Take a fresh look at your lifestyle.

İnstagram Arama

0

Yazı İçerisindeki Konular (Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayınız.)

İnstagram arama makalemiz den herkese merhaba. Bugünkü içeriğimiz de sizlere, instagram kişi arama, instagram üye olmadan kişi arama, instagram arama geçmişi silme, instagram arama geçmişini silme konuları hakkında kapsamlı olarak anlatım yapacağız.

İnstagram Kişi Arama

İnstagram belkide son zamanlarda hayatımıza girmiş veya girebilecek en büyük sosyal medya aracı olarak görülmektedir. Facebook bir zamanlar dev anlamında tahtta tek başına oturuyordu, ancak instagramın piyasaya çıkması, facebook’un zirvedeki yerini git gide tehlikeye atmaktadır.

Günümüzde dünya üzerinde milyarlarca insan instagram kullanıcısıdır. Ülkemizde ise her iki kişiden birinin instagram hesabı bulunmaktadır. Buda demek oluyor ki çevremizdeki insanların hemen hemen hepsinin instagram hesabı bulunuyor. İkide bir oran tüm ülke nüfusu ele alınarak ortaya çıkmış bir sonuçtur. Bebekleri, çocukları ve yaşlı kesimin bir bölümünü dışarıda bıraktığımızda, genç ve orta yaş üstü kesimin hepsinin neredeyse instagram kullandığı sonucu ortaya çıkmaktadır.

Yukarıdaki ufak bilgilendirme ile aslında şuraya gelmek istiyorum. İnstagram’da arama yaptığınızda hemen hemen aradığınız her kimse bulmanız oldukça yüksek olasılıktır.

  • İnstagram kişi arama işlemi oldukça basittir. İnstagram üyeliğiniz bulunuyorsa, aradığınız kişinin adını soy adını instagram arama kutucuğuna yazmanız yeterli olacaktır. Eğen bu basit işlem ile sonuç alamıyorsanız, aşağıda ele aldığım diğer yöntemleri denemeye alın.
  1. İnstagram arama yaparken aradığınız kişiyi bulamıyorsanız, kişinin adını soy adını googleye yazın ve sonuna instagram yazıp arama yapın. Yani örnek vermek gerekirse googleye şöyle yazın. ” Murat Batmaz İnstagram ” Karşınıza murat batmazla ilgili instagramda kayıtlı tüm sonuçlar çıkacaktır. Arama sonuçlarının hepsine tek tek bakın. Bu arama büyük ihtimal sonuç verecektir. 
  2. Yukarıdaki aramaya rağmen hala kişiyi bulamadıysanız, aradığınız kişinin facebook hesabı varsa, facebook profiline gelin. İnstagram hesapları genellikle facebook hesabına bağlı olarak açılmaktadır. Kişinin facebook profilinde linkine gelerek link uzantısına bakın. Örnek: facebook.com/murat.batmaz29 gibi. Burada link uzantısını kopyalayın. ” murat.batmaz29 “ Bu adresi googleye gelip aratın. 
  3. İnstagram da aradığınız kişinin, facebook profiline bakın. Profilinde hakkında kısmına giriş yaparak iletişim bölümüne göz atın. Burada mail adresi görünüyorsa kopyalayın. Google’de ” mail adresi + instagram “ araması yapın.

Yapmış olduğunuz tüm bu işlemlere rağmen instagram arama işleminde kişiyi bulamıyorsanız, aradığınız kişinin instagram kullanmama ihtimali yüksek olduğu gibi, kişinin sizi instagramda engelleme ihtimalide bulunmaktadır. Size engel atılıp atılmadığını öğrenmek için, instagramda engellendiğimi nasıl anlarım makalemize göz atabilirsiniz.

İnstagram Üye Olmadan Kişi Arama

İnstagramda üye olmadan kişi arama işlemi oldukça basittir. Hiç bir kayıt oluşturmadan istediğiniz kişiyi instagramda aramanız mümkündür.

Bunun için https://www.instagram.com/instagram/?hl=tr adresine giriş yapın. Açılan ekranın üst kısmanda arama alanını göreceksiniz. İstediğiniz kişinin adını yazarak, üye olmadan arayabilirsiniz. Aradığınız kişiyi bulduğunuzda yaptığı paylaşımları göremiyorsanız, aradığınız kişinin profili gizlidir. Ancak hesap açıp, kişiyi takip etmeniz sonucunda yaptığı paylaşımları görebilirsiniz.

İnstagram Arama Geçmişi Silme

İnstagram arama geçmişini silmeye izin veren bir uygulamadır. Yapacağınız bazı özel aramalar, toplum içinde instagram kullanırken anında karşınıza çıkmasına sebep olabileceği gibi, ortak kullanılan hesaplarda da sizin dışınızda hesaba giren kişinin yaptığınız aramaları, arama kısmında görmesine sebebiyet vermektedir.

Bu kayıtları silmek aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır. İşlem android ve ios cihazlar için aynıdır. İki işletim sistemini kullananlarda aynı işlem ile istagram arama geçmişini kolaylıkla silebilir.

  1. İlk olarak profilinize gelin ve profili düzenle işleminin yanından çarka tıklayarak ayarlara girin.
  2.  Sonrasında sol menüden gizlilik ve güvenlik alanına tıklayın.
  3. Açılan ekrandan hesap verileri altından hesap verilerini görüntüle ye tıklayın.
  4. Hesap hareketleri başlığı altında arama geçmişi yer alacak. Buradan tümünü gör deyin.
  5. Karşınıza yaptığınız arama geçmişi çıkacak. 
  6. Buradan arama geçmişini temizle diyerek, yaptığınız tüm aramaları anında silebilirsiniz.

Arkadaşlar instagram arama ve alt konuları için hazırlamış olduğumuz yazımızın burada sonuna geldik. Sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz. 

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et