Hellsing Ve Hellsing Ultimate Hakkında Bilgiler

Hellsing Ve Hellsing Ultimate Hakkında Bilgiler

Efsane anime serilerinden olan Hellsing karakterleri hakkında bilgiler

Hellsing
Alucard Kimdir?
Alucard esasında bundan 541 yıl önce hayat sürmüş ve ordusu ile zamanın tüm ordularına korku ve dehşet salan insafsız bir generaldir. Tanrı kendine edilen duaları kabul etmeyip sadece ona yalvarmak olduğunu düşünen, Kont tanrıyı yeryüzüne getirmek için büyük savaşların olması gerektiğini düşünür. Bunun için çok sayıda insan öldürür gerek kendi adamları gerekse düşmanları olsun karşına çıkan herkesi öldürmüştür. En sonunda Osmanlı ile yaptığı savaşta yenilmiştir. Kafası kesilecekken yerden bir askerin kanını içmiş ve gerçek bir vampire dönüşmüştür. Bundan önce vampir olup olmadığı kesin bir bilgi değildir.
Alucard Hellsing Ultimate de 100 yıl evvel Londra’nın kapılarını tek başına açmıştır. Hizmetçileri ile kalesinde yaşam sürdürürken bir gün Hellsing ailesi Alucarda karşı gelmiştir ve onu mağlup etmişlerdir. O günden itibaren Hellsing karargahının zindan bölümünde Vampir kısmını geliştirmek için 100 yıl boyunca testlere ve deneylere tabi tutulan Alucard en sonunda vampir olarak Sir Integra Fairbrook Wingates Hellsing’in uşağı olmuştur.

Alucard’ın Baş Düşmanı Alexander Anderson
Serinin en çok sempati duyulan karakterlerinden Peder Alexander yenileyici ve biyolojik bir ölümsüzdür. Alucardın ilk ve baş düşmanı Peder Alexander çok güçlü bir avcıdır. Katolik için çalışan bu vampir avcısı ekibi ve kendisi için Tanrının yeryüzündeki ismi ve yargılayıcısı demektedir.

Sir Integra Fairbrook Wingates Hellsing
Genel olarak İntegra Hellsing olarak geçen kişi Alucardın efendisi olarak bildiğimiz bir kişidir. Babası 100 yıl evvel Alucardı zindana hapsetmiş ve kendisi onu vampir yapmıştır. İntegraya sonsuz bir sadakat besleyen Alucard onun verdiği tüm emirleri gerçekleştirir. Emirleri verip uzaktan izleyen İntegra soğukkanlı karakteri sahip sigara içmesini seven ve Hellsing kararganınında lideridir.

Seras Victoria

Alucardın kanından olan yetenekli ve onun kadar güçlü olan bir vampirdir. Her zaman neşeli hareketleri ile herkesin gönlünden sempati kazanmıştır. Hellsing Ultimate’de kritik rol oynayan Seras aynı Alucard gibi efendisine oldukça sadakat gösterir. Kan içmeyi kabul etmeyen Seras Ultimate serisinde mutlak gücüne Pip Bernadotte’nin kanını içerek kavuşmuştur.

Walter C. Dornez
Seride hain olarak adlandırlan karakterdir. İntegranın yanı başında olan Walter düşmanlara bilgi sızdırmaktadır. Alucard ile 100 yılın üzerinde arkadaşıkları olsa da onu öldürmek istemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.