Take a fresh look at your lifestyle.

İnstagram Hesap Silme

0

Yazı İçerisindeki Konular (Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayınız.)

Ülkemizde ve dünyada oldukça popüler video ve fotoğraf paylaşma merkezi olan instagram, son zamanlarda instagram hesap silme ve benzeri türde sorgulamalar ile, kişilerin hesaplarını silmek veya dondurmak istediği mecralar arasında yer almaya başlamıştır.

Bu durum kişilerin instagram’dan tamamen kurtulmak istemelerinden mi, yoksa kısa bir ara vermek istemelerinden midir, pek bilinmemektedir.

Kişiler sosyal medya araçlarından her türlü sebeplerden dolayı ayrılabilmektedir. Özellikle son zamanlarda sosyal medya araçlarında kişilerin yaşamış olduğu olumsuzluklar ( taciz, tehdit, hesap çalmaları, içerik çalınması ) hesap silme ve kapatma işlemleri ile birlikte, instagram hesap kapatma işlemini ortaya çıkarmaktadır.

Yukarıdaki sebepler doğrultusunda instagram hesap silme işlemi yapılabildiği gibi, kişiler oldukça fazla zamanlarının boşa gittiğinden dolayıda, hesaplarını tamamen kapatmak isteyebilmektedir. Eğer sizlerde instagram hesabımı nasıl kapatırım diyorsanız, doğru adreste olduğunuz söylemek isterim. Sizlere konu hakkında aşağıda oldukça kapsamlı bir anlatım ele aldık. Anlatmış olduğumuz adımları izleyerek, işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgilendirme: Arkadaşlar instagram hesap silme işlemi, var olan hesabı tamamen ortadan kaldırmaktadır. Silinen hesabın bir daha geri açılması mümkün değildir. Eğer bir süreliğine instagramdan uzak kalmayı düşünüyorsanız, hesap silme yerine, hesap dondurma işlemini yapmanızı öneririm.

Telefondan İnstagram Hesap Silme

Arkadaşlar instargam hesap silme işlemini cep telefonundan yapmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları tek tek işleme alın. İlk mobil ekrandan instagrama giriş yapın.

İnstagram giriş yaptıktan sonra, ana sayfada yer alan sağ alt taraftan profilinize tıklayarak giriş yapın.

Profil sayfanıza geldiğinizde sağ üst alanda yer alan, 3 tırnak işaretine gelip tıklayın.

Açılan ekranın sağ alt kısmında ayarlar çarkı, yani ayarlar sekmesine gelip giriş yapın.

Ayarlar sekmesine giriş yaptığınızda karşınıza tüm ayarlamaları yapabileceğiniz alan gelecektir. Bu alan içerisinden destek kısmına gelerek, yardım merkezi sekmesine tıklayın.

Yardım merkezine tıkladıktan sonra, işlem instagram uygulamasından, mobil cihazınız da yer alan, tarayıcıların birine yönlenecektir. Cihazınız da yüklü tarayıcılardan birini seçerek işleme devam edelim.

Tarayıcı seçiminden sonra karşınıza gelen ekranda, hesabınızı yönet alanı görülecektir. Buraya tıklayarak işleme devam ediyoruz.

Artık neredeyse sona geliyoruz, yukarıdaki alanı seçtiğinizde karşınıza hesabınızı silme alanı gelecektir. Buraya tıklayarak işleme devam edelim.

Yukarıdaki alanı tıkladıktan sonra, karşınıza aşağıdaki görselde ki gibi, hesabımı nasıl silerim alanı çıkacaktır. Bu alanı tıklayıp işleme devam edelim.

Yukarıdaki işlemden sonra karşınıza hesabını sil sayfasına gidin ekranı gelecektir. Bu alanı seçerek işlemi sürdürüyoruz.

Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra, karşınıza instagram giriş alanı gelecektir. Kullanıcı adınız veya mailiniz ile birlikte şifrenizi girerek tekrar instagrama giriş yapıyoruz.

Hesaba giriş yapınca karşınıza hesabını sil alanı çıkacaktır. Bu alanda hesabını neden siliyorsun kısmından başka bir şey seçeneğini seçin.

Başka bir şey seçeneğini seçtikten sonra karşınıza parolanızı girmenizi isteyen alan gelecektir. Bu alana parola girişi yapın ve aşağıda yer alan hesabımı kalıcı olarak sil sekmesine tıklayın.

Hesabımı kalıcı olarak sil dedikten sonra, onay ekranı gelecektir. Hesabını silmek istediğinden emin misiniz? sorusuna tamam diyerek işlemi sonlandırın.

Arkadaşlar anlatmış olduğumuz yöntemleri tek tek uygulayarak sizlerde cep telefonu üstünden kolaylıkla instagram hesabınızı silebilirsiniz. İşlem biraz karışıkmış gibi durabilir. Ancak görselleri tek tek izlemeniz, kesinlikle karışıklık yaşamamanıza imkan sağlayacaktır. Cep telefonundan instagram hesap silme işlemini anlattık, gelin şimdi de bilgisayardan hesap silme işleminin nasıl yapıldığına bakalım.

Bilgisayardan İnstagram Hesap Silme

Bilgisayar üzerinden instagram hesabı silme, mobilde yapılan işleme oranla oldukça kısadır. Mobilde işlem biraz uzun olabilir. Ancak bilgisayar üzerinden instagram hesabını kapatma işlemini yapmak neredeyse saniyeler almaktadır. Gelin beraber işlemin anlatımına gidelim.

  1. Arkadaşlar ilk olarak, bilgisayarınızdan instagram’a giriş yapın.
  2. Giriş işlemini yaptıktan sonra, https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ adresine tıklayın. Adres sizi aşağıda vermiş olduğumuz görselde ki alana yönlendirecektir. 

Karşınıza çıkan ekran sizi direk olarak instagram hesap silme alanına yönlendirmektedir. Açılan ekrandan hesabını neden siliyorsun kısmını başka bir şey seçeneği olarak ayarlayın.

Sonrasında karşınıza devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir kısmı gelecektir. Bu alana şifrenizi girin ve aşağıda yer alan hesabımı kalıcı olarak sil kısmına tıklayın. 

Hesabımı kalıcı olarak sil yaptıktan sonra, hesabınız tekrar açılmamak üzere tamamen silinecektir. Arkadaşlar yukarıda bilgilendirme alanında konuya değindim. Tekrar dile getirmek istiyorum. Silinen hesaplar tekrar asla geri açılamaz. Hesap silme işleminde, var olan resimleriniz, videolarınız, takipçileriniz ve takip ettikleriniz tamamen yok olur. 

Konu hakkında sormak istedikleriniz olursa, aşağıdaki yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz. Kısa süre içerisinde sorularınız cevaplandırılacaktır. 


Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et