İnstagramda Profile Bakanlar Görülür Mü?

Merhabalar nedirx takipçileri. İnstagramda profile bakanlar görünür mü konumuza hoş geldiniz. Milyonlarca sosyal medya kullanıcısının aklında olan bir sorudur, instagramda profilime bakanlar görünür mü konusu. Gelin bu sorunun cevabını detaylı olarak ele alalım.

İnstagram şuan için facebook’dan sonra, dünyanın en fazla kullanılan sosyal medya aracıdır. Ancak yakın her geçen gün facebook eski şaşalı günlerine göre zayıflamaktadır. Bu durumda kısa süre içinde zirvenin el değiştireceği anlamına gelmektedir. Sorumuz aslında hem instagram hemde facebook için geçerlidir. 

İnstagramda bu konuyu merak edenlerin büyük bir bölümü, aynı merakı facebook içinde sergilemektedir. Peki facebook’da ve instagram’da profilimize ziyaret edip, resimlerimize ve diğer yaptığımız paylaşımlara bakanları görmemiz mümkün müdür? 

Dikkatli Olmanız Gereken Konular

Yazıda Neler Var? (Başlığa Tıklayarak İlgili Konuya Geçebilirsiniz.)

İnstagramda profile bakanlar görülür mü sorusunu sorarak, internet üzerinden her hangi bir uygulamayı indirerek, sorusunu cevaplandırmak isteyen milyonlarca insan bulunmaktadır. 

Ancak önünüze gelen uygulamayı indirerek, sorunuzu cevaplandırmaya çalışırken oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Neden diye soracak olursanız, instagram yan uygulamalarının hemen hemen hepsi, uygulamayı çalıştırabilmeniz için sizlerden, instagram kullanıcı adınızı ve şifrenizi istemektedir. Aynı durum facebook uygulamaları içinde geçerlidir. 

Kaynağı ve güvenirliği belli olmayan bu tür uygulamaları kullanmanız, hesabınızın çalınmasıyla sonuçlanabileceği gibi, farkında olmadan takipçi satan kişilerin havuzuna düşmenize de sebep olacaktır ve kendi istediğiniz olmadan, profilinizin başkalarını takip etmesiyle sonuçlanacaktır. Tabi bu son söylemim olayın iyi tarafı. Kötü tarafı ise hesabınızın çalışması olacaktır. 

Milyonlarca takipçisi olan ünlülerin hesaplarının çalınması, genellikle güvenilir olmayan uygulamaları kullanmalarından kaynaklanmaktadır. 

İnstagramda ve Facebookda Profilime Bakanları Görmem Mümkün Değil Mi?

Arkadaşlar iki sosyal medya platformu da, bu konuda bilgi sunmadıklarını söylemektedir. Ancak şöyle bir durum var. Uzun zamandır bu konunun araştırmasını yapıyorum. İnstagram ve facebook bu konuda bilgi paylaşmadığını söylese de, bir kaç uygulamada sayesinde bu bilgilerin elde edildiğine rastladım. 

Bu uygulamalar bu bilgileri nasıl elde ediyor, işin orasını bende bilmiyorum. Bir çok denemeler yaparak, özellikle üstünde durmuş olduğum bir uygulamanın bu konuda %100 doğru sonuçlar verdiğine rastladım. Farklı farklı instagram hesapları ile, kontrolünü yapacağım profile giriş çıkış yaptım, resimlerine baktım ve uygulama yapılan tüm bu işlemleri tek tek kayıt altında tutarak bana sundu. 

Uygulamanın anlatımını aşağıdaki konu üzerinde yaptım. Konuya giriş yaparak detaylı olarak kontrol edebilirsiniz. 

[box type=”warning” align=”aligncenter” class=”” width=””]Önemli Bilgilendirme Lütfen Aşağıyı Dikkatli Okuyun[/box]

Arkadaşlar yukarıda bu tür uygulamaların ne tür zararlar ortaya çıkarabildiğini sizlere açıkladım. Sunmuş olduğum uygulamayı kullandıktan sonra, olası bir sorunla karşılaşmamak için, uygulamayla işiniz bittiğinde, mutlaka instagram ve facebook şifrelerinizi değiştirin. 

Çünkü sunmuş olduğum bu uygulama sizlerden hem kullanıcı adı, hemde şifre istemekte. Yani bu da demek oluyor ki, bilgilerimiz kayıt altına geçiyor. Şuan için ben bir sorunla karşılaşmadım, ancak durum her hangi bir sorunla karşılaşmayacağım anlamına gelmiyor. Uygulamayı kullandıktan sonra, kesinlikle instagram ve facebook şifrelerinizi değiştirmeyi unutmayın. 

İlgili Konu: İnstagram Profilime Kim Baktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.