Take a fresh look at your lifestyle.

iPhone Mail Uygulamasına Gmail/Outlook/Yahoo Nasıl Eklenir?

0

iPhone bilindiği gibi Amerikalı dünyanın dev teknoloji şirketleri arasında yer alan bir Apple ürünüdür. iPhone işletim sistemi içerisinde sabit olan gelen mail yani e-posta okuma, yazma ve gönderme uygulamasına bir kaç adımda Gmail hesabınızı ekleyebilir ve maillerinizi buradan almaya başlayabilirsiniz. iPhone mail uygulamasına mail eklemenin birden fazla yolu vardır. Bizler size en kısa yoldan Gmail hesabınızla iPhone mail uygulamasının senkronizasyonunu anlatacağız.

iPhone mail hesabı ekleme

iPhone mail hesabı nasıl eklenir?

iPhone akıllı telefon üzerine mail eklemek çok basittir. bunun için bir kaç seçenek kullanılabilmektedir. Birinci yöntem olarak cihazımız üzerine hesap eklememiz ve mail kısmınını onaylamamız gerekir. İkinci yöntem olarak ise ayarlar kısmındaki mail sekmesindeki yönergeleri izlemek olacaktır.

Bilindiği gibi iPhone’da kullanılan iOS işletim sistemi çok yönlü ve gelişmiş bir yazılımdır. Bu yazılımla özgürlük sonra derece düşünülmüş ve planlanmıştır. iPhone üzerine eklenen hesaplarda mailde bulunan kişilerin rehbere eklenmesi çok kolay bir şekilde gerçekleştirilir.

iPhone Gmail Mail hesabı nasıl eklenir?

iPhone akıllı telefon için Gmail hesabı eklerken öncelikle “ayarlar” uygulaması açılır. Daha sonra ayarlar listesinden “mail” kısmı bulunur. Bu kısımda maille ilgili bazı ayarlar söz konusudur. Fakat bizi ilgilendiren kısmı “hesaplar” isimli sekmedir. Bu sekmeye giriyoruz. Karşımıza hali hazırda iPhone telefon üzerinde tanımlı mail hesapları gözükecektir.

iphone telefona gmail ekleme
iphone maile gmail ekleme

Alt kısımda ayrıca “hesap ekle” sekmesi yer almaktadır. Hesap ekle kısmına giriyoruz. Hesap ekle kısmında bizlere ne tür bir mail hesabı ekleyeceğimiz soruluyor. Hızlıca mail eklemek için çeşitli servisler ile ilgili kısımlar mevcuttur. Bunlar iCloud, Microsoft Exchange, Google yani Gmail, Yahoo Mail, Aol ve Outlook maildir. Bizi ilgilendiren kısmı Gmail kısmıdır. Burdan Google seçeneğini seçerek devam ediyoruz.

Gmail De Gönderilen Mail Nasıl Geri Çekilir? adlı yazımız da ilginizi çekebilir.

Google seçeneği seçildikten sonra bizleri google sayfasına yönlendiriyor. Bu kısımda Gmail hesap bilgilerinizi girerek devam ediyoruz. Bu bilgileri de doldurduktan sonra iPhone için Gmail kurulum, ekleme işlemi tamamlanmış olmaktadır.

iPhone Yahoo Mail hesabı nasıl eklenir?

iPhone için mail tanımlama işlemi çok kolaydır. Bunun için Ayarlar – Mail – Hesaplar – Hesap Ekle bağlantılarını takip etmeniz yeterli olacaktır. Buradan sonra karşınıza çıkacak olan mail server sağlayıcıları arasından Yahoo sekmesiyle devam ediyoruz.

Bu kısımda bizleri Yahoo Mail onayını için bir sayfaya yönlendirecektir. Bu sayfa Yahoo’nun orjinal sayfası olduğundan gönül rahatlığıyla bilgilerinizi girebilirsiniz. Bu kısımdaki bilgileri onayladıktan sonra Yahoo Mail hesabınız iPhone mail uygulamanız ile birlikte stabil ve senkronize olarak çalışacaktır.

iPhone Microsoft Exchange mail hesabı nasıl eklenir?

Microsoft’un mail servisleri kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanılan mail sistemleridir. Microsoft exchange mail servislerini iPhone mail uygulaması üzerinden kullanmak mümkündür. Genelde şirketlerin kullandığı Microsoft Exchange servisidir. Öncelikle ayarlar kısmından mail sekmesine giriyoruz.

iphone telefona exchange kurma
iphone maile exchange ekleme

Bu kısımda hesaplar ve ardından hesap ekle kısmına giriş yapıyoruz. Daha sonra ise bizlerden exchange hesap ile ilgili bilgiler istenecektir. Bu bilgileri doldurup formu gönderiyoruz. Ve hesabımız iPhone üzerindeki mail uygulamasına tanımlanacaktır.

iPhone Outlook Mail hesabı ekleme nasıl yapılır?

iPhone üzerinden Outlook, Hotmail servisleri içinde mail eklemesi yapılabilmektedir. Sizlerinde bir Outlook veya Hotmail mail adresiniz var ise bu yazımızdaki yönergeleri izleyerek mail hesabınızı oluşturabilir ve iPhone üzerinden yönetebilirsiniz. Bunun için öncelikle yapılması gereken ilk nokta ayarlar kısmında hesaplar kısmına giriş yapmanız olacaktır. Bu kısımda yeni hesap ekleyerek devam ediyoruz.

iphone telefona outlook kurma
iphone da mail uygulamasına outlook ekleme

Daha sonra karşımıza hangi servis üzerinden hesap eklemek istediğimiz soruluyor. Bu kısımda Outlook seçeneğini seçerek devam ediyoruz. Bizlere hesap bilgilerimizi isteyen bir sayfa karşılıyor. Bu kısımdaki bilgileri doldurup onaylıyoruz ve hesabımız eklenmiş oluyor.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et