Take a fresh look at your lifestyle.

İnstagram Mesaj Geri Getirme

0

Yazı İçerisindeki Konular (Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayınız.)

İnstagram mesaj geri getirme oldukça farklı sebeplerden dolayı zaman zaman instagram kullanıcılarının araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Size atılan veya sizin attığınız oldukça önemli bir mesajı yanlışlıkla veya bilinçli olarak silip, daha sonra önem arz etmesinde dolayı geri getirmek isteyebilirsiniz. Bu tip bir arayış içindeyseniz, instagram mesaj geri getirme yazımızı incelemeye devam edebilirsiniz.

İnstagramda Silinen Mesajlar

İnstagramı kullanan çoğu kişi silinen mesajların geri getirip getirilmediğini merak etmektedir. İnstagram’da mesaj silmeniz durumunda, mesajın geri getirilip getirilmediği iki kategori altında incelenmektedir. Bunlardan ilk sizi takip eden birinin size masaj atması ve sizinde bu kişiye engel atmanız sebebi ile size attığı mesajın silinmesi. Diğeri ise sizinle hiç bir bağı olmayan yani, sizin takip etmediğiniz ve sizi takipte olmayan birinin atmış olduğu mesajın silinmesidir.

Yazımızda ilk olarak sizi takip eden ve sizin engel atmanız sebebi ile mesajı silinen kişinin, atmış olduğu mesajı nasıl geri getire bileceğinizi inceleyeceğiz.

Engel Sebebi ile Mesaj Silinmesi

Engel attığınız kişilerin sizinle yapmış olduğu tüm bağlantılar kopmaktadır. Engellediğiniz kişinin, sizin paylaşımlarınıza attığı beğeniler, size attığı mesajlar ve buna benzer tüm bağlantılar, engel sebebi ile kaybolmaktadır. Bu kişinin engelini kaldırmanız durumunda, size atmış olduğu mesajlar tekrar görünür hale gelecektir. 

Silinen Mesajları Geri Getirme

İnstagramda silinen mesajları geri getirme konusu hakkında bilmeniz gereken en önemli nokta, instagramda silinen mesajlar yardımcı uygulama, eklenti ve benzeri hiç bir program tarafından geri getirilemez.

Piyasada oldukça fazla uygulama, eklenti, program ve site, instagramda silinen mesajları geri getirebildiğini iddia etmektedir. Bu konu kesinlikle yalandır. Bu tip eklenti, uygulama, program ve sitelere kesinlikle instagram kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapmayı denemeyiniz. Aksi taktirde instagram bilgilerinizin ikinci şahısların eline geçme ihtimali oldukça yüksektir ve bu durumda ilerleyen günlerde instagram hesabınızın çalınmasına kadar gidebilecektir. Bahsetmiş olduğumuz konu hakkında veri sağlamanın tek yolu instagramdır. İnstagram dışında hiç bir kaynak, bizlere bu verileri kesinlikle sunamaz.

İnstagram mesaj geri getirmenin tek bir yolu bulunmaktadır. Sizin attığınız veya size atılan mesajın oldukça önemli olması ve konunun mahkeme yoluna intikal etmesi durumunda, bu yazışmaların delil niteliğinde olduğunu düşünmeniz durumunda, veriler mahkeme yolu veya sizin gerekli evrakları instagrama sunmanız halinde, oldukça yüksek ihtimallerde mesajların size iletilmesi mümkün olmaktadır. İnstagramdan bu konuda talepte bulunmak için, İnstagram Yardım Linkine tıklayarak, instagram ile iletişime geçebilirsiniz.

İnstagram mesaj geri getirme yazımızın burada sonuna geldik. Konu hakkında sormak ve yardım almak istediğiniz noktalar olursa, aşağıdaki yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz. Ekibimiz kısa süre içerisinde sizlere dönüş yapacaktır. 

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et