Karın Zarı Kanseri Ne Kadar Yaşar?

Karın Zarı Kanseri Ne Kadar Yaşar?

Karın Zarı Kanseri Ne Kadar Yaşar?

Karın zarı kanseri ne kadar yaşar veya karın zarı kanseri iyileşir mi soruları, tıp dünyasında yaşanan büyük gelişmeler sonucu, oldukça olumlu cevapların ortaya çıkmasına zemin hazırlamıştır. 

Bilim dünyasının özellikle son yıllarda kanser ile ilgili yapmış olduğu çalışmalar ve çalışmaların sonucu olarak ortaya çıkardıkları buluşlar, kanser hastalarına büyük oranda umut verir duruma gelmiştir. Karın zarı kanserinde son dönemlerde ortaya çıkan ve büyük başarılar gösteren, cerrahi operasyon ile basınçlı kemoterapi ve sıcak kemoterapi, hastaların yeni umudu olmuş durumdadır. 

Kısa zaman öncesine kadar karın zarı kanserinde genellikle ilaç tedavisi ve cerrahi operasyonlar uygulanabiliyordu. Yapılan bu işlemler ile hastanın yaşam süresi uzatılmaya çalışılıyordu. Klasik tedavi yöntemlerinde kanserin evresine göre hastaya yeri geldiğinde belli yaşama aralığı biçilebiliyordu. 

Karın zarı kanserinde cerrahi operasyonda uygulanan sıcak kemoterapi uygulaması, kanserin evresine göre, hastalarda %60 oranında olumlu sonuçlar vermektedir. Doktorlar, sıcak kemoterapi uygulamasının hastalığın ilk evresinde uygulanmasının oldukça olumlu sonuçlar verdiğini açıklamaktadır. Sıcak kemoterapi uygulaması kanserin son evresinde de olumlu sonuçlar vermektedir. 

Karın Zarı Kanseri Yaşam Süresi

Karın zarı kanserinde hastanın yaşam süresini genel olarak hangi evrede bulunduğu etkilemektedir. Ancak yinede bu durumda ortaya net bir ay veya yıl koymak oldukça yanlıştır. 

Düzenli, programlı ve planlı bir şekilde tedavisini yürüten hastaların, bulunduğu evreye göre hayatta kalma oranları %40 ile %90 aralığında değişmektedir. Ancak yazımızı hazırlarken araştırmış olduğum bazı doktorların yapmış olduğu açıklamalar, 4. evre karın zarı kanseri olan hastalar için yaşam süresinin 2 ile 24 ay aralığında olduğunu dile getirmektedirler. 

Ancak bu doktorların yapmış olduğu açıklamalar, bütün 4. evre karın zarı kanseri hastalarını bağlayıcı nitelikte değildir. Durum hastadan hastaya oldukça farklılık göstermektedir. 

Tüm kanser türlerinde olduğu gibi, karın zarı kanserinde de, hasta olan kişinin savaşmayı kesinlikle bırakmaması oldukça öneli bir noktadır. İlaç ve cerrahi operasyonlar her ne kadar önemli ise, bu hastalıkta da moral oldukça önemlidir. Günümüzde kanser hastalığını yenmiş binlerce, hatta milyonlarca insan bulunmaktadır. 

Aşağıda sizler için, kanseri yenmiş kişilerin videolarını koyuyorum. Videolara mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim. Rabbim tüm hastalara şifa vermesi dileğiyle. Moralli olan savaşın. 

 

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.