İphone İnstagram Bildirim Açma

Yazı İçerisindeki Konular (Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayınız.)

İphone instagram bildirim açma makalemiz den herkese merhaba. Yazımızda sizlere iphone cihazlarda instagram bildirimlerinin nasıl açılacağını resimli bir şekilde detaylı olarak anlatacağız. Anlattıklarımızı uygulamaya alarak, sizlerde iphone cihazınız da, instagram bildirimlerini açabilirsiniz. 

Android ve ios işletim sistemine sahip telefonlarda, bazı durumlarda hiç bir ayar yapmadan, instagram uygulaması cihaza yüklendikten sonra, uygulamaya giriş yapınca ve uygulama açık bırakıldığında bildirimler anında düşmektedir. 

Bazen hiç bir ayar gerektirmeden gerçekleşen bu işlem, bazı durumlarda ise manuel olarak ayarlandıktan sonra aktif olmaktadır. Bu konuda sorun yaşayanların büyük bir bölümünü de iphone kullanıcıları oluşturmaktadır. Ben android işletim sistemine sahip bir cihaz kullanıyorum ve hiç bir ayar yapmadığım halde, instagram bildirimleri anında bana ulaşmaktadır. Ancak ev içinde iphone kullananların cihazlarına baktığımda, instagram bildirimleri otomatik olarak gelmemektedir. Bunun için aşağıdaki ayarlamaların yapılması gerekmektedir.

İnstagram Bildirimlerini Açmak

 • İlk olarak instagram uygulamasını açın ve profilinize gelin.
 • Daha sonra sağ üstteki dişli çarka tıklayın.
 • Açılan ekrandan anında ilet bildirimleri seçeneğine tıklayın.
 • Anında ilet bildirimleri altında yer alan seçenekleri herkesten olarak ayarlayın. 

iphone instagram bildirim acma1

Arkadaşlar yukarıda ele aldığımız işlem sonunda iphone instagram bildirimleriniz açılmış olacaktır. Ancak bazı durumlarda bu işlem yetersiz kalmaktadır. Eğer yukarıda anlatmış olduğumuz işlemi yapmanızı rağmen, hala instagram bildirimlerini almıyorsanız, aşağıda anlatmış olduğum işlemini uygulayın. 

Hem yukarıdaki, hemde aşağıdaki işlemleri yaptıktan sonra, instagramda bildirim alma sorununuz tamamen ortadan kalkmış olacaktır. 

Yapılacak İkinci İşlem

 • İphone cihazınız dan ayarlar sekmesine giriş yapın.
 • Ayarlar sekmesinin içerisinden uygulamaları bulup, uygulama alanına girin.
 • Uygulamaların içinden instagramı bulun.
 • İnstagram uygulamasına giriş yapın. 
 • Uygulamanın alt tarafında bildirimlere izin ver seçeneği bulunacaktır.
 • Buradan bu seçeneği kapalı ise, aktif hale getirin ve çıkış yapın. 

iphone instagram bildirim acma2

Yukarıda anlatmış olduğumuz iki yöntemi yaptığınız halde, hala instagram bildirimleri gelmiyorsa, instagram uygulamasını silip tekrar yükleyin.

Bu işlemin dışında, telefonda kullandığınız güvenlik uygulamaları varsa, bu güvenlik uygulamalarını kaldırıp işlemi tekrar denemenizi tavsiye ederim. Bir çok güvenlik uygulamasında bildirim engelleme özelliği bulunmaktadır. 

Anlatmış olduğumuz tüm yöntemlere rağmen hala sorun yaşıyorsanız, tam sorunu aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Ekibimiz kısa süre içinde sizlere teknik destek sağlayacaktır. 


One Response

 1. Asım 21 Aralık 2020

Yorumlarınız Bizim İçin Değerli