Take a fresh look at your lifestyle.

İnstagramda Beğendiklerimi Gizleme

0

İnstagramda beğendiklerimi nasıl gizlerim soru çoğu instagram kullanıcısının sıklıkla aklına gelen konular arasında bulunmaktadır. Özellikle hayranı olduğunuz, beğendiğiniz ve sürekli takip ettiğiniz kişi veya kişilerin paylaşımlarını beğenmek, instagramda sizde ekli olan birinin, o kişiyi takip etmesiyle birlikte görülmektedir. 

Bu konu bazı durumlarda sıkıntı çıkarabileceğinden dolayı, bazı kullanıcılar instagramda beğendiklerini gizleme yoluna gitmek isteye bilmektedir. İnstagramda bilindiği üzere sizi takipte olan birisi, sizin takip ettiğiniz kişi ve kişilerin kimler olduğunu görebilmektedir. Bu kişi sizin takip ettiğiniz birine takip isteği gönderir ve karşı tarafta bunu kabul ederse aynı anda o kişiyi takipte olursunuz. Bu durumda siz o kişinin yaptığı paylaşımları beğendiğinizde, o kişiyi takibe alan ikinci şahıs sizin yaptığınız beğenilerin neler olduğunu tek tek görebilmektedir. 

İnstagramı kullanmaya yeni başladıysanız öncelik olarak yapmanız gereken bazı ayarlamalar bulunmaktadır. Hesabınızın ayarlar kısıma gelerek hesabınızı gizli yapmanız, yaptığınız paylaşımlarda sizi takipte almayan kişilerin, yaptığınız paylaşımları görememesi anlamına gelmektedir. Eğer profilinizi gizli olarak ayarlamadıysanız, yaptığınız tüm paylaşımlar sizi takipte olan olmayan herkese açık olacaktır. Ancak hesabınızı gizli olarak ayarlamanız durumunda, birinin yaptığınız paylaşımları görebilmesi için size takip isteği atması gerektiği gibi, sizinde bu kişiyi onaylamanız sonucunda yaptığınız paylaşımları görebilmesi mümkündür.

Bu konudan dolayı hesabı gizli olarak ayarlamak önemli bir noktadır. Buraya kadar her şey tamam ancak instagramda sizin beğendiklerinizi gizleme işlemi nasıl yapılmaktadır. Gelin şimdi bu sorunun cevabına göz atalım. 

İnstagramda Beğendiğiniz Fotoğrafları Gizleme

İnstagramda sörf yaparken karşınıza bir çok fotoğraf ve video çıkmaktadır. Bu içeriklere attığınız kalpler, maalesef sizi takip eden kişinin, o içeriği görmesi durumunda ortaya çıkmaktadır. Yani sizin yaptığınız foto ve video beğenileri sizi takip eden kişiler tarafından görülmektedir. 

Yukarıda konuyla ilgili maalesef kelimesini kullandım ama, instagramda yaptığınız beğenileri gizlemenin yolu bulunmaktadır. İşlemi yapabilmek için aşağıda ele almış olduğum yöntemi uygulayabilirsiniz. 

  • Bu işlemi yapabilmek için instagrama mobil cihazınız dan giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Mobil cihaz üzerinden ilk olarak instagrama giriş yapın.
  • İnstagram ana sayfasına gelerek, sağ üst tarafta yer alan 3 noktaya tıklayın.
  • Hesap menüsünün altında yer alan beğendiğin gönderiler kısmına giriş yapın.
  • Bu alanda ekranda, instagramı kullanmaya başladığınız günden itibaren yaptığınız tüm foto ve video beğenileri görülecektir.
  • Bu alandan arkadaş çevrenizin, görmesini istemediğiniz tüm beğenileri kaldırın. 

Anlatmış olduğumuz bu yöntem biraz zahmetli olabilir ancak, bu işlemi yapabilmenin başka bir yolu yoktur. Sürekli takip ettiğiniz birini her paylaşımını beğeniyor ve o kişinin bu beğenileri görmesini istiyorsanız, ilk olarak paylaşıma kal atın. Belli bir süre sonra yukarıdaki işlemi yapın. Bu sayede hem karşınızdaki kişiye beğeni atmış olacaksınız, hemde sizi takip edenlerin bu beğenileri görmesinin önüne geçmiş olacaksınız. 

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et