Take a fresh look at your lifestyle.

İnstagram Hesap Kurtarma

0

İnstagram hesap kurtarma konumuza hoş geldiniz. İnstagram kullanıcısı çoğu kişi, instagram hesaplarını facebook bağlantıları üzerinden oluşturduğu için, instagrama giriş yaparken otomatik bağlantı sağlamaktadır. 

Yani instagram bu durumda sizlerden şifre ve kullanıcı adı istemediği için anında bağlantı kurmanızı sağlamaktadır. Ancak bazı durumlarda instagram ile facebook’un bağlantısı kopabilmektedir. Yapılan güncellemeler, facebook profilinin kapatılması, yada instagram girişi için yeni şifre oluşturulmuş olması ve sistemin bu şifreyi otomatik algılarken birden algılamaması durumu, kişilerin instagram hesaplarına bağlanmada büyük problemler ortaya çıkarmaktadır. 

İnstagram profiliniz bulunuyor ve var olan profilinize bağlantı sağlamakta sorun yaşıyor ve instagram hesap kurtarma işlemi yapmak istiyorsanız, aşağıda sizlere anlatmış olduğum yöntemleri uygulamaya alabilirsiniz. Yapacağınız bu işlemler büyük oranda hesabınızı kurtarmanıza yardımcı olacaktır. 

İnstagram Hesabını Kurtarma

İnstagram hesabınıza var olan kullanıcı adınız, mail adresiniz ve telefon numaranız ile ulaşamıyor veya bunları hatırlamanıza rağmen şifrenizi hatırlayamıyorsanız, yapmanız gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Tüm bunlara rağmen instagram hesabınızı kurtarmanız mümkündür. Yapmamız gereken ilk işlemlerden biri şu şekildedir.

  • Kullanıcı adınızı unuttuysanız, farklı birine ait instagram hesabından kendi profilinizi bakın. Profil sayfanızda yer alan link uzantısı sizin kullanıcı adınızdır. Yani aşağıdaki görselde vermiş olduğumuz şekil gibi. 
  • Kullanıcı adını buldunuz ve şifrenizi hatırlamıyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken, giriş ekranına gelerek, kullanıcı adınızı ve hatırlamış olduğunuz eski bir şifreyi girin. Giriş yap deyin. Şifre yanlış olduğundan sistem size yanlış şifre girdiniz uyarısı verecektir. Sonrasında alt alanda giriş yapmak için yardım al sekmesi çıkacaktır. Bu alana tıklayarak işleme devam edelim. 
  • Giriş yapmak için yardım al dediğinizde karşınıza girişte sorun mu yaşıyorsunuz alanı açılacaktır. Bu alanda eğer instagrama kayıtlı mail adresini veya telefon numarasından birini biliyorsanız hesabınızı anında kurtarabilirsiniz. Mail veya telefon yolu ile giriş bağlantısı gönder yapılarak, yeni şifre oluşturma linki sizlere atılacaktır. Ancak bunlardan hiç birini bilmiyorsanız, sadece kullanıcı adı veya e-posta kısım girerek, daha fazla yardıma ihtiyacım var sekmesine tıklayın. 
  • Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var alanına tıkladığınızda, destek isteği formu açılacaktır. Destek isteği formu açılmaz ise, kullanmış olduğunuz cihaz sıfırlanmış demektir. Bu durumda maalesef hesap için yapacak bir şeyiniz bulunmamaktadır. Destek formu açılırsa, mevcut aktif kullandığınız bir mail adresine ihtiyaç olacaktır. 
  • Destek formunda kaydolurken kullandığın e-posta adresi sekmesi yer alıyor. Kayıtta kullandığınız e-posta adresini hatırlıyorsanız bu alana girişini yapın. Hatırlamıyorsanız bu alanı boş bırakın.
  • İletişim e-posta adresi sekmesine, şuan hali hazırla aktif olarak kullandığınız bir mail adresini yazın. Bu alan önemlidir. İnstagram bu mail adresi yolu ile sizinle iletişime geçecektir.
  • Hesabınız bireysel bir hesap ise, benim fotoğraflarımın olduğu kişisel hesap alanını işaretleyin. Hesabınız bireysel değilse, diğer seçeneklerden birini seçebilirsiniz.
  • Bu işlemlerden sonra formun en altına gelerek ilave detaylar ekle deyip, oraya hesabıma erişemiyorum yazarak, bir altında yer alan destek iste butonuna tıklıyoruz.

Destek iste işlemi yapıldıktan sonra, sizinle iletişime geçilmesi için vermiş olduğunuz mail adresine ortalama 10 15 dakika içerisinde bir mail gelecektir. 

Bu mailin içinde beş haneden oluşacak bir kod bulunmaktadır. Bu kodu bir dosya kağıdına büyük ve okunaklı şekilde yazmanız istenmektedir. Bu kodu dosya kağıdına yazdıktan sonra altına adınızı ve soyadınızı da yazın, kod, ad soyad ve yüzünüz görünecek şekilde fotoğraf çekmeniz gerekecektir. Çektiğiniz bu resmi, size gelen maile karşılık olarak göndermeniz gerekmektedir. 

Göndermiş olduğunuz mail ortalama olarak 3 gün içerisinde incelemeye alınacaktır. Eğer destek isteğiniz kabul edilirse, size mail yolu ile şifre yenileme linki gönderilecektir. Gönderilen linke tıklayarak hesabınıza ulaşabilir ve açılan ekrandan yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz. 

İnstargam hesap kurtarma konusu ile alakalı anlamadığınız veya takıldığınız yerler olursa, aşağıdaki yorum bölümünden bizlere sorunlarınızı yazabilirsiniz. Ekibimiz sürekli sistemlerimizde olduğundan kısa süre içinde size dönüş yapacaktır. 


Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et