Take a fresh look at your lifestyle.

İnstagram Paylaşım Saatleri

0

Yazı İçerisindeki Konular (Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayınız.)

Merhabalar, instagram paylaşım saatleri konumuza hoş geldiniz. İçeriğimiz de sizlere hangi saat aralıklarında paylaşım yaparsanız daha fazla beğeni ve beğeniye eş orantı olarak takipçi artıra bileceğiniz konusu hakkında detaylı olarak bilgi sunacağız.

Günlük hayat içerisinde insanın, ortamın, günlerin ve benzeri bir çok konunu ruh hali olduğu gibi, sosyal medyanın, yani instagramın da bir ruh hali bulunmaktadır. İnstagram da bu ruh halinin oluşması insanlardan kaynaklanmaktadır. Tıpkı bir kafenin, lokantanın yoğun olduğu saatler olduğu gibi, instagramın da yoğun olduğu saatler bulunmaktadır. Bu yoğunluğun olduğu bir anda nasıl ki bir lokanta sahibinin yemekleri kapış kapış gittiği gibi, instagram paylaşıcısının da yapmış olduğu paylaşım oldukça fazla kişiye ulaşmaktadır. 

Yoğunluk saatleri paylaşımcıya ister istemez daha fazla geri dönüşler sağlamaktadır. Geri dönüşü yüksek elde etmek isteyen kişiler ister istemez, instagram paylaşım saatlerine de dikkat etmelidir. 

İnstagram’da Hangi Saatte Paylaşım Yapılır?

İnstagramda paylaşım saatlerinin, yüksek geri dönüş sağlamak isteyen kişiler için büyük önemi vardır. Paylaşım saatleri yoğunluğun olduğu anlarda yapılarsa, geri dönüşler oldukça yüksek oranda olmaktadır. 

İnstagram paylaşım saatleri adı altında araştırmalar yaparken bazı sonuçlara ulaştım. Veriler instagram tarafından sunulmuş ancak, verilen veriler sadece Türkiye bazlı olmadığı için pekte bize uygun görülmüyor. Yani bize göre oldukça saçma duruyor. 

Misal instagramın sunmuş olduğu bir veriye göre, salı günleri yoğunluğun en fazla olduğu saat sabah 5. Yani bu bizim ülkemiz için geçerli bir durum değil. İnstagramın dünya geneli için sunmuş olduğu verilere göre hareket edersek, tamamen yanılgıya düşer, yaptığımız paylaşıma doğru düzgün beğeni bile alamayız 🙂 Sabah 5’de ülkemizde ne diye millet instagrama yüklensin?

Gerçek Veriler

Arkadaşlar instagramın dünya geneli için sunmuş olduğu verileri dikkate almayarak, kendi deneyimlerimden elde etmiş olduğum verileri sizlere sunacağım. 

Kısa zamana kadar elimde 1 milyon beğenili facebook hesabı, ortalama 200 bin takipçili instagram hesabı bulunmaktaydı. Gelen güzel bir teklifle bunları sattım, ancak instagram ve facebook paylaşım saatleri adı altında bana oldukça güzel deneyimler sağladılar. 

İnstagram hesabımda günde ortalama 5 civarı paylaşım yapıyordum. Yaptığım paylaşımları öğleden sonra iki gibi, iki şer saate arayla yayına sokuyordum. 

Yaptığım paylaşımlarda en büyük geri dönüşleri, akşam saat 6 – 8 – 10 aralığında olanlardan alıyordum. Özellikle 8’de yaptığım paylaşımlarda tamamen zirveyi görüyordum. Bunun sebebi insanların işlerinden evlerine gelip, yemeklerini, evdeki işlerini hallettikten sonra rahat bir kafayla instagrama giriş yapmasına bağlıyorum. 

Bu verilere göre elde ettiğim sonuç, instagramda en verimli paylaşım saatleri akşam 18:00 – 22:00 aralığı görülmektedir. Özellikle saat 19:30 ve 20:00 paylaşımları ise zirve geri dönüşler getirmektedir. 

Konuyla ilgili sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden sorabilirsiniz, deneyimlerimi sizlerle rahatlıkla açık açık paylaşabilirim.  

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et