İnstagram Kendi Kendine Takip Ediyor

İyi günler nedirx takipçileri. İnstagram hakkında yapmış olduğumuz paylaşımlardan dolayı, instagram hakkında oldukça fazla soru almaya başladık. Bizlere sizlerden gelen instagram hakkında sorular içerisinde, instagram kendi kendine takip ediyor sorusu oldukça fazla olmaya başladı. 

Sorunun onlarca takipçimiz tarafından sorulması üzerine nedirx ekibi olarak, bu problemin neden kaynaklandığını araştırarak, çözüm yollarına ulaşmayı başardık. Yazımızda sizlere instagram kendi kendine başkalarını takip ediyor sorusunun çözümünü detaylı olarak anlatacağız. Sizlerde bu sorundan muzdarip iseniz yazımızda anlatmış olduğumuz çözüm yolunu işleme koyabilirsiniz. 

İnstagram Kendi Kendine Başkalarını Takip Ediyor

Yazıda Neler Var? (Başlığa Tıklayarak İlgili Konuya Geçebilirsiniz.)

İnstagram hesabınızın sizin istediğiniz dışında başka kişileri takip etmesi normal, yani doğal bir olay değildir. Bu olay tamamen geçmiş günlerde sizlerin kullanmış olduğu instagram yan uygulamalarından kaynaklanmaktadır. 

İnstagramın için piyasaya sürelen oldukça fazla yan uygulama mevcuttur. Bunların bir bölümü oldukça kaliteli hizmet sunarken, maalesef bir bölümü de instagram kullanıcılarından çıkar elde etmektedir. Yakın veya geçmiş zamanda instagram hesap bilgileriniz ile kaynağı belirsiz bir uygulamaya giriş yapmanız veya, takipçi sayınızı arttırmak için yaptığınız legal olmayan işlemler, sorunun kaynağını oluşturmaktadır.

Misal, takipçi sayınızı arttırmak için, uygulama indirmeniz veya bu hizmeti sunduğunu söyleyen web siteleri üzerinden instagram giriş bilgilerinizi sunmanız, bu sistemleri kuran kişilerin havuzuna sizi sokmaktadır. Sizler takipçi kazanayım derken, takipçi satan kişinin havuzuna farkında olmadan düşersiniz. Havuz sahibi, bir hesaba takipçi gönderirken de, havuzda biriken kişileri toplu olarak takipçi sayısını arttırmak istediği hesaba yönlendirmektedir. Bu sebepten dolayı düştüğünüz havuzdan, isteğiniz dışında farklı kişilerin hesaplarını takip etmeye başlarsınız. Yani ortaya instagram hesabım kendi kendine başka kişileri takip ediyor sorunu ortaya çıkmaktadır. 

Peki yok mu bu sorundan kurtulmanın bir yolu? Elbette var arkadaşlar. Şimdi aşağıda çözüm yolunu sizlere sunacağım. Adım adım çözüm yolunu uygulayarak problemi ortadan kaldırabilirsiniz. 

Sorunun Çözümü

Anlatacağım iki yöntem ile hesabınızı tamamen %100 güvence altına almış olup, instagram kendi kendine takip ediyor problemini de çözmüş olacaksınız. 

İlk olarak instagrama giriş yapın. Sonra kendi profilinize gelerek profili düzenle butonuna tıklayın. Açılan sayfanın sol tarafında yer alan izinli uygulamalar kısmına tıklayın. Bu alanda izin verdiğiniz uygulamalar varsa hepsini tek tek kaldırın.

Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra hesabınız üzerinden izin vermiş olduğunuz bütün uygulamalar kaldırılacaktır. Bu işlem sonunda instagram kendi kendine başkasını takip ediyor sorunu tamamen çözümü kavuşmuş olacaktır.

İzin verdiğiniz uygulamalar sizlerin hem API kodunuzu kullandığı gibi, şifreniz ve kullanıcı adınızı da kayıt altında tutmaktadır. Yani buda demek oluyor ki, hesap bilgileriniz uygulama yapımcılarının elinde olabilir. Özel görüşmeleriniz bu şekilde ikinci kişiler tarafından anında ifşaya sebebiyet oluşturabilir. Bunun içinde önlem almanız gerekmektedir. 

İzin verilen uygulamalar kaldırıldıktan sonra, hesabınızın şifresini de mutlaka değiştirin. 

Şifre değiştirebilmek için, instagrama giriş yapın. Profilinize gelip profili düzenle butonuna tıklayın. Açılan ekranın sol kısmında şifreyi değiştir sekmesi bulunmaktadır. Bu alana girerek şifrenizi değiştirin. 

İşlem Sonucu

Yapmış olduğumuz izinli uygulamaları kaldırma ve şifre değişikliğinden sonra, instagram hesabınızı %100 güvence altına almış olursunuz. İnstagram kendine kendine takip ediyor problemi tamamen çözüme kavuşmuş olur ve hesabınız sizin istediğiniz dışında kimseyi takibe almaz. 

Sizlere sunmuş olduğumuz instagram kendine kendine takip ediyor sorunu adlı makalemizi burada çözüme kavuşturmuş olduk. Umarım sizler için faydalı olacaktır. Sormak istediğiniz soru veya sorular olursa, aşağıdaki yorum bölümünden bizlere ulaşarak, sorularınızı iletebilirsiniz. Ekibimiz kısa sürede sizlere dönüş yapacaktır. 

Not: Konumuzu hazırladığımız dan beri, bazı arkadaşların atmış olduğu maillerde sorunun düzelmediği belirtilmiştir. Bu arkadaşlara durumu belirttiğim gibi, aynı problem ile karşı karşıya kalanlar olur diyerek yazımıza ufak bir ekleme yapmak istiyorum.

Anlatmış olduğumuz yöntem kesin çözüm vermektedir. Buna rağmen hala hesabınız başkalarını takip ediyorsa, hesabınızın şifresi başkası tarafından büyük bir ihtimal öğrenilmiştir. İnstagram şifrenizi, instagramda kullandığınız mail adresinin şifresini mutlaka değiştirin. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.