Gaziantep Evde Yapılabilecek İşler

Evinde oturmaktan sıkılan ve ev işlerine vermiş olduğu emeğin yanında karşılığında maddi bir şeyler görebileceği şekilde kendisini yormak isteyenlere özel olarak Gaziantep evde yapılabilecek işler tavsiyelerimizi sizlerle buluşturduk.

Özellikle de evde çok vakit geçiren ama gerek kendisi adına gerekse de evi adına ekonomik anlamda gelir elde etmek isteyen kadınlara özel olarak çeşitli tavsiyeler vereceğiz.

Yazıda Neler Var? (Başlığa Tıklayarak İlgili Konuya Geçebilirsiniz.)

Ev Yemeği Yaparak Para Kazanmak

Gittikçe daha da tembelleşmeye başlayan insanoğlu, mutfak konusunda bu işi nirvanaya kadar çıkarmış durumda. Özellikle de mutfak konusunda çok tembelleşme yoluna gitmiş olan insanların bu zaaflarını kullanabilmek amacı ile sizler de ev yemeği yaparak para kazanmak tercihini deneyebilirsiniz.

Gastronomi kültürü en derin olan şehirlerden bir tanesi olan Gaziantepli kadınlarımızın bu konudaki maharetlerinin onlara ek gelir şeklinde geleceğini söylemek son derece akla yatkın.

Başlamadan Önce Tavsiyeler

 • Mutfak düzeniniz, mutfakta geçireceğiniz vakit ve çocuk durumunuz, ev işleriniz gibi sizin çok daha iyi bileceğiniz ailevi konulardaki düzenlerinizin bir listesini göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyiniz.

 • Gelir elde etmek istediğinizi göz önünde bulundurarak, yemeklerinizi yaparken giderlerinizi de göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyiniz.

 • Yemeklerinizi yaparken kesinlikle ihmal etmemeniz gereken bir durum da porsiyon anlamında ilk başta abartıya kaçmamak olacaktır.

 • Numune yemeklerle başlayınız ve anlaşmaları sağladıktan sonra yemeklerinizi arttırma yoluna gidebilirsiniz.

Nasıl Kazanç Sağlarım?

 • Ev yemeği yapan işletmelerden bir tanesi ile görüşerek numune şeklinde vermiş olduğunuz yemeğin geri dönüşüne göre satışlarınızı yapabilirsiniz.

 • Eğer yapabiliyorsanız evinizin bir bölümünü ev yemeği vermek adına kullanabilirsiniz. Özellikle de bunu yaparken yakın çevrenize kapınızı açmanızı tavsiye ederiz.

 • Artık yemekleri havası alınmış şekilde paketleme şansına sahip olabiliyorsunuz. Bu imkanları kullanarak, gerekirse isteyen kişilere paket şeklinde de gönderim yapabilirsiniz.

Çocuk Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak

 Modern dünyanın getirmiş olduğu diğer eksikliklerden bir tanesi de çocuklarımıza olan ilgisizliğimiz. Bu durum, gerçekten de elde olmayan durumlardan bir tanesi olabiliyor. Çalışan anne ve babanın yanında yetişen bir çocuğun genel olarak kaderi bu duruma bağlı olabiliyor. Çocuk bakıcılığı yaparak para kazanmak fikri de bu yüzden gittikçe daha da yaygın olmaya başlayan işlerden bir tanesidir.

Başlamadan Önce Tavsiyeler

 • Çocuklara karşı ilginizin ne durumda olduğunu bilmeniz gerekiyor.

 • Sabırlı bir insan olduğunuz konusunda kanaat getirmeniz gerekiyor.

 • Vaktinizi göz önünde bulundurun. Çocuk bakıcılığını kendi evinizde yapacağınız için, kendinizi ve ailenizi bu duruma ayarlayabilecek misiniz?

Nasıl Kazanç Sağlarım?

 • Tabii nasıl kazanç sağlarım şeklindeki soru bu tarz işler için çok sınırlayıcı ve yanlış bir soru olabiliyor. Özellikle altını çizerek söylemek zorundayız ki bu işe sadece ek gelir elde etmek amacı ile bakmamanız gerekiyor. Bu işi yaparken gerçekten de ilginizi çekmiş olduğu için yapmanız gerekiyor.

 • Bu tarz ilanların sergilenmiş olduğu siteler yer almaktadır. İnternette araştırma yaparsanız çok fazla site bulabilirsiniz.

 • Yakın çevrenize bu durumu söyleyerek, size yardımcı olmalarını bekleyebilirsiniz.

Yukarıda el aldığımız konunun dışında, bizlere gelen işleri almak isterseniz, aşağıdaki yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz.

Konuda LÜTFEN sadece Gaziantep’de oturanlar iş isteğinde bulunsunlar. 

Gaziantep dışında ikamet ediyorsanız, evde ek iş konumuzu ziyaret ediniz.


BENZER YAZILAR

Leave a Reply