Take a fresh look at your lifestyle.

İnstagram Engelleyenleri Görme

0

İnstagram engelleyenleri görme konusu bir çok instagram kullanıcısının sıklıkla araştırdığı konuların başında gelmektedir. Özellikle son yıllarda ülkemizde instagramın neredeyse herkes tarafından kullanılır hale gelmesi, bu araştırmayı yapan insan sayısını da bir hayli artırmaktadır. 

İnstagramda sizi engelleyenleri görebilmenin bir çok yolu bulunmaktadır ancak, önemli olan bu yollardan güvenilir olanını bulup, o şekilde işlemi yapmaktadır. Güvenirlik den kastımız, bu işlemi yaptığını iddia eden bir çok uygulamanın piyasada cirit atmasıyla alakalıdır. İnstagramda sizi engelleyenleri görebilmeniz adına yaptığımız kapsamlı araştırmalar, bu konu hakkında yüzlerce uygulamanın var olduğunu bizlere gösterdi. Ancak araştırmalarımız sonucunda, bu işlemi yaptığını söyleyen uygulamaların çoğuna güvenemedim. 

Play stor üzerinde yaptığımı aramalarda, yüz binlerce kez indirilmiş uygulamalara denk geldim. Fakat uygulamaları denemeye kalktığım da, hepsinin benden instagram kullanıcı adımı ve şifremi istemesi, ister istemez beni kuşkulandıran bir konu oldu. Yani instagram engelleyenleri görme adı altında yazılan uygulamalarda, şifremi ve kullanıcı adını bir nevi uygulama yazılımcısı ile paylaşacağım dan dolayı, bu konuyu içim hiç ısınmadı. 

Bu konu adı altında var olan uygulamaları kullanıp kullanmamayı tamamen size bırakıyorum, fakat nedix ekibi olarak kesinlikle önermiyorum. İlerleyen zamanlarda sıkıntı yaşama ihtimaliniz olacağı gibi, şifreniz uygulama yapımcısının eline geçmiş olacaktır.

Bu işlemi yapabilmek adına, uygulama kullanmak yerine, biraz zahmetli olabilir ancak manuel bir yöntemi sizlere önerebilirim. Bu işlemi yapabilmek için, aşağıdaki anlattığım işlemi yaparak, sizlerin kimin engellendiğini anında öğrenebilirsiniz. 

İnstagram Engelleyenleri Görme Manuel Yöntem

Anlatacağımız bu yöntem biraz zahmetli olabilir, ancak hesap bilgilerinizi ikinci kişiler ile paylaşmak zorunda kalmadan, kesin çözümler elde etmenize katkı sağlayacaktır. 

  • İlk olarak sizi engellendiğini düşündüğünüz kişiyi instagrama giriş yaparak, arama kısmından bulmaya çalışın.
  • Kişi yaptığınız aramalarda gözükmüyorsa, instagramdan çıkış yapıp, hesabınıza giriş yapmayarak tekrar kişiyi arayın. 
  • Eğer aradığınız kişi hesabınız açıkken aramalarda çıkmıyor, hesabınızdan çıkış yaptıktan sonraki yaptığınız aramada karşınıza çıkıyorsa, aradığınız kişi sizi engellemiştir. 
  • Bunun dışında kendi hesabınızdan kişiyi aradığınızda bulamıyorsanız, farklı bir instagram hesabına giriş yaparak tekrardan kişiyi arayın. 
  • Farklı hesapla yaptığınız aramada kişi aramalarda görünüyor, ancak sizin hesabınız la yaptığınız aramada görünmüyorsa, kişi sizi engellemiş demektir. 
  • Yukarıda yaptığınız iki türlü aramada kişiyi aramalarda bulamıyorsanız, aradığınız kişinin instagram hesabı bulunmamaktadır veya var olan hesabını dondurmuş yada kapatmıştır.  

İnstagram engelleyenleri görme adı altında uygulama kullanmaktansa, anlatmış olduğum yöntemi uygulamaya koymak, şifre güvenliğinizi kaybetmemeniz açısından daha faydalıdır. 

Unutmayın, instargam hacklenecek bir mecra değildir. Hacklenen hesaplar, kişilerin bilinçsiz kullanımından dolayı, farkında olmadan şifrelerini ikinci kişiler ile paylaşmasından kaynaklanmaktadır. 

Muhakkak piyasada güvenli uygulamalar vardır, ancak bunların hangileri olduğu hakkında kapsamlı bilgi elde etmek oldukça zordur. Bu sebeple şifre güvenliği için, instagram hesap bilgilerinizi hiç bir ortamda paylaşmamanız gereklidir. 

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et