Take a fresh look at your lifestyle.

İnstagram Kapatma Linki

0

Yazı İçerisindeki Konular (Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayınız.)

İnstagram kapatma linki konumuza hoş geldiniz. Yazımızda sizlere instagram hesabı nasıl kapatılır ve kapatıldıktan sonra nasıl açılır konusu hakkında kapsamlı bilgi aktarımı yapacağız. Sizlerde instagramı kapatmak isteyenlerdenseniz konumuzu okumaya devam edebilirsiniz.

İnstagram oldukça fazla sebepten dolayı kişiler tarafından kapatılmaktadır. Tanımadığınız insanlar tarafından rahatsız edilmeniz, zamanınızın büyük bölümünü çalması, saçma sapan yapılan paylaşımlar, insanların takıldıkları tavırlar ve benzeri bir çok sebep, instagram ile bağınızı koparmaya sebep olabilmektedir. Bu ve benzer sebeplerden dolayı kişiler instagram kapatma linki arayışına girerek, instagram ile bir an önce tüm bağlarını koparmak istemektedir.

Konumuz instagram olduğundan dolayı yukarıdaki durumu instagrama yorarak el aldım. Aslında tüm sosyal medya ortamlarında durum tamamen aynı. Özellikle yukarıda saymış olduğum sebeplerden, bende bir hayli sıkıldığım için kesinlikle kendime ait bir sosyal medya hesabı bulundurmuyorum. Yapmış olduğumuz işlerden dolayı sadece sistemler üzerinde bilgi sahibi olup, işimize yarayan yönleri ele alıp, sosyal medyayı kesinlikle amacı için kullanmıyorum. Çünkü amacı artık oldukça sıkıcı bir hal almış durumda.

Neyse konu biraz uzadı, biz instagram kapatma linki ve instagramı kapattıktan sonra nasıl açarız konularına geri dönelim.

İnstagram Hesabını Tamamen Silme

Arkadaşlar size anlatacağım yöntem hem mobil hemde bilgisayar üzerinden girişlerde instagram hesabınızı kapatmaya yardımcı olmaktadır.

İlk olarak hangi tür cihazdan instagramınızı kapatmak istiyorsanız, o cihazdan kullanmış olduğunuz instagrama giriş yapın. Daha sonra aşağıda verdiğim instagram kapatma linkine tıklayın. İnstagram Kapatma Linki

Karşınıza aşağıdaki görselde ki alan gelecektir. Buradan hesabı nasıl silerim kısmına tıklıyoruz.

Açılan sayfanın 1. kısmında hesabını silin sayfasına gidine basıyoruz. Burası bizi yeni bir sayfaya atacak. Açılan sayfa aşağıdaki görselde ki gibidir.

Hesabı neden siliyorsun kısmından her hangi bir sebebi seçin, sonra devam etmek için tekrar şifre gir bölümüne instagram şifrenizi girin, son olarak hesabı kalıcı olarak silin deyin.

Arkadaşlar bu işlem ile instagram hesabınız tamamen silinir. Bu işlemin dönüşü yoktur. Hesabı tekrar açmak istediğinizde hesabı açamazsınız. Size ait veriler bu işlem sonunda instagramdan tamamen silinmiş olur. Eğer ki geçici bir süreliğine instagramı kapatmak istiyorsanız, hesap silme işlemi yapmayıp, hesap kapatma işlemi yapmanız gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

İnstagram Hesap Kapatma

İnstagram hesap kapatma ile instagram hesap silme arasında oldukça fazla fark vardır. Hesap silmede tüm verileriniz yok olur. Ancak hesap kapatmada, hesabınız askıya alınır. Yani istediğiniz zaman kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaparak, hesabı kapatmadan önceki şeklinde tekrar hesabı kullanmaya devam edersiniz. Tüm resimleriniz, attığınız mesajlar, takip ve takipçiler olduğu gibi tekrar geri gelir. 

Bizlere sıklıkla gelen sorular başında yer alan bir konuyu da burada açıklamak istiyorum. Hesabımı kapattığımda yani dondurduğumda, arkadaşlarım benim profili mi görür mü sorusu fazlasıyla bizlere gelmektedir. Arkadaşlar hesabınızı dondurduğunuzda yani geçici olarak kapattığınızda, size ait hiç bir veri instagramda görülmez. Yani arkadaşlarınız sizin profilinizi göremez. Çünkü o hesap dondurulmuştur. Ne zaman kişi tarafından aktif edilirse, artık arkadaşlarınız sizi görebilir. Bu açıklamadan sonra hesap kapatmaya geri dönelim.

İnstagram hesabınızı geçici olarak kapatmak için ilk olarak instagrama giriş yapın. Anlatacağım işlem hem mobil hemde bilgisayarlarda yapılabilmektedir. Daha sonra kendi profilinize gelin ve profil düzenle deyin. Karşınıza aşağıdaki görsel gelecektir.

Sağa altta yer alan hesabımı geçici olarak kapat sekmesine tıklıyoruz. Bu link bizi aşağıdaki görselde yer alan sayfaya atacaktır. 

Açılan sayfadan hesabı neden kapatıyorsun kısmından ara vermek istiyorum, devam etmek için lütfen şifre girin kısmına instagram şifrenizi giriyorsunuz. Sonrasında üçüncü aşama olarak hesabı geçici olarak kapat deyip, instagram hesabınızı kapatıyorsunuz.

İnstagram hesabınız, tekrar giriş yapıncaya kadar kapalı kalacaktır. Hesabı tekrar aktif hale getirmek için kullanıcı adınız ve şifreniz ile instagrama giriş yapmanız yeterli olacaktır. 

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et