Take a fresh look at your lifestyle.

Gmail de Gönderilen Mail Nasıl Geri Çekilir

0

Yazı İçerisindeki Konular (Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayınız.)

Gmail de Gönderilen Mail Geri Nasıl Alınır Bu içeriğimizde bundan bahsedeceğiz.

İş yoğunluğundan ve hareketli iş ortamından kaynaklı bazı durumlarda yanlış kişilere yanlış mailler göndermek söz konusu olabilmektedir. Günümüzde e-posta çoğu kurum için resmi nitelik taşımaktadır. Resmi belgeleri gönderirken de normalden fazla dikkat etmek gerekir. Bu nedenle e-posta gönderirken dikkatli olmakta fayda vardır. Fakat o an kötü bir anına denk geldi ve Gmail üzerinden yanlış bir mail gönderimi yaptınız, bu e-postayı geri almak mümkündür. Tabi ki fazla süre geçmemesi gerekir.

Gmail mail geri alma

Gmail hesabında oturum açtınız ve yeni bir mail oluşturdunuz. Gönder seçeneğiyle maili gönderdiniz. Bu kısımda küçük bir ekranda sizlere mail iletildi ibaresi ve geri al ibaresi gözükecektir. Geri al kısmını takip ederek gönderdiğiniz maili geri alabilirsiniz. Bu yöntem için geri alma süresini arttırmayı önermekteyiz. Bu sürenin standart olarak 5 saniye olarak geldiğini bilmeniz gerekmektedir. Geç kalınan mailleri geri almak imkansız hale gelecektir.

Gmail e-posta geri alma süresi belirleme

Geri al işlemi için belirli bir süreye ihtiyaç vardır. Bu süreyi ayarlar kısmından değiştirebilirsiniz. Bunun için Gmail ayarlar kısmını ziyaret ediyoruz.

gmailde maili geri çekme
gmail gönderilen maili geri alma

Bu kısımda açılan pencerede “Gönderiyi geri al” seçeneği yanında süre ayarları gözükmektedir. Bu kısımdan istediğiniz süreyi seçebilirsiniz. Süre seçenekleri arasında 5 saniye, 10 saniye, 20 saniye ve 30 saniye bulunmaktadır. En fazla geri al süresi olarak 30 saniyeyi seçebileceğinizi dile getirmeden geçmeyelim.

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et