Take a fresh look at your lifestyle.

En Popüler Game of Thrones Oyunları [7 Adet]

0

Game of Thrones dizisi ilk çıktığı günden beri dünyada en fazla dizilerin arasına girmiş ve ünü bütün dünyaya yayılmıştı. Jhon Snow hayranları, Khalesi hayranları derken G.O.T hayranları diye bir kitle dahi oluşmuştu. Dizinin popülerliği oyun üreticilerin iştahını kabartmış olacak ki dizinin oyununu dahi çıkardılar. Peki game of thrones oyunları hangileri bir göz gezdirelim.

A Game of Thrones: Genesis

Game of Thrones Oyunları kısmında en popüler olanlardan biri A Game of thrones:genesisOyunun Çıkış Tarihi – 2011

Oynandığı Platform – Bilgisayar

Dizinin izleyiciler ile buluştuğu ilk sezon tanıtılan A Game of Thrones: Genesis, gerçek zamanlı strateji oyunu olarak oyun severlerin karşısına sunuldu. Dizinin toplumu kısa sürede etkisi almasının verdiği heyecan nedeniyle oyunu hemen kullanıcılara sunan yapımcılar, hızlı ve aceleci davrandıkları için bekleneni veremedi.

Oyunun konusu ise Westeros yurdunda politik, diplomatik ve stratejik kararlar vererek birden fazla oyuncu ile mücadele edebileceğiniz bir oyun. Lakin aceleci ve tam aşamasını tamamlanmadan oyunu piyasaya sürmelerinden dolayı beklentinin fazlası ile altında kalmayı başardı.

Biraz bekleyip daha detaylı düşünülse idi daha iyi bir oyun ortaya çıkmış olabilirdi.  

a game of thrones genesis oyunu
a game of thrones genesis

Game of Thrones

Oyunun Çıkış Tarihi – 2012

Oynandığı Platformlar – Bilgisayar – PS3 – Xbox 360

Call of Cthulhu imzasını taşıyan Cyanide Studio’larında geliştirilmesi yapılan bu oyun, Game of Thrones dizisinin 2. Sezonundan çok kısa süre sonra oyun severler ile buluştu. RPG ve Aksiyon ikilemini bir araya getirilerek geliştirilen bu oyunda 2 kilit karakter ve 2 ana görev üstlenmeniz gerekiyor.

Westeros yurdunda geçen bu oyun ilerleyen seviyelerle birlikte yan görevlerde almanıza olanak sağlıyor. Ayrıca dizideki karakterlerinin hakkını başarılı bir şekilde devam ettiren Cerseri ve Varys karakterleri ile de oyunda tanışma şansınız mümkün.

Game of Thrones Oyunları: Ascent 

game of thrones ascent oyunu
game of thrones ascent

Game of Thrones: Ascent

Oyunun Çıkış Tarihi – 2013

Oyunun Oynandığı Platformlar – iOS, Android, Facebook

2013 yılında Facebook’ta oynanmaya başlayan bu oyun, dizideki gelişmeler ile paralel olarak devam ederek güncellemeler alıyordu. Ayrıca mobil cihazlar üzerinden de erişilebilen bu oyun 2014 yılında genişleme paketi adında daha fazla kullanıcıya ulaştı.

Game of thrones oyunları yazımızdan sonra mutlaka “En iyi 5 İOS Oyun” incelememizi de okumalısınız.

Lakin 2019 yılının ilk çeyreğinde bu oyununda sonu geldi. Sunucularını kapatan oyun kullanıcılar tarafından büyük hayal kırıklığı ve tepkilere neden oldu. Kullanıcıların tepki vermesinin sebebi ise oyunun sunucularının neden kapatıldığı ve bu konu hakkında neden hiçbir açıklamanın yapılmadığı oldu.

Game of Thrones: A Telltale Games Series

Game of Thrones: A Telltale Games Series

Oyunun Çıkış Tarihi – 2014

Oyunun oynandığı Platformlar – Bilgisayar, iOS, Android, Xbox One, Xbox 360, PS3 ve PS4

Dünyanın neresinde popüler bir dizi var ise onu oyuna uyarlamak konusunda efsane haline gelen Telltale, 2014 yılındaki durağı ise Game of Thrones oldu. Telltale’in diğer dizilerinden uyarlanarak yaptığı oyunlardaki gibi, hikâye her zaman ki gibi en ön planda.

Kullanıcıların verdiği kararlar doğrultusunda hikâyeye yön verme şansınız bulunuyordu. Her şey güzel giderken bir anda firmanın iflasını duyurması oyun camiasını alt üst etti. Elbette iflasla birlikte kapanan oyunlar arasında bu oyun da yerini almış oldu. 

Game of Thrones: Conquest

game of thrones conques oyunu
game of thrones conques

Game of Thrones: Conquest

Oyunun Çıkış Tarihi – 2017

Oyunun Oynandığı Platformlar – Android – iOS

Game of Thrones: Conquest, mobil cihazlar tarafından oynanan bir oyundu. Oyun içerisinde Westeros yurdunda kendi hanemizi inşa etmeye başlıyoruz. Bir yandan hanemizi inşa ederken diğer yandan Demir taht için mücadele ediyor, birden fazla bölge için savaşlar veriyor, ejderhaları kullanıyor ve diğer oyunculara karşı amansız mücadelemiz devam ediyor.

Ücretsiz olarak oynan bu oyun için, elbette diğer oyunlarda olduğu gibi reel para yatırarak daha hızlı bir gelişim sağlayarak diğer oyunculara karşı üstünlük kurmanız mümkün.

Reigns: Game of Thrones

Reigns: Game of Thrones

Oyunun Çıkış Tarihi – 2018

Oyunun Oynandığı Platformlar – Bilgisayar, Android, iOS ve Switch

Game of Thrones dizisinden esinlenilerek yapılan en ilgi çekici ve ilginci ise Reigns: Game of Thrones, arkadaşlık uygulaması olan Tinder’ı andıran bir oyun biçimine sahip. Ünlü İngiliz yapımcı Nerial, daha önce yapmış olduğu Reigns oyunlarının izinden gitmeye devam ediyor.

Tıpkı Tinder’de olduğu gibi karşınıza gelen kartları sağa ya da sola çekmeniz gerekiyor. Aldığınız bu kararlar direkt olarak hazine, ordu, hal ve dini doğrudan etkiliyor. Oyunun asıl ve tek amacı ise bu 4 farklı alanı eşit ve dengede tutarak Demir Tahtta uzun süre kalmayı başarmak.

Game of Thrones: Winter is Coming 

winter is coming game of thrones oyun
game of thrones winter is coming oyunu

Game of Thrones: Winter is Coming

Oyunun Çıkış Tarihi – 2019

Oyunun Oynandığı Platform – Bilgisayar

Tarayıcı üzerinden oynana bun oyun, Game of Thrones oyunlarının en yeni olanı. İzlediğiniz videolarda, girdiğiniz internet sayfalarının kenar ya da ortalarında karşınıza bu oyun hakkında yüzlerce reklamını görmüşsünüzdür. İlk olarak Melisandre’nin emirlerine uyarak inşa ve asker yetiştirmeniz gerekiyor.

Başka oyuncular ile hem savaşabilir hem de ittifak kurmanız mümkün. Ayrıca oyunun en güzel özelliklerinden bir tanesi ise savaşları 3 boyutlu bir şekilde izlemenize olanak sağlıyor.

Game of Thrones Oyunları içeriğimizi beğendiyseniz eğer bir diğer içeriğimiz olan En İyi 10 Android Oyun [En Beğenilen Android Oyunları) da inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et