Take a fresh look at your lifestyle.

Excel – Word Şifre Kırma

0

Excel – word şifre kırma konumuza hoş geldiniz. Bir çok kişi excel veya word dosyasına şifre koruması yapmaktadır. Önem arz eden işlemlerin yapıldığı dosyalarda şifreleme güvenlik açısından oldukça önemlidir. Ancak dosyalarda oluşturulan şifrelerin unutulması çoğu kişiye büyük problemler çıkararak, excel şifremi unuttum veya word şifremi unuttum tarzında aramalara sürüklemektedir.

Excel ve word şifre kırma adına piyasada oldukça fazla program yer almaktadır. Yaklaşık 2 gündür konu üzerine detaylı araştırmalar yapmaktayız. Yaptığımız araştırmalar var olan onlarca programın tam anlamıyla işlevini yerine getirmediği göstermektedir. Ancak yaptığımız araştırmalarda, oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkaran bir programa ulaşmayı başararak, olası excel veya word şifre unutma durumlarınızda anında işinizi görecek ve kolaylıkla şifrenizi bulmaya yardımcı olacak programı sizlere tamamen ücretsiz olarak sunup, anlatımını da yapacağız.

Excel veya word’de unuttuğunuz şifreniz ile başınız sıkıntıda ise, sizlere sunmuş olduğum programı kullanabilirsiniz.

Excel – Word Şifre Kırma Programı

Arkadaşlar ilk olarak excel – word şifre kırma programı indiriyoruz. Programı buradan indirebilirsiniz.

Programı indirdikten sonra zip dosyasından çıkarıp kurulumunu yapıyoruz. Kurulumdan sonra sonra programı çalıştırıyoruz. Program sizlere aşağıdaki görselde ki gibi bir ekran sunacaktır.

Bu ekranda sol üstü alanda yer alan Select File butonuna basıyoruz. Gelen ekrandan şifresini unuttuğumuz excel veya word dosyasının yüklemesini yapacağız. Ancak burada oldukça önemli bir nokta bulunmaktadır. Dosya türünde mutlaka Word seçimi yapıyoruz. Bunun için Select a file butonuna basarak dosyayı buluyoruz. Dosyayı bulduktan sonra Brute force recovery alanına geçiyoruz. Karşımıza aşağıdaki görsel gelecektir.

Bu alandan characters alanına gelip, programın hangi şifre kombinasyonunu denemesi gerektiğini ayarlamamız gerekiyor. Burada programa 0 – 9, a – z, A – Z talimatını verelim. Program bu kombinasyonlarda oluşabilecek tüm şifre ihtimallerini exel veya word şifreniz için tek tek deneyecektir. Eğer unuttuğunuz şifrenizin içinde nokta virgül tarzı özel karakterler kullandığınızı hatırlıyorsanız, en altla bulunan sekmeyi seçmenizi tavsiye ederim. 

Son olarak tüm ayarlamalardan sonra Go tuşuna basıyoruz. Program oluşturmuş olduğunuz şifrenin zorluğuna göre 30 saniye ile 15 dakika arası tarama yapabilir. Tarama sonunda unuttuğunuz excel veya word şifreniz aşağıdaki görselde ki gibi sizlere sunulacaktır. 

Görüldüğü gibi unuttuğumuz excel şifresi oldukça zor olmasına rağmen ( “FTF”” unuttuğumuz şifre ) program kısa süre içinde şifreyi, yapmış olduğu rakam, harf ve özel karakter kombinasyon taramasından sonra bizlere sunmuştur. 

Arkadaşlar excel şifre kırma konumuzun burada sonuna geldik. Anlamadığınız veya takıldığınız bir yer olursa, aşağıdaki yorum bölümünden bize yazabilirsiniz. Ekibimiz kısa süre içinde sizlere dönüş sağlayacaktır. 

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et