz cihaz bu türlerden ise, işlemi basit bir şekilde yapabilirsiniz. Aşağıda anlatacağım adımları teker teker işleme almanızı öneririm.

 • İlk olarak https://www.icloud.com/#find adresine giriş yapın.
 • Karşınıza iCloud’a giriş yap ekranı çıkacaktır. 
 • Buradan kayıp cihazda kullandığınız Apple kimliğini ve şifrenizi girerek hesabı açın.
 • Açılan ekrandan iPhone’umu bul / Find My iPhone alanına giriş yapın.

Arkadaşlar yukarıdaki işlemi yapabilmek için, telefon kaybolmadan önce, telefonda konumlandırma ve iphone’umu bul sekmelerinin, açık olarak ayarlanması gerekmektedir. Telefonun kaybolma ihtimali karşı, ayarlar sekmesinden, bu alanların aktif olarak ayarlanmasını şiddetle tavsiye etmekteyiz. 

Yukarıda işlemi yaptığınızda kayıp telefonunuzun konum olarak nerede olduğunu anında görebilirsiniz. Bunun dışında, telefondaki verileri yok etmek istiyorsanız, aşağıdaki işlemi yapmanız gerekmektedir. 

 • İphone’yi sil kısmına kısmına giriş yaptığınızda, kaybolan telefonun içinde var olan tüm verileri kolaylıkla silmeniz mümkündür. 

Kaybolan cep telefonu nasıl bulunur makalemizde sizlere, kaybolan android telefonu bulma ve kaybolan iphone telefonu bulma yöntemlerini tek tek anlattık. Anlamadığınız veya yapamadığınız işlemler olursa, aşağıdaki yorum bölümünden bizlere yazarak, destek isteyebilirsiniz. Web sitemizde sürekli online olduğumuzdan dolayı, kısa süre içerisinde yardım tarafımızca sizlere sağlanacaktır. 

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et