İnstagram Kullanıcı Adı Nasıl Olmalı?

İnstagram kullanıcı adı nasıl olmalı, kısa mı olmalı, uzun mu olmalı, akılda kalıcı mı olmalı, akılda kalıcı olacaksa nasıl bir kullanıcı adı akılda kalıcı olur, hakkında hazırlamış olduğumuz konumuza hoş geldiniz. 

İnstagram şüphesiz son zamanlarda patlama yapmış en popüler sosyal medya aracıdır. Geçmişten günümüze kadar açılmış belki de onlarca sosyal medya aracı bulunmaktadır. Bunlardan bir bölümü tutunamayıp yayın hayatlarına son verirken, bazıları ise büyük sükse yaratmayı başarmıştır. Facebook, twitter ve instagram bu anlamda piyasanın en değerlileri olarak görülmektedir. 

Sosyal medya araçlarının eski yıllarda açılmış olması, bir çok önemli kullanıcı adının alınmasına sebep olmuştur. İnstagram ve benzeri sosyal medya araçlarını sonradan kullanmaya başlayanlar, maalesef kaliteli ve akılda kalabilecek bir çok kullanıcı adını almakta geç kalmıştır. Ancak akılda kalıcı kullanıcı adını almanın da püf noktaları bulunmaktadır. 

İnstagram kullanıcı adı nasıl olmalı konumuzda, bazı püf noktalara yer yer değinmeye çalışacağız. 

İnstagram Kullanıcı Adının Önemi Nedir?

İnstagram’da açmış olduğunuz profilin popüler olmasını istiyorsanız, alacağınız kullanıcı adının büyük önemi vardır. Rastgele, anlamsız ve özen göstermeden alacağınız bir kullanıcı adı maalesef profilinizin popüler olmasına büyük zarar verecektir. 

İnstagram kullanıcı adını neden önemlidir konusunu biraz daha detayları ile açıp ele alalım. 

İnstargam Kullanıcı Adı Akılda Kalıcı Olmalıdır

Açmış olduğunuz sayfanın popüler olmasını istiyorsanız, en önemli konulardan biri, sayfa kullanıcı adının mutlaka akılda kalıcı olması gerekmektedir. 

Ancak bu konuda ortaya büyük bir sıkıntı ister istemez çıkmaktadır. Akılda kalıcı olabilecek kullanıcı adları, sizlerden daha önce instagram kullanmaya başlayan kişiler tarafından alınma ihtimali yüksek olmaktadır. Burada size fikir vermesi açısından instagram kullanıcı adları konumuzu ziyarette bulunmanızı tavsiye edebilirim. 

Akılda kalıcı kullanıcı adı almaya çalışıyorsanız, kesinlikle uzun isimlerden uzak durmanızı ve isimin içinde fazla rakam, nokta, tire tarzında noktalama işaretleri kullanmamanızı tavsiye edebilirim. 

Kullanıcı Adınız Sayfa İçeriğiyle Benzer Olmalı

Kullanıcı adınızı mutlaka yapacağınız paylaşım türüne uygun olarak seçmeniz gerekmektedir. Neden mi? Konuyu şöyle anlatmaya çalışayım size. 

Diyelim instagram’da yemek tarifleri sayfası arıyorsunuz ve arama kutusuna yemek tarifleri yazarak arama yaptınız. Karşınıza gelen sayfalar, kullanıcı adlarında yemek tarifleri ile ilgili kelime kullandığından bu sayfalar karşınıza çıktı. Ancak sayfanın birine girdiğinizde, kullanıcı adının yemek tarifleri olmasına rağmen, hiç bir yemek tarifi paylaşmadığını gördünüz. 

Bu durumda instagram kullanıcılarının büyük bir bölümü, aradığı sonucu alamadığından dolayı, girdiğin sayfadan hemen çıkar. Buda o sayfanın, aramalarda yer almasına rağmen, etkileşim olarak hedef kitleye hitap etmemesinden dolayı, büyüme ve ilerleme göstermesini imkansız kılar. Bu sebeple kullanıcı adı, yapılan paylaşımlarla paralel olmalıdır. 

Türkçe İngilizce İsim

Kullanıcı adınızın Türkçe veya İngilizce olup olmaması, tamamen hitap edeceğiniz hedef kitleyle alakalıdır. Eğer yapacağınız paylaşımlar Türkçe ise, kullanıcı adınızın kesinlikle Türkçe alması gerekmektedir. 

Ancak global bir yayın yapmayı hedefliyor, yapacağınız paylaşımları İngilizce olarak düşünüyorsanız, burada da İngilizce bir kullanıcı adı seçmeye dikkat etmeniz gerekmektedir. 

Kullanıcı Adında Anahtar Kelime Dikkat

İnstagram üzerinde satış yapmaya çalışan kişiler için oldukça önemlidir, anahtar kelimeye sahip bir kullanıcı adı. Küçük kendi halinde bir firmanız var ise, bu firmanın ismiyle kullanıcı adı kesinlikle açmayın. Çünkü bu isimle aramalarda bulunmanız imkansız olacaktır ve satışını yapmayı düşündüğünüz ürünleri, kişilere ulaştırmada oldukça zorluk çekeceksinizdir. 

Anahtar kelime ne diyenler olursa, onuda kısaca sizlere anlatayım. Diyelim siz instagram sayfanızda tesettür giyim ürünleri satışı yapacaksınız. Tesettür burada sizin anahtar kelimenizdir. Bu anahtar kelimenin aranma hacmi yüksek olacağından, kullanıcı adınızda tesettür kelimesini geçirmeniz, sizlere hem instagram aramalarından, hemde google aramalarından müşteri getirecek potansiyel dedir. 

Google’de hangi kelimenin hangi sıklıkta arandığını görebilmeniz mümkündür. Bunun için google keyword tools aracını kullanmanız gerekmektedir. Aranması yüksek anahtar kelimeleri kullanıcı adında bulundurmak ve instagram sayfanızda düzenli paylaşımlar yapmak, kısa sürede sayfanızı ister istemez büyütecektir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.