Take a fresh look at your lifestyle.

İnstagram’da Arkadaş Etiketleme

0

Yazı İçerisindeki Konular (Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayınız.)

İnstagram arkadaş – kişi etiketleme konumuza hoş geldiniz. İnstagram kişi etiketleme işlemi oldukça basit sayılabilecek işlemler arasında yer almaktadır. Aşağıdaki anlatımımızı izleyerek kolaylıkla instagram etiketleme işlemini yapabilirsiniz. 

İnstagram çağımızın dev tabiri ile ifade edebileceğimiz bir sosyal medya aracıdır. İnstagram bizlere sosyal alemde sosyalleşmeyi sağlayan, fotoğraf paylaşmamıza, yorum atmamıza, özel görüşmeler yapmamıza, gönderiye arkadaş etiketlemeye ve benzeri bir çok işleme olanak sağlamaktadır. 

İnstagram facebook’a göre çok daha sonradan hayatımıza girmiş bir sosyal medya aracıdır. Çoğu kişi facebook üzerinden etiketleme işleminin, facebook’un resimlerdeki kişileri otomatik algılaması ve bu algılama sonunda etiketleme yapmamıza direk imkan sunmasıyla bilmektedir. Ancak instagram’da durum facebook’a göre tamamen farklıdır.

İnstagram, paylaşımını yapacağınız bir fotoğrafın içinde kimlerin olduğunu tespit edememektedir. İnstagramda durum böyle olduğundan, etiketleme işlemini manuel yapmanız gerekmektedir. 

Arkadaş Etiketleme Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak instagram uygulamasını açın.
  • Paylaşacağınız gönderiyi seçin ve yükleyin.
  • Paylaşacağınız gönderinin açıklama kısmına gelerek, etiketlemek istediğiniz kişinin kullanıcı adından önce ” @ “ işareti koyun. Örnek etiketleme @nedirx
  • @ işaretinden sonra boşluk bırakmadan, etiketleyeceğiniz arkadaşınızın kullanıcı adını tam yazın ve paylaş butonuna basın.
  • Etiketlemek istediğiniz kişi, paylaşmış olduğunuz gönderiye etiketlenmiştir.

Not: Etiketleyeceğiniz kişiyi açıklama kısmına yazmadan da etiketle meniz mümkündür. Bunun için gönderiyi paylaştıktan sonra, yorum bölümüne gelerek yine aynı şekilde “@ ” işareti koyarak, arada hiç boşluk bırakmadan kullanıcı adını yazabilirsiniz. Örnek @nedirx gibi. 

Etiketleme İle İlgili Sorunlar

Sorun 1: İnstagram’da etiketleme ile ilgili sorunlar neden çıkmaktadır?

Bu sorunun ortaya çıkmasının en büyük sebebi, etiketlemek istediğiniz kişinin instagram kullanmamasından kaynaklanmaktadır. Etiketleme yapmadan önce, etiketleyeceğiniz kişinin instagram hesabının aktif olup olmadığına bakın. 

Sorun 2: Bir paylaşımda yorum bölümüne etiketlendim. Bu etiketi yorumlardan nasıl kaldırabilirim?

Her hangi bir paylaşımın yorum kısmına etiketiniz atıldıysa, yorumun üstüne gelip basılı tutun. Basılı tutunca gelen ekrandan, etiketinizi silme işlemini yapabilirsiniz.

İlgili Konu: İnstagram Popüler Etiketler – Hashtag

Sorun 3: Yaptığım bir paylaşıma birden fazla etiket attım. Bunların içinden bazılarını nasıl sile bilirim?

Yaptığınız paylaşımı açın. Paylaşımın sağ üst köşesinde 3 nokta işaretini göreceksiniz. Buraya basarak düzenle deyin. Açıklama kısmından kaldırmak istediğiniz kişi veya kişilerin etiketini silip, tekrar kaydedebilirsiniz. 

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et