Hatay Evde Ek İş İlanları

Yemek kültürü konusundaki ülkemizdeki en geniş seçeneklere sahip olan şehirlerimizden bir tanesi Hatay’dır. Bu yüzden bu makalemizde de Hatay evde yapılabilecek işler tavsiyelerimizi özellikle de mutfaktan vermeye gayret ettik.

Hatay’da yaşıyor ve evden iş yaparak ek gelir elde etmek istiyorsanız, sevilen yemek kültürünüzü kullanarak sadece şehir içine değil, şehir dışına da taşıyarak karşılığında gelir elde edebilirsiniz.

Yazıda Neler Var? (Başlığa Tıklayarak İlgili Konuya Geçebilirsiniz.)

Evde Salça Yaparak Para Kazanmak

Akdeniz ikliminin en yoğun şekilde yaşanmış olduğu şehirlerden bir tanesi olan Hatay’ın kavruk sıcağının olduğu yaz dönemlerini kullanarak evde salça yaparak para kazanmak iş tavsiyemize kulak verebilirsiniz. Özellikle de her sene periyodik bir şekilde tekrar eden bir süreç olan bu salça yapımı, size ek gelir getirebilecek olan en güzel tavsiyelerden bir tanesi olabilir.

Başlamadan Önce Tavsiyeler

 • Aileniz adına ne kadar salça yaptığınızın hesabını yapın ve bunun üzerine ne kadar satabileceğinizin hesabını yapın.
 • Yapacağınız salça için ne kadar ağırlıktaki bibere ihtiyacınız var ve ne kadar maliyete ihtiyacınız var, bunları saptayın.
 • Ürünlerinizi satmak için gerekli kavanozları sağlamayı unutmayın.
 • Çevrenize haber vererek bu süreci en yakından halletmeyi deneyebilirsiniz.

Nasıl Kazanç Sağlarım?

 • Yakın çevrenizde yer alan ve biraz daha merkezde, apartman yaşantısı içerisinde yer alan yakınlarınıza satış yapabilirsiniz.

 • İnstagram gibi sosyal medya platformlarından ürünlerinizi sunarak, satış yaptığınızın reklamını yapabilirsiniz ve şehir dışlarından bile gelecek olan siparişlere ürün gönderebilirsiniz.

 • Market, bakkal gibi yerlere ürününüzü önerebilirsiniz. Hatta fason bir firma ile bu konuda anlaşabilirsiniz.

Yöresel Yemek-Sos Yaparak Para Kazanmak

Hatay’ın kendisine has olan birçok yemeği vardır. Özelikle bilinen yemeklerinin dışında bir de kendi yöresine ait olan çok lezzetli kahvaltılık ya da yemeklik olan sosları, garnitürleri de vardır. Nitekim pek bilinmeyen bu lezzetleri insanlara keşfettirerek, gelir elde edebilirsiniz. Yöresel yemek yaparak para kazanmak fikri Hatay’ın insanı için son derece kulağa hoş gelen bir tavsiye olacaktır.

Başlamadan Önce Tavsiyeler

 • Yemek yapma konusunda ve tabii ki farklı lezzetleri yapabilme konusunda becerikli olmanız gerekiyor.
 • Mutfakta çok vakit geçireceğinizden ötürü buna hazır olmanız da gerekiyor. Gerçekten de mutfakta bu kadar vakit geçirmeye hazır mısınız?
 • Gelir elde etmenin en önemli basamaklarından bir tanesi de giderinizi belirlemektir. Gelir-Gider listenizi çıkarmayı sakın unutmayın.

Nasıl Kazanç Sağlarım?

 • Yapmış olduğunuz bu yöresel yemek veya soslarınızı satmak için ilk önce restoranlara teklif sunabilirsiniz. Müşterilere bu konuda hizmet verecek olan restoranlar, müşterilerin ilgisine göre sizlerden daha fazla sipariş alacaktır.
 • Yakın çevrenizde mutfakta çok vakit geçiremeyen ama bu lezzetlere ulaşmak isteyenler olabilir her zaman. Onlara bu satış konusundaki durumunuzu ileterek kazanç sağlayabilirsiniz.

Bizlere gönderilen ek işleri almak isterseniz, konu altındaki yorum bölümünden iş talebinde bulunabilirsiniz. Konuya LÜTFEN sadece Hatay’da ikamet edenler yazsınlar. 

Hatay dışında ikamet ediyorsanız, evde ek iş konumuzu ziyaret ediniz. 


BENZER YAZILAR

Leave a Reply