Take a fresh look at your lifestyle.

Kalorifer Peteğinin Havası Nasıl Alınır?

0

Yazı İçerisindeki Konular (Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayınız.)

Bu yazımızda kalorifer peteğinin havası nasıl alınır bilgisini siz değerli ziyaretçilerimize aktaracağız.Kışın ısınmada peteklerin havasının önemi oldukça fazladır. Biz farkına varmasak da petekler içinde suyun olağan bir şekilde süzülebilmesi için peteklerdeki dengenin iyi olması gerekmektedir. Peteklerdeki hava olması gerektiği gibi olmadığında su akışı kesintiye uğramakta ve ısınmakta sorunlar başlamaktadır.

Suyun normal akışını sağlayabilmesi için peteklerimizin belli aralıklarla havasının alınması gerekmektedir. Peki, peteklerin hava yaptığını nasıl anlarız?

Petekler çeşitli nedenlerden dolayı hava yapar. Tesisat yeni ya da çok eski olabilir. Suyun kalitesinden kaynaklanabilir. Bunun bir çok nedeni olabilir. Önemli olan peteklerin hava yaptığını nasıl anlayacağımızdır. Eğer peteklerinizin bir kısmı ısınıyor, bir kısmı ısınmıyorsa, peteğin altı farklı üstü farklı ısılardaysa büyük ihtimalle hava yapmıştır.

Kalorifer Peteğinin Havası Nasıl Alınır

Peteklerinizde ısınma sorunu var ve havası alınması gerekiyor. Nasıl peteklerin havasını alacaksınız? Petek havasını almak oldukça kolaydır. Kendinizde hiç yapmadıysanız –ki muhtemelen bu yazıyı okuyorsanız hiç yapmadınız- dahi kolayca alabilirsiniz.
Öncelikle bu işlem için bir tornavida veya hava alma anahtarı ve boş bir kap yeterlidir. Tornavida ya da anahtarla petek kenarında bulunan hava alma müşürünü çevirin.

Kalorifer peteğinin havası nasıl alınır

Çevirmeden önce akacak suyu tutmak için boş kovayı altına tutun. İçerideki havanın çıkmasını bekleyin. Temiz su gelmeye başladığında hava kalmamıştır ve müşürü kapatın. Artık sıcak olması için tekrar deneyebilirsiniz. Sıcaklık normale dönüyorsa sorun çözülmüştür, yok eğer sorun devam ediyorsa, sorun daha büyük olabilir. Muhtemelen kombinin filtresinde sorun olabilir. Bu durumda teknik destek alarak filtre temizliğini yapmalı ya da yaptırmalısınız.

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et